Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co w przypadku aż takich glonów

Jakieś zwierzątko czy czyścić skaly?

post-24313-0-72756900-1422899995_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moimi glonami a miałem zdecydowanie większe poradziły sobie pokolce salarias i dolabella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias nie tyka się tych, woli inne Glony cieńsze, ślimaki turbo tez nie dają rady

Może jezowiec?

A dołabella jak ci zjadła to co z nią zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innych też są, wyciągnąłem 2 skaly i wyczyścilem szczoteczka do zębów narzeczonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie szczęśliwa :) u mnie to samo i nie mam pojęcia co czynić dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odmuchiwać, czyscić szczoteczka (nie koniecznie wyjmowac z wody), bakterie, cyrkulacja, odpieniacz

i cierlpiwości :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester a czy mespilia globulus jezowiec pomoże?

Akwa ma 2 miesiące, leje bakterie special blend 22,5 ml co 2tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. Glony same zejdą przy dobrze prowadzonym zbiorniku. Jeśli chcesz koniecznie jaką ekipę to pomyśl nad krabami pustelnikami albo jakimś pokolcu. Jeżowiec też ładnie do białego skałę wyczyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. Glony same zejdą przy dobrze prowadzonym zbiorniku. Jeśli chcesz koniecznie jaką ekipę to pomyśl nad krabami pustelnikami albo jakimś pokolcu. Jeżowiec też ładnie do białego skałę wyczyści.

Dzięki a

Co znaczy dobrze prowadzony zbiornik? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro, jeżowiec w te zakamarki sie nie dostanie.

Poza tym poszukaj dobrze bo na forum bylo setki razy - dosłownie!

https://www.google.co.uk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=nano-reef%20glony


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą szczoteczką do zębów to żeś przegiął,lepiej jej skubnij krem do depilacji -posmarujesz skałę i jak ręką odjął :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

volf - nie doceniasz mocy szczoteczek do zebow.

Pisalem pare razy czemu szczotkowanie skaly jest korzystne.

Poszukaj, przeczytaj i skumasz :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem sam używam szczoteczki od czasu do czasu,jaja se z kolegi robię bo się znamy

wiesz coś na temat rybki o którą wcześniej pytałem,za chiny nie mogę nic znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre volf dzisiaj tez troszke poszczotkuje moja pani ma jeszcze depilator ktorym mozna robic pod woda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi glony po pewnym czasie same zeszły. Gorzej, bo pojawiłe się takie szarozielone krótkie. Ich się nic nie czepiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się dołączy do tematu to ja też męczę się z glonami miałem rybę borsuk i mi ładnie wyczyścił skały ale pewnego dnia znalazłem ją na panelach ponieważ nie miałem obudowy na akwarium teraz mam obudowę i żadna ryba nie wyleci ale powiedziałem sobie ze na razie nie będę kupował żadnych ryb tylko spróbuje podnieś parametry wody a jeszcze przeczytałem ze glony nie lubią wysokiego MG ?Może w tym jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

swego czasu robiłem tak

podłączałem filtr/prefiltr SUNSUN HW-602B (zamiast skarpety czy odmulacza ..)

i szczotkowałem - wszelkie "syfki" od razu się zasysały - raz czy 2x na tydzień - zależnie od zarostu :p

po kilku takich zabiegach z glonów zostały ... promile :clover:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro pokolce do zbiornika i po kłopocie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.