Skocz do zawartości
Marqo

sprzęt do 160x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś był Reefmax .... Teraz przyszła pora na coś większego. Zbiornik 160x60x60 już się klei , stelaż uspawany. Trzeba pomyśleć nad wyposażeniem .

Jakie cyrkulatory , odpieniacz , pompa główna ? Ważne aby były ciche. Dodam , że akwarium ma stać krótkim bokiem do ściany.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości :) Czy jak na osobę która jest na forum 6 lat to nie idziesz troszkę na skróty ? :)

Poczytaj, zaproponuj a my będziemy ewentualnie jakieś korekty podpowiadać :ninja:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dłuższą przerwę stąd te pytania ? Jak wiadomo sprzęt się zmienia . Wtedy to były tunze lub jvp.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poratuje ? Odpieniacz już mam .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja np 3x jebao rw20 do tego obiegówka też może byc jebao 12000l/h z kontrolerem. A czy będa ciche, to sie okaże dopiero po rozpakowaniu pompy i po dotarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeden bok przy scianie proponowal bym cyrkulacje na 2 pompach wp-40 + wp-60 powinny wystarczyc najwyzej pod lub za skale cos slabszego jak jvp do przedmuchania detrytusu zbierajacego sie za nia. Obieg zrobil bym na DC 12000 niestety kazda inaczej chodzi widzialem ciche 12000 i glosne 3000 zalezy od dotarcia i partii chyba. Z ciekawosci na jaki odpieniacz postawiles?

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszyscy tylko te jebao . Nie miałem z nimi jeszcze do czynienia .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze stosunek ceny do jakosci i wydajnosci jest bardzo dobry sam mam jedna szt. Wp-60 i jestem zadowolony. Nie chcesz jebao kup tunze np 6095 + 6105 na sterowniku dedykowanym albo jakiegos waveboxa, tutaj nie mialem do czynienia wiec nie doradze.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 150x50x50 mam 2x jebao RW-15 i musze przyznac ze na najnizszym biegu robia wir w akwarium. Niestety, slychac buczenie ale idzie sie przyzwyczaic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim 150x50x50 mam 2x jebao RW-15 i musze przyznac ze na najnizszym biegu robia wir w akwarium. Niestety, slychac buczenie ale idzie sie przyzwyczaic.

Skoro buczy to sprawdź magnes i delikatnie spróbuj ruszyć pompą. Możliwe, że gdzieś się zawinęła guma.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka takich uczciwych wypowiedzi o buczeniu by sie tu przydalo.

Wiadomosc o tym, ze "idzie sie przyzwyczaic" jest duzo mowiaca. Nie chcialbym pompy, do ktorej musialbym sie przyzwyczajac, za to chetnie czytam o nich opinie. Buczy na najnizszym biegu, wiec na zadnym nie jest do uzytku. Czy wszystkim buczy ?

Wiem, kazdy inaczej ocenia glosnosc, niektorym to nie przeszkadza, ale takie np: "buczenie". Czy jest porownywalne do prawie bezglosnej Tunze lub innych ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro buczy to sprawdź magnes i delikatnie spróbuj ruszyć pompą. Możliwe, że gdzieś się zawinęła guma.

Sprawdzalem, to nie to.

Kilka takich uczciwych wypowiedzi o buczeniu by sie tu przydalo.

Wiadomosc o tym, ze "idzie sie przyzwyczaic" jest duzo mowiaca. Nie chcialbym pompy, do ktorej musialbym sie przyzwyczajac, za to chetnie czytam o nich opinie. Buczy na najnizszym biegu, wiec na zadnym nie jest do uzytku. Czy wszystkim buczy ?

Wiem, kazdy inaczej ocenia glosnosc, niektorym to nie przeszkadza, ale takie np: "buczenie". Czy jest porownywalne do prawie bezglosnej Tunze lub innych ?

Mam dwie takie same pompy. Jedna jest zauwazalnie cichsza, a droga buczy. U mnie w salonie, gdzie jest akwarium, caly czas albo komp albo tv i buczenia prawie nie slysze. Chcialem nagrac jak to buczy ale na nagraniu nie slychac. Wydaje mi sie ze to moze np. kabel przenosic wibracje na odudowe. Tunze nie mialem ale z opisow ludzi to te wp sa glosniejsze w moim mniemaniu. Ale tak jak pisze, mi to nie przeszkadza, komputer glosniejszy :)

ps. na najwyzszym biegu buczy tak samo glosno tylko tak jak by dzwiek mial wyzsza czestotliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aquael reef circulator 10000 ? Stosował ktoś ? Nie buczy ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trend jest na jebao, nie kombinuj bo przekombinujesz

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trend jest na jebao, nie kombinuj bo przekombinujesz

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Tylko jaki model i w jakiej ilości ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam zbiornik 160x80x55 i kupiłem 2 x jebao RW20. Aktualnie jedna chodzi i nic nie buczy.


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Marqo dzieje się coś dalej w temacie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.