Skocz do zawartości
demono1

ktora pompa nadaje sie do akwarium 250l ?

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ( starsza osoba) prosil mnie zebym sie dowiedzial na forum czy te pompy oczywiscie do sumpa nieduzego nadaja sie ? Wiem ze wysokosc stelaza bedzie 70cm i ponizej sump

http://erybka.pl/product-pol-5768-H2Ocean-Flow-Pump-3000.html

http://erybka.pl/product-pol-495-Newa-Jet-1700.html

http://erybka.pl/product-pol-494-Newa-Jet-2300.html

Dzieki

i jeszcze ta http://erybka.pl/product-pol-2222-Tunze-Pompa-Silence-1073-020.html

Edytowane przez demono1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaż 70 + 50 w akwarium to będzie 120 podnoszenia

moim zdaniem pierwsza będzie OK,


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam akurat pompy obiegowej ;) więc się podłączam do pytania. Wiem, że do "standardowego" sumpa to pompa o wydajności 3500l/h to standard, ale jak planuję DSB+ refugium w sumpie to również mam trzymać się okolic 3500 l/h czy brać wtedy coś słabszego?:)

demono1 tak więc to zależy to w tym sumpie jest jakie przegrody i jakie media filtracyjne.... przynajmniej tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stelaż 70 + 50 w akwarium to będzie 120 podnoszenia

moim zdaniem pierwsza będzie OK,

ok dzieki a vo o tej myslisz http://erybka.pl/product-pol-2222-Tunze-Pompa-Silence-1073-020.html

oczywiscie wiem ze komin jest z lewej strony i odrazu na prosto bez kolanek chce zeby pompa podnosila wode a splyw do komory na kolanku gdzie odpieniacz :) tak jak kazdy ma pierwsza komora odpieniacz druga skala i pompa to tu odwrotnie

Sam szukam akurat pompy obiegowej ;) więc się podłączam do pytania. Wiem, że do "standardowego" sumpa to pompa o wydajności 3500l/h to standard, ale jak planuję DSB+ refugium w sumpie to również mam trzymać się okolic 3500 l/h czy brać wtedy coś słabszego?:)

demono1 tak więc to zależy to w tym sumpie jest jakie przegrody i jakie media filtracyjne.... przynajmniej tak mi się wydaje

Nieduzy sump 3 komory pompa , siporax, idpieniacz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3k/h lub wiecej bym bral

tu pewno chodzi tez u niego o kase :) dlatego pytam sie o te pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moim zdaniem te co pokazales pompki wszystkie sa troszke za slabe do 250l akwa + sump.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moim zdaniem te co pokazales pompki wszystkie sa troszke za slabe do 250l akwa + sump.

ok rozumiem mysalem ze cos sie uda dobrC :) ale dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do 200l :) one pewno tez sie nie nadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wytłumaczyć popierając to wiedzą bo pisanie nadaje się/nie nadaje się to takie pisanie bo pisanie. Dlaczego woda ma przechodzić w takim tempie, a nie innym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg wody powinien być ok. 10x pojemnoćci akwarium na 1h.

Przede wszystkim dlatego żeby odpieniacz mógł na bieżąco wypienić dotlenić wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siebie kupiłem 1073,02 wydajność max 2400l/h. Odpieniacz mam na pompie 9410 która i tak ma wydajność max 600l/h.

Zbiornik ok 260 + sump

Edytowane przez DamianRadom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa tacy,ktorzy twierdza,ze cyrkulacja nigdy nie jest za duza ;). Ja mam do planowanego 180l + sump pompe 3000 l/h i jesli zrzut to odbierze (a mysle,ze uwzgledniajac straty na wysokosci podnoszenia i hydraulice nie powinno byc problemu),to bedzie git :).

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaproponowane pompy się nadają, tylko trzeba do nich dobrać odpowiedni odpieniacz :). Pompa obiegowa ma napędzić odpieniacz i tyle. Jeżeli kupisz np apf'a 600 i zasilisz go pompką 600l/h to obieg powinien być tak dobrany by pompa po podniesieniu wody na wysokość akwarium miała zakładaną wydajność około 500-600l/h. W przypadku gdy obieg będzie większy niż możliwości przerobowe odpieniacza, to część wody po prostu przez niego przeleci, w odwrotnym przypadku, jeżeli pompa obiegowa będzie mniej wydajna, woda przez odpieniacz przejdzie dwa razy i będzie "dokładniej wyczyszczona" :). Moja pompka, która napędza 300l akwarium ma zmierzoną wydajność 180l/h (to nie pomyłka) i nadaje się idealnie do mojego sposobu filtracji. Pompy wybieraj raczej na podstawie poboru prądu i hałasu jaki generują.

Edit: Jeszcze jedno, robienie z obiegu cyrkulacji to bardzo duże marnotrawienie energii.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dc3000 również cicha. Miałem H2Ocean 2000 i też było OK. NJ głośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zaproponowane pompy się nadają, tylko trzeba do nich dobrać odpowiedni odpieniacz :). Pompa obiegowa ma napędzić odpieniacz i tyle. Jeżeli kupisz np apf'a 600 i zasilisz go pompką 600l/h to obieg powinien być tak dobrany by pompa po podniesieniu wody na wysokość akwarium miała zakładaną wydajność około 500-600l/h. W przypadku gdy obieg będzie większy niż możliwości przerobowe odpieniacza, to część wody po prostu przez niego przeleci, w odwrotnym przypadku, jeżeli pompa obiegowa będzie mniej wydajna, woda przez odpieniacz przejdzie dwa razy i będzie "dokładniej wyczyszczona" :). Moja pompka, która napędza 300l akwarium ma zmierzoną wydajność 180l/h (to nie pomyłka) i nadaje się idealnie do mojego sposobu filtracji. Pompy wybieraj raczej na podstawie poboru prądu i hałasu jaki generują.

Edit: Jeszcze jedno, robienie z obiegu cyrkulacji to bardzo duże marnotrawienie energii.

dziekj za odp juz wszystko mu przekazalem co wy o tym sadzicie :)

Dzieki wszystkim zostaje z tego co wiem ta pompa chyba bedzie dobry wybor http://erybka.pl/product-pol-9050-Jebao-DC-3000.html

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.