Skocz do zawartości
Drozdi

Identyfikacja - ukwiał czy miękas ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono Koleżanek i Kolegów.

Zgłaszam dziś nowe życie w baniaczku, i dlatego proszę o pomoc w identyfikacji ...

Czy to aby nie jest miękkas ? Czy może ukwiał ?

Nagrałem film i wrzuciłem na youtuba :

Najlepiej oglądać w HD.

Pozdrawiam ! :)

post-24814-0-07433900-1424034609_thumb.jpg


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aiptasia - jest to dość uciążliwe i niezbyt pożądane "zwierzątko" w naszych zbiornikach /poczytaj na forum znajdziesz mnóstwo tematów o walce z tym ukwiałem/ , usuń go :2guns: aby nie rozprzestrzenił się - gdyż może stać się prawdziwą plagą w Twoim szkiełku ...

Edytowane przez T.TOM.T (wyświetl historię edycji)

200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką pomoc :) skała na której zadomowiła się aiptasia niestety jest całkiem spora... czy mogę próbować wyrwać ją jakimiś cążkami ? Czy pozostaje mi wyjęcie skały wyżłobienie miejsca nożem i czekanie czy reszta życia jakie (być może) jest na skale przeżyła ?


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyrywaj mechanicznie w akwarium !!!!!


a4fa4b9893d1871578e378f937341efau649a580.png

Opti 155x50x50, Jebao WP25 x 2szt, LED -160 W, 2x T5- 80W,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum. Jest mnóstwo tematów dotyczących usuwania aiptasii. Wyrwanie jej cążkami to chyba najgorsze co można zrobić. Zestresowany ukwiał może wypuścić zarodniki i zamiast jednego problemu będziesz miał kilka.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak czy siak nalepiej wyjąć skałę i noże w ruch ... dobrze że niemam jeszcze żadnych "pożądanych" żyjątek na skale ...

Doradźcie - po wyjęciu skały i obskrobaniu miejsca gdzie to to wyrosło płukać ją czymś czy poprostu wrzucić do baniaka ?


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester: Wiem, że też wypuszcza, ale próby mechanicznego usunięcia tylko przyśpieszą efekt.

@Drozdi Ja osobiście wyciągałem skały o ile to było możliwe i odłupywałem bądź zeskrobywałem ukwiał. Ostatnio nie miałem możliwości wyciągnięcia skały to użyłem Aiptasia-x.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz wyjac skale, to poza akwarium troche kwasu solnego ze strzykawki na aiptasie nie zaszkodzi. Reszte zdejmiesz szczoteczka do zebow.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ... wydaje mi się że znów zlokalizowałem kolejną aiptasie ... a konkretniej to chyba dwie...

Wklejam link do filmu być może ktoś będzie mógł potwierdzić bądź obalić moje obawy :D

A tak btw.

Czy rurówka może osadzić się na piasku ?

Wypatrzyłem ją na piasku za skałą, nie jest w żaden sposób podobna do aiptasji a w dodatku widać jej rurkę i jest taka sama jak te które mam na skale ... może spadła bidula ? :p

Pozdrawiam ! :)


e716e490d1ca1edf2bc9b4ece7dc4fbcu672a600.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.