Skocz do zawartości
Adamo79

WhiteSkim /ReefOctopus/Skimz

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko nie rozumie co chcecie pienic w litrazu 700 litrów odpieniaczem wiekszym niz body fi 200...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja skonczyla sie w grudniu, ale tak jak pisalem wczesniej, 8 miesiecy temu bylo to samo, tez wirnik zostal wymieniony i ok 40 dni byl na gwarancji, dobrze ze mam jeszcze inny slabszy odpieniacz to doraznie go zastosowalem.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja skonczyla sie w grudniu, ale tak jak pisalem wczesniej, 8 miesiecy temu bylo to samo, tez wirnik zostal wymieniony i ok 40 dni byl na gwarancji, dobrze ze mam jeszcze inny slabszy odpieniacz to doraznie go zastosowalem.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

no słyszałem że z serwisem WS może być różnie i długo się czeka

dlatego kupiłem pompę w sklepie,

dzisiaj było wodowanie WS200 na nowej pompie, aquanova 3500 :thumbup: zmieniłem wirnik na igłę, i jazda :)

140-stka juz się moczy w kwasku, zobaczymy jaka bedzie zmiana... w parametrach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chcial zobaczyc porownanie tych dwoch to prosze bardzo. Jeden wyrzucilem :), drugi stoi w szafie :). Skimz lepiej wykonany, calkowicie rozbieralny. Zdecydowanie cichszy i bardziej wydajny niz RO. RO na zdjeciu to Super Reef Octopus 3000. Skimz to Leopard 250. W Octopusach rdzewieja czesto sruby od pompy. W zasadzie nie widze zalet :). Przepraszam Panow Octopusiarzy. Kup BK, Schurana lub Vertexa. Wybor prosty :). Nie mam pojecia jak pienia White Skimy' wiec tutaj sie nie wypowiem.

Pozdrawiam.

post-12464-0-54755900-1423615895_thumb.jpg

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbys chcial zobaczyc porownanie tych dwoch to prosze bardzo. Jeden wyrzucilem :), drugi stoi w szafie :). Skimz lepiej wykonany, calkowicie rozbieralny. Zdecydowanie cichszy i bardziej wydajny niz RO. RO na zdjeciu to Super Reef Octopus 3000. Skimz to Leopard 250. W Octopusach rdzewieja czesto sruby od pompy. W zasadzie nie widze zalet :). Przepraszam Panow Octopusiarzy. Kup BK, Schurana lub Vertexa. Wybor prosty :). Nie mam pojecia jak pienia White Skimy' wiec tutaj sie nie wypowiem.

Pozdrawiam.

Porównanie średnio trafione :

- cena Skimz Leopard 250 = ponad 4000zł w tej cenie to już BK, RO 3000= 2000zł z hakiem, więc przedział cenowy dzieli przepaść.

- wydajność, to tak jakby porównać osobówkę z ciężarowym.

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porownywalem wydajnosci SRO 3000 do Leoparda 250. Na zdjeciu akurat te dwa. Generalnie Skimzy sa bardziej wydajne. Proponuje poczytac troche watkow z za oceanu. Tutaj Skimz chyba jest nieco bardziej popularny niz w Polsce. Po za tym kolega wyzej wspomnial dokladnie o tych dwoch odpieniaczach. Obydwa mialem. Zostal jeden z nich :).


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Groenendael - "Jakbys chcial zobaczyc porownanie tych dwoch to prosze bardzo. Jeden wyrzucilem , drugi stoi w szafie " :)

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ??? Czyzbym nadepnal na odcisk ? To przepraszam z gory. Tak jak napisalem wyzej. Akurat mialem okazje uzytkowac te dwa modele. Kolega wyzej pisal dokladnie o tych dwoch. Jesli problemem jest to, ze to 250 to do SRO 3000 mozna porownac ktorys z modeli mniejszych. Jakosc wykonania ta sama. Mniejsze srednice korpusu i mniejsze pompy.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy raczej leoparda porównać do RO5000 bo myślę że to ta sama liga.

Skimz Leopard SL 200

Moc: 80 W

Pobór powietrza: 1600 l/h

ReefOctopus RO-PS5000

Moc:60

Pobór powietrza: 2200-2500l

I wtedy leopard już tak dobrze nie wypada.......

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko nie rozumie co chcecie pienic w litrazu 700 litrów odpieniaczem wiekszym niz body fi 200...

Panowie posłuchajcie Artura siedzi w temacie już długo, napewno udzieli odpowiednich wskazówek i wyjaśni wszystkie niejasności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy raczej leoparda porównać do RO5000 bo myślę że to ta sama liga.

Skimz Leopard SL 200

Moc: 80 W

Pobór powietrza: 1600 l/h

ReefOctopus RO-PS5000

Moc:60

Pobór powietrza: 2200-2500l

I wtedy leopard już tak dobrze nie wypada.......

No nie wiem. Wtedy cena jest bardzo podobna bo 2500RO a 2850SL

Co do ilości powietrza to trzeba by chyba zmierzyć. Ostatnio kolega mierzył nie pamiętam szczegółów ale z podawanego poboru 2500l/h powietrza u niego wyszło 1100l, za to drugi kolega na podobnym odpieniaczu już takiej dużej różnicy nie miał ale też sporą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze w Polsce sa inne Skimzy sprzedawane. Model Leopard 203 pobiera max 35 watt i tloczy 1800 lph.

http://www.aquacave....th-dc-pump.html

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze w Polsce sa inne Skimzy sprzedawane. Model Leopard 203 pobiera max 35 watt i tloczy 1800 lph.

http://www.aquacave....th-dc-pump.html

To fakt u nas takich nie ma! :wallbash: Nie mamy za dużego wyboru.

Generalnie miałem dzisiaj RO w rękach i powiem wam że dzieli je przepaść!

Jakość wykonania Skimze w poruwnau do Reff Octopusa to spora różnica z naciskiem na spora oczywiście na + dla skimze.

Skimze jest całkowicie rozbieralny w Ro masakra .Wirnik w ro to jakiś miniaturka w porównaniu do Skimze....

Dodam że porównałem modele:

RO1000 -SK181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest ogromna. Konstrukcja SRO jest juz leciwa. Mnie irytowal brak mozliwosci rozkrecenia korpusu I rdzewiejace sruby przy pompie. Z wydajnoscia tez tak sobie. Jesli celowalbym w Octopusa to w nowego. Nie wiem czy jest dostepny w Polsce. Kopia Vertexa Omegi czy BK Double Cone'a. Troche nieudana. Widzialem, dotykalem. Testowac nie chcialem :):):). Cena podobna do BK ...

Reef Octopus Prime badz Reef Octopus Elite

http://www.aquacave.com/reef-octopus-prime-200int-protein-skimmer-with-aquatrance-pump.html


50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinniśmy raczej leoparda porównać do RO5000 bo myślę że to ta sama liga.

Skimz Leopard SL 200

Moc: 80 W

Pobór powietrza: 1600 l/h

ReefOctopus RO-PS5000

Moc:60

Pobór powietrza: 2200-2500l

I wtedy leopard już tak dobrze nie wypada.......

PS5000 ma pompę 80W.

Edit:

A nie ... 60W :) Spojrzałem teraz na pompę.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu konkurencja za cale 1250 zl...

Schuran 200

RVUvWuc.jpg

1mAxJlK.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest ogromna. Konstrukcja SRO jest juz leciwa. Mnie irytowal brak mozliwosci rozkrecenia korpusu I rdzewiejace sruby przy pompie. Z wydajnoscia tez tak sobie. Jesli celowalbym w Octopusa to w nowego. Nie wiem czy jest dostepny w Polsce. Kopia Vertexa Omegi czy BK Double Cone'a. Troche nieudana. Widzialem, dotykalem. Testowac nie chcialem :) :) :). Cena podobna do BK ...

Reef Octopus Prime badz Reef Octopus Elite

http://www.aquacave....rance-pump.html

Faktycznie śruby były pordzewiałe potwierdzam.

Nie celuje w RO tylko dobry odpieniacz za normalne pieniądze !Niestety nie ma u nas tak dużego wyboru w tym przedziale cenowym w nowych odpieniaczach....

Gdyby był dostępny model:SKIMZ Leopard SL203 bym miał zwycięzce ....

A może ktoś z forumowiczów wie gdzie można dostać taką maszynkę w PL lub EU????

Edytowane przez Adamo79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge doradzic. Troche tego przetrzepalem. Jesli Ci sie podoba Skimz, szczegolnie Leopard z odwroconym stozkiem to coz ... Jesli nie az tak bardzo to wyobraz sobie ( skoro dotykales ), ze BK czy Vertex to jest jeszcze lepiej. Stani dobrze radzi. Co prawda Schuran nie jest popularny w USA, ale wiem, ze kilka baniakow ciagna Schurany. Miedzy innymi o ile sie nie myle to przepiekny baniak Marcosa. Ja bym celowal w BK, Vertexa czy moze Schurana. Zreszta niemieckie odpieniacze maja swoja niepodwazalna reputacje.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Groenendael (wyświetl historię edycji)

50"x25"x30" AGA Herbie Overflow - ATI Sun Power T5HO 8x54 W - DIGITAL AQUATICS Reef Keeper Lite Controller - 2x VORTECH MP 40 + MP 10 + Vertex V6 ( 1580 gph ) - VERTEX Omega 180i - VERTEX RX-z ZEO Reactor ( All in One Biopellets ) - VERTEX LIBRA Doser - ESV Two Part Calcium System - VERTEX ROX .8, Tropic Marine Pro Reef - Salt Mix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge doradzic. Troche tego przetrzepalem. Jesli Ci sie podoba Skimz, szczegolnie Leopard z odwroconym stozkiem to coz ... Jesli nie az tak bardzo to wyobraz sobie ( skoro dotykales ), ze BK czy Vertex to jest jeszcze lepiej. Stani dobrze radzi. Co prawda Schuran nie jest popularny w USA, ale wiem, ze kilka baniakow ciagna Schurany. Miedzy innymi o ile sie nie myle to przepiekny baniak Marcosa. Ja bym celowal w BK, Vertexa czy moze Schurana. Zreszta niemieckie odpieniacze maja swoja niepodwazalna reputacje.

Pozdrawiam.

Oczywiście też bym wziął BK, Verexa ale ta cena nie jest dla mnie do zaakceptowania!

Jeśli chodzi o używki to zgadzam się z remii

wole nowego Fiata niż starego Mercedesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys chcial zobaczyc porownanie tych dwoch to prosze bardzo. Jeden wyrzucilem :), drugi stoi w szafie :). Skimz lepiej wykonany, calkowicie rozbieralny. Zdecydowanie cichszy i bardziej wydajny niz RO. RO na zdjeciu to Super Reef Octopus 3000. Skimz to Leopard 250. W Octopusach rdzewieja czesto sruby od pompy. W zasadzie nie widze zalet :). Przepraszam Panow Octopusiarzy. Kup BK, Schurana lub Vertexa. Wybor prosty :). Nie mam pojecia jak pienia White Skimy' wiec tutaj sie nie wypowiem.

Pozdrawiam.

Również zmieniłem Ro na skimza i całkowicie się z kolegą zgadzam.

Nie do zaakceptowania jest dla mnie fakt że odpieniacza nie można rozebrać do czyszczenia.

Design i wykonanie też + dal skimz


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę używanego merca w dobrym stanie niż fiata. Używany konkretny odpieniacz będzie o wiele lepszym wyborem niż przeplacane za chińskie w większości nieudane przynajmniej w kilku punktach podróbki. Bk, vertex, shuran albo deltec, na tych markach bym się skupił.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PokerFace (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę używanego merca w dobrym stanie niż fiata. Używany konkretny odpieniacz będzie o wiele lepszym wyborem niż przeplacane za chińskie w większości nieudane przynajmniej w kilku punktach podróbki. Bk, vertex, shuran albo deltec, na tych markach bym się skupił.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Brendy o których piszesz też maja swoje wady mniejsze lub większe inne całkiem spore.

Ja mam moją chińską podróbkę 3 rok, kupiłem używkę 2 letnią w sumie 5 lat i działa.

Może to wyjątek od ogółu.

Filozofie nt. odpieniaczy że wschód do du...y tylko zachod,

to tak jak legendy w motoryzacji, BMW (będziesz miał wydatki) bardzo dziwne jest to że bmki psują się zawszę tym co ich nie mieli. :smiling:


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w mojej ocenie

Pierwsza i najważniejsza sprawa to serwis i szybkość jego reakcji , wiadomo jeśli coś w pienidle ma się zepsuć to pompa.

Dlatego tak wybierajcie , żeby w przyszłości nie było z tym problemów.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen. Ja wybrałbym Shuran 200. Niesamowicie prosty i wydajny sprzęt.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukam opinii o tym odpieniaczu:

ATI PowerCone 250 iS DC

Jak się okazało po pomiarach elektryczności przez firmę pomiarową nie jest ciekawie z napięciem i częstotliwością i po radach przez nich udzielonych poszukuję odpieniacza wyposażonego w pompę DC lub z układem falownikowym. Jeśli nie ten ATI to co? Teraz boję się kupić BK bo nie wiem jak pompa wytrzyma warunki mojej sieci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.