Skocz do zawartości
maringo78

Hymenocera

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z Was udało się przestawić ją na inną dietę niż rozgwiazdowa? Ślicznotka kusi urodą, ale żywienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nich nie ma "innej diety". Nie ma do jedzenia rozgwiazd to umiera z glodu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś mi mignęła informacja (niestety nie wiem gdzie), że podobno komuś się udało, dlatego dopytuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety po wyjedzeniu asterin, padły, a miałem parę. Piękne zwierzęta ale odradzam, bo nie ma ich jak karmić.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je karmić piaskowymi jak kogoś stać i nie szkoda mu rozgwiazd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile rozgwiazd typu "asterina" taka krewetna zjada i w jakim okresie? Chciałbym sobie wyliczyć czy zdołam utrzymać.

Oraz, nie wiecie czy reaguje na mięso mrożonych rozgwiazd, bo z tego co wiem, to są na rynku mrożonki tego typu...

Oraz, jeśli reagowała by na mrożonki, był by sens na przykład mrozić sobie wcześniej takie rozgwiazdy i awaryjnie podawać, jak się skończą w baniaku.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo jedzenia mają zastraszające. Asteriny wyjadają błyskawicznie.

Można się ratować rozgwiazdami piaskowymi. U mnie krewetka ok 2,5 cm np. dopadła sobie rozgwiazdę ok 10cm średnicy odnóży i przez 4 dni ja jadła. Co ciekawe po 3 dniach na pozostałych odnóżach widać było, że rozgwiazda nadal żyje.

Gdzieś czytałem, że krewetka potrafi coś wstrzykiwać rozgwieździe, co pozwala jej odcinać kolejne odnóża zachowując "spiżarnię" cały czas przy życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przeraża mnie to "zastraszające tempo" biorąc pod uwagę Twój obieg. Liczyłem że taka krewetka zadowoli się 3-4 asterinami

dziennie. Że będę w stanie wykarmić ją tym co wyhoduję w drugim zbiorniku. Gdyby jadła mrożone rozgwiazdy, można by próbować przestawić ją na

inną dietę - przynajmniej częściowo. Ale jak nie ma potwierdzonych przypadków, nie będę męczył zwierzaka.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam-czy je mrożone asteriny tego nie wiem, ale u mnie po wyjedzeniu ok. 100-120 żywych w 3 tygodnie, do momentu ,,Pozbcia'' się jej zjadała mrożone ramiona piaskowej.Co 2 dni jedno -na wiele nie starczyło.Piękne zwierzę ale ,,bez żołądka'' dla rozgwiazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mrożone je, można by spróbować gromadzić asteriny. Można by spróbować mrożoną zmiksować z krylem czy innym mięsem,

Jak by przyjmowała taki miks, była by szansa zwierzaka utrzymać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jadła ale nie wiem czy będzie to regułą.Niemniej można spróbować i umówić się ze sprzedającym (sklep) na ewentualny zwrot....w karzdym razie gra warta przysłowiowej świeczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym są karmione w sklepie/hurtowni? Asteriny nie mnożą się w jakimś zastraszającym tempie, zwłaszcza biorąc pod uwagę apetyt skorupiaka...

Oraz, nie wiecie czy reaguje na mięso mrożonych rozgwiazd, bo z tego co wiem, to są na rynku mrożonki tego typu...

a co to za mrożonki? znasz konkretny produkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię ten temat żeby nie zakładać nowego.

Załóżmy że Hymenocera mi się podoba i chciałbym ją mieć dla jej wyglądu a nie dla walki z asterinami. Jako specjalistę pokarmowego trzeba ją karmić rozgwiazdami.

Pytania

1. Ile asterin trzeba jej wrzucić tygodniowo/dziennie żeby nie głodowała? Widzę, że czasem ktoś oddaje/sprzedaje asteriny na targowisku. Chciałbym oszacować koszty utrzymania, a nie chcę mordować rozgwiazd piaskowych żeby karmić krewetkę.

2. Po ile chodzą asteriny?

3. Czy harlequin będzie żyć w zgodzie z innymi krewetkami: Lysmata wurdemanni / kuekenthali, Lysmata debelius, Lysmata amboinensis - w zbiorniku o dnie 120x70 i dużej ilości skały.

 

Dale jak tam zdecydowałeś się? Jakieś doświadczenia?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważaliście założenia takiej 30l kostki z hodowlą asterin? Nie wiem jak szybko się te zwierzaki rozmnażają ale przy dużej ich ilości (pytanie jakiej), może da się nadążyć z "produkcja" pokarmu ?


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie hymenocera mieszka z czyszczacą i wurdemanni, do tego krabiszon mitrax, porcelanowy i lybia tesselata (o ile jeszcze zyje, bo spotkac ją, to rzadkosc). Sama hymenocera nikogo nie atakuje i nie widzialam, zeby inne krewetki sie nią interesowaly. Z ryb tylko raz widzialam, jak babka piaskowa chciała ją kłapnąc, ale to raczej przez pomyłkę. Nie wiem, niestety, ile asterin zjada, ubywa ich bardzo powoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ta krewetka jest bezkonfliktowa w stosunku do innych krewetek i standardowych zwierzaków trzymanych w akwariach, sama też nie jest przez nie zaczepiana.Wiadomo że np. krewetki modliszkowe czy niektóre agresywne ryby jak np.rogatnice mogą je atakować czy wręcz zjadać.U mnie zjadała szacunkowo ok. 10 asterin dziennie (była dość duża) i trzeba by było mieć naprawdę dużą ich hodowlę - wg. mnie przynajmniej 500-600 szt. w osobnym zbiorniku,żeby cieszyć się tym zwierzakiem długie miesiące..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.