Skocz do zawartości
laku

Jaki TDS po osmozie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj zauważyłem, że na mierniku TDS po żywicy DI wskazuje mi 001 czy to normalne?

Czysta woda w kranie ma TDS 180 po osmozie przed DI 016. Czy te wyniki są prawidłowe. Mierzę przenośnym miernikiem TDS. Osmoza przepuściła od nowości może 200 litrów. Czy to normalne że żywica lub filtry już do wymiany?


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po osmozie jest 1 lub 2 po di 0. Wszystko zależy od jakości wody w kranie czasem może wystarczyć sama osmoza by osiągnąć 0 a czasem trzeba dołożyć np drugą żywicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model TDS-3 HM DIGITAL dość popularny na allegro.

Edytowane przez laku (wyświetl historię edycji)

Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czasem wystarczy nie przesadzać ... - ostatnio już była dyskusja na temat tego 000 na mierniku - wystarczy przejrzeć forum. Do tego sprawdzić jego wyskalowanie, czasem go zamoczyć w wódce włączony aby oczyści elektrody, i pamiętać że nawet te dobre mają 2% tolerancji co daje na wskazaniu "010" więc może pokazywać 010 a będzie 000 a może pokazywać 000 a będzie 010.

Poczytaj: http://reefhub.pl/tds-klamie/ + http://reefhub.pl/filtr-ro-di/

A jeśli już jesteś pewny wskazań i chcesz mieć 000 to zmień żywicę - jej umiejętności czyszczenia zależą od tego co na nią wpadnie i w każdym kranie jest inaczej

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Ja porę wymiany DI widzę po piasku. Pierwsze oznaki nalotu - wymiana DI. Choć mój GMH pokazuje tds 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, nie przesadzać. Jeśli tds kłamie zobaczysz w zbiorniku okrzemki, póki zbiornik z nimi sobie radzi i nie sa widoczne to nie masz czym sie przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za podpowiedzi to moja pierwsza solniczka i człowiek się stresuje! !


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to spokój....

Kiedyś robiłem testy jak głupi. Teraz tylko jak widzę jakąś zmianę i raz na 2 tygodnie by skontrolować czy wszystko ok ( balling itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, spokojnie - poczytaj a zobaczysz że to "000" to może być czasem złudzenie

p.s.

ja po membranie mam różnie raz 9 raz 13 a jak jest po żywicy 001 to nie latam i nie szukam na gwałt nowej (zawsze mam zapas :) ) tylko spokojnie patrzę czy coś się zmieniło może w akwarium, może jak będę miał czas to zmienię przy zmianie wody - generalnie bez spinki :). Pamiętaj też że na początku jak odkręcisz "system" to warto spuścić kilka litrów i potem dopiero zbierać na solankę czy do dolewki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po DI 003 i nie mam problemu z żadnymi zarazami na piasku czy skale woda klarowna i czyściutka tak więc nie popadajmy w skrajność z tymi wynikami TDS :) ---- moje zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar robisz zaraz po załączeniu czy spuszczasz trochę wody?

U mnie na początku leci około ,,020" a po chwili (jakieś 100-150mn) jest już ,,000".


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiar po odlaniu trochę to 001 tak jak mówią koledzy nie ma co się stresować. Pożyjemy zobaczymy.Chyba każdy na początku sprawdza wszystko po 10 razy.


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też chyba miał każdy :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu też się trochę uspokoiłem ale spytam się mam przed di 008 po 002 jak długo na tym jechać i jak coś to wymienić tylko żywice czy resztę też akwarium dojrzewa i na początku było 000 po napełnieniu 600l tak się porobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darecki czy pomiar robisz TDS stałym? U mnie było podobnie i po przeczyszczeniu elekrody powróciło wskazanie 000

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzcie poprawkę na to, że tanie TDSy przepływowe często nie mają kompensacji temperatury, wiec zaniżają wynik w zimnej wodzie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.