Skocz do zawartości
siano_wroclaw

This is my World :) 300l + sump 180l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich posolonych :)

Po przygodzie w holendrem i tanganiką przyszedł czas na morskie.

Trochę trwał aż uzbierałem sprzęt , ale się udało . Akwarium o wymiarach 100 X 60 x 50 (przednia szyba optiwhite) z kominem wewnętrzny. Hudraulika :spływ i rewicza na rurach fi 32, natomiast wyjście ma fi 25. Cyrkulacja 2 pompy JEBAO RW-8, pompa obiegowa JEBAO DC-6000, odpieniacz DELTEC SC 1350, oświetlenie lampa led 300 Watt z komputerem sterującym, automatyczna dolewka eb tech, pompa dozująca do ballinga JEBAO DP-4.

Skałą jak i cały sprzęt oraz akwarium zakupione we Wrocławskim sklepie TRZMIEL (Polecam super sklep z jeszcze lepszą obsługą :) )

Akwarium zalane 22.01.2015 i teraz sobie dojrzewa .

Oto kilka foteczek :)

post-24687-0-57193800-1422187848_thumb.jpg

post-24687-0-08455700-1422187869_thumb.jpg

post-24687-0-71907200-1422187895_thumb.jpg

POZDRAWIAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie zapowiada, powodzonka życzę :)


c6fec50cb65b0282d165cba711b93e7eu557a511.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała "fajnie" ustawiona....

a co na dnie ??? - nie przewidujesz jakiejś warstwy piasku ???


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała "fajnie" ustawiona....

a co na dnie ??? - nie przewidujesz jakiejś warstwy piasku ???

przewiduje ale pozniej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwlekaj za długo z tym piaskiem , bo wsypanie w pózniejszym czasie piasku tylko niepotrzebnie wydłuży okres dojrzewania zbiornika .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zwlekaj za długo z tym piaskiem , bo wsypanie w pózniejszym czasie piasku tylko niepotrzebnie wydłuży okres dojrzewania zbiornika .

Tak wiem, ale co mam nie patrzec na parametry wody podczas dojrzewania tylko wrzucic piasek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, ale co mam nie patrzec na parametry wody podczas dojrzewania tylko wrzucic piasek ?

tak , wsypuj piasek ... niech zbiornik dojrzewa wraz z piaskiem.

Nawiasem mówiąc szkoda że nie umieściłeś piasku na dnie na samym początku jeszcze przed włożeniem skały i tuż przed zalaniem akwa wodą - uniknąłbyś wtedy "burzy piaskowej" i zmętnienia wody które może się teraz pojawić...


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , wsypuj piasek ... niech zbiornik dojrzewa wraz z piaskiem.

Nawiasem mówiąc szkoda że nie umieściłeś piasku na dnie na samym początku jeszcze przed włożeniem skały i tuż przed zalaniem akwa wodą - uniknąłbyś wtedy "burzy piaskowej" i zmętnienia wody które może się teraz pojawić...

a powiedz mi ile kg wsypac czy niema reguły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi ile kg wsypac czy niema reguły .

Jeżeli chodzi o walory estetyczne całości akwarium wystarczy niewielka warstwa przykrywająca szklane dno, natomiast jeśli planujesz w przyszłej obsadzie mieszkańców zbiornika posiadać np. babki kopiące , rozgwiazdy piaskowe , czy "ryjące" w piasku ślimaki strombusy czy nasariusy lub jakieś inne zwierzaki żyjące czy chowające się w piachu - warstwa piasku powinna mieć kilka centymetrów .

Więc sam musisz ocenić jaka ilość będzie Ci potrzebna .


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zbiornik ma juz tydzien, wczoraj ( 23.01) podmienilem wode ok 35l a dzisiaj zrobilem testy

Temp. 24,9

Zasolenie 1023

Ca -450

No3- 2

Mg- 350

Nh4-0

No2-0

Ph-8,1

Po4-0

KH-12,1

Sol red sea coral pro salt

Ogolnie w sumpie znalazlem zywa krewetke bardzo malutka i pytanie wylowic ja i wrzucic do glownego zbiornika czy zostawic ja w sumpie

Pozdrawiam

Edytowane przez siano_wroclaw (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wsypałeś jeszcze piasku to się zastanów nad jego gradacją bo pompy RW8 plus DC6000 mogą niezly kocioł w baniaku zrobić a jak wsypiesz bardzo drobny piach to poźniej będzie ciężko go odessać celem wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka dobra rada.... wstrzymaj się z jakimikolwiek podmiankami. ładnych parę tygodni jak nie 2 miesiące. Akwarium musi dojrzeć, a Ty podmieniając 10% wody na świeżą solankę w prosty sposób przedłużyłem oczekiwanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka dobra rada.... wstrzymaj się z jakimikolwiek podmiankami. ładnych parę tygodni jak nie 2 miesiące. Akwarium musi dojrzeć, a Ty podmieniając 10% wody na świeżą solankę w prosty sposób przedłużyłem oczekiwanie

Ok dzieki za rade :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wszystko poukładane. Whisky ani Jima się do akwarium nie leje... Jeśli już to wódkę ;)

Masz zdecydowanie za wysokie kh. W naturze jest 7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wszystko poukładane. Whisky ani Jima się do akwarium nie leje... Jeśli już to wódkę ;)

Masz zdecydowanie za wysokie kh. W naturze jest 7...

No wlasnie wiem i niewiem jak zbic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czy rw8 jest ok czy raczej rw4.mam taki sam baniak i zastanawiam się jakie dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem i niewiem jak zbic :(

Zmień sól przede wszystkim, bo RSPC ma bardzo wysokie KH i jest dobra do zbiorników z gęstą obsadą sps i lps, a nie na start zbiornika. Jak się pojawią algi wapienne to zacznie się konsumpcja i Kh ci spadnie, ale pod warunkiem że nie będziesz podbijał cały czas solą RS. I jak tu ktoś słusznie wspomniał, na początek podmiany niczemu dobremu nie służą.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać czy rw8 jest ok czy raczej rw4.mam taki sam baniak i zastanawiam się jakie dać

mi pompy służą ale jeżeli chodzi ba maxa to jest głośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej wygląda mi na jakby szerokie było na 50 a wysokie na 60.

A powiedz mi jak z głośnością odpieniacza i pompy obiegowej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.