Skocz do zawartości
SoQł

Złośliwe oprogramowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

nadal propblem występuje ...

tak tyle że na tych googlowych "śmieciach"

pewno jakiś ... osło-baran? zgłosił stronę jako "dokonująca ataków" czy cośtam innego - i została dodana do bazy - z automatu

bo jakoś nie wydaje mi się żeby załoga "coś" kombinowała - bo po co ?

przeglądarki "made by google" są jakie są i nic na to nie poradzicie

pisałem Mozilla Firefox i ZERO problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozilla chodzi ale chrome nadal czerwone okienko


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płatnego avasta internet security i żadnego problemu nie mam z tą stroną.A w pracy natomiast nie otwiera tej strony żadna przeglądarka a jest darmowy avast.Avast internet security płatny ma zaporę ogniową.Tak myślę że nie dopuszcza złośliwego oprogramowania z tej strony nano-reef i dlatego jest OK :thumbup:P.S. spróbowałem na przeglądarce google chrome i faktycznie wywala na czerwono złośliwe oprogramowanie.Na mozilli firefox nie ma tego,to jest problem ze stroną a nie z naszymi kompami.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie napisał ze to jest idealne rozwiązanie problemu i nikt nie napisał też ze to wina Waszych (naszych) komputerów. Nie jest to idealne rozwiązanie ale doraźnie rozwiązuje problem. Oczywiście można jeszcze potwierdzić na tej czerwonej stronie ze się rozumie zagrożenie i tez serwis się otworzy ale to jest jeszcze gorsza opcja bo wtedy dodajemy "wyjątek" dla tego zdarzenia. Pewnie wielu z Was już się zorientowało że problem nie dotyczy tylko naszego forum dlatego proszę o chwile cierpliwości jak będzie juz wszystko jasne to na pewno Admin przemówi ludzkim głosem ;-)

Sorki, ale ktoś w wątku pisał: przeskanuj swój komputer.

Takie rozwiązanie problemu (wyłączanie ochrony) to żadne rozwiązanie, bo nie wiadomo co to jest i jaki ma wpływ na nasze komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam płatnego avasta internet security i żadnego problemu nie mam z tą stroną.A w pracy natomiast nie otwiera tej strony żadna przeglądarka a jest darmowy avast.Avast internet security płatny ma zaporę ogniową.Tak myślę że nie dopuszcza złośliwego oprogramowania z tej strony nano-reef i dlatego jest OK :thumbup:P.S. spróbowałem na przeglądarce google chrome i faktycznie wywala na czerwono złośliwe oprogramowanie.Na mozilli firefox nie ma tego,to jest problem ze stroną a nie z naszymi kompami.

czytałeś wątek od początku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska!!!

Problem nie dotyczy waszych kompów tylko Google (i prawdopodobnie iinne bazy klasy enterprise) sklasyfikował IP na który kieruje domena forum jako źródło malware. To nie jest WASZ problem a administratorów forum i do nich grzmijcie żeby zrobili porządek z forum oraz zadbali o usuniecie z black listy bo ktoś najprawdopodobniej wykorzystuje je do dystrybucji botneta albo poluje na kogoś metodami APT.

Chyba że chcecie pomóc to zawsze można zorganizować zrzutę na rozwiązanie klasy WAF ale ostrzegam tanio nie będzie nawet po sporych rabatach. (chociaż przy cenach życia do naszych baniaków może i nie jakoś drastycznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mi to dziadostwo się pojawiło.

Tyle że Testerowi zawróciłem głowę.


Mała szklanka słonej wody, na dnie skały, w toni ryby i jakieś stwory. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jyRg.jpg

Sąsiedniego forum też nie lubią :alien:

Zgłaszający:

16, Leo Tolstoy St., Moscow 119021, Russia

ByRg.jpg

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie juz nie pokazuje ,takze chyba sie uporali ;)


3b95dcd494001ace618b93dcfe6934a8u792a696.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal na Chrome to wywala więc może admin serwera zrobiłby coś ... bo udowadnianie Chrome za każdym razem że wchodze na własne ryzyko jest denerwujące


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety znowu nas ktoś dopisał..... wrrrrr


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zróbcie coś z tym w końcu - ktoś z Wszego IP "spamuje" - więc własne IP lub zmiana serwera/hostnigu


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na Chrome blokuje a na IE działa bez problemu :-)


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdej innej poza chrome będzie działać bo to google blokuje


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się coś z tym zrobić czy trzeba innej przeglądarki używać ?


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, już było dobrze, a tu znowu to samo, znowu wyskakuje :(


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też znów wyskakuje :veryangry:


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki w tym trud żeby zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki np ADBLOCK i jak nic problem z głowy... a do tego pozbywamy sie głupich reklam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki w tym trud żeby zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki np ADBLOCK i jak nic problem z głowy... a do tego pozbywamy sie głupich reklam....

Pomogło :thumbsup:


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chrome adblock nie pomaga ale mozna przeglądać na innej przeglądarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bo Chrome to jedna z głupszych przegladarek ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam za późną odpowiedź - byłem za granicą z limitowanym dostępem do internetu.

Mamy swój serwer dedykowany i na pewno nie jest on używany do spamowania - problem występuje gdy ktoś zdecyduje się zgłośić dany IP jako źródło wysyłania złośliwego oprogramowania, spamu itd. Serwer został wielokrotnie przeskanowany i nic nie znaleziono. Ta akcja co jakiś czas się cyklicznie powtarza(co pół roku/rok) i nie jest spowodowana wyłudzaniem żadnych informacji czy tym podobnych. ;-)

Po raz kolejny napisaliśmy o usunięcie z blacklisty.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.