Skocz do zawartości
Creol

Giesemann Aquapink czy warto dodać tę świetlówkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Warto dodać tę świetlówkę? Faktycznie widać różnicę w kolorach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie. Nie warto - wybierz sobie.

Kolego, nie wiadomo jaki masz zbiornik, ile świetlówek, czy lampa, czy samoróbka... napisz coś więcej, wtedy coś będzie można powiedzieć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 200L (jest w info). Lampa "kupna", firmy mało znanej chyba w Polsce AQA, 8x39W (z czego korzystam tylko z 4 świetlówek póki co).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam PS Pandora 3x100W LED + 4x54W T5 i mogę powiedzieć że rozświetliła mi kolory: róż, fiolet i czerwień bardziej wyraźne, "jaskrawe" są. Jedynie ty wybierzesz wg swego uznania a nie wiemy czy chcesz bardziej biało, żółto czy niebiesko w zbiorniku, trzeba kombinować i wybrać coś dla siebie aby ładnie wyglądało i koralom sprzyjało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 swietlowkach zdecydowanie warto dołożyć rozowa. Niekoniecznie taka drogą. Np sylvania grolux .

Edytowane przez Yendruu (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 8 swietlowkach zdecydowanie warto dołożyć rozowa. Niekoniecznie taka drogą. Np sylvania grolux .

Dzięki. Tylko ja używam na moje 200L 4 z tych 8 :secret:(akurat trafiła się w super cenie 8rurowa, a że od przybytku głowa nie boli :innocent: ...) . Ale jeśli nie byłoby to zbyt wiele dla akwa, to może dorzucę jedną taką różową jako 5tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ta lampa ma spory potencjał, zwłaszcza jak na chwile obecną, jeśli chodzi o ilość światła, wystarczy Ci 4 - można spokojnie dołożyć. Jeden z miejskich mitów mówi że można spokojnie wsadzić świetlówkę roślinną - da ten sam efekt.

Nie wiem. Ja miałem i tanie, miałem i fiji - obecnie nie mam bo przy ośmiu świetlówkach, by zauważyć barwę musiałem założyć dwie. Obecnie włożyłem więcej niebieskiego. A docelowo - będzie hybryda, diody i świetlówki (4x 24W i jakieś 120w w ledach skręcone) - dołożę kilka czerwonych ledów. Bo jednak czerwone/różowe warto mieć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ale jeśli nie byłoby to zbyt wiele dla akwa, to może dorzucę jedną taką różową jako 5tą.

raczej musiałbyś zamontować dwie - najczęściej jeden statecznik jest na dwie świetlówki i bez pary nie będzie świeciła żadna z nich...

pzdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej musiałbyś zamontować dwie - najczęściej jeden statecznik jest na dwie świetlówki i bez pary nie będzie świeciła żadna z nich...

pzdr

Jarek

uuuu, a to mamy problem :whistle: , bo na moje 200L to chyba już za wiele 6x39W, co myślicie?

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co tam masz w tym akwarium:) No i zależy jakie światło daje ta lampka.. Obstawiam, że to chińczyk wiec może te 6rur to wcale nie będzie za dużo.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dużo, osobiście dałbym 4x39W.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuuu, a to mamy problem :whistle: , bo na moje 200L to chyba już za wiele 6x39W, co myślicie?

zależy co masz w środku - jak SPS to im akurat to dobrze zrobi. Poza tym nie musisz tej 3 pary włączać na jakoś mocno długo - dać pinka w drugą parę aby świecił cały czas a w trzecią coś białego + niebieska.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że podpinam się pod temat. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, czy jeżeli z aktualnie świecących 4 świetlówek w lampie ATI 4x39 W w akwarium 250 l( 2szt. Blue plus i 2szt. Aquablue Special) jedną szt. Aquablue Special zamienię na Giesemann Aquapink nie wpłynie to na słabszy wzrost korali i rozwój glonów. Planowany czas świecenia kompletu: Blue plus i Aquablue Special- 12 h, natomiast kompletu: Blue plus i Giesemann Aquapink- 6h. Posiadam korale miękkie, LPS i proste w utrzymaniu SPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast zmieniać to dołóż belkę jeszcze 2 x 39 W bo masz za mało tego światła


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Z czasem planuję dołożyć dodatkowo belkę 2x39W i to rozwiąże sprawę. Ale mam pytanie czy światło o barwie różowej nie spowoduje szybszego rozrostu glonów z którymi mam problemy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci :( - ale może ta będzie odpowiednia - producent niby twierdzi że nie rosną pod nią glony :) Pacific Sun Pigment INT


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Poczytam o tej świetlówce w internecie.

Powodzenia i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy co masz w środku - jak SPS to im akurat to dobrze zrobi. Poza tym nie musisz tej 3 pary włączać na jakoś mocno długo - dać pinka w drugą parę aby świecił cały czas a w trzecią coś białego + niebieska.

I to chyba będzie najbardziej sensowne rozwiązanie. Będę też obserwować jak się życie zachowuje przy takim świetle. Dzięki wszystkim za porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.