Skocz do zawartości
Darekn12

dzisiaj startuje!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się porobiło :)

Panowie wyluzujcie trochę. Zbyszku po co te teksty? Szanujmy się choć trochę nawzajem, szanujmy pracę jaką wkładamy w nasze zbiorniki. Szymon ma nieprzeciętne akwarium i nie rozumiem dlaczego jest atakowany. Olek - po co są te wycieczki rasistowskie i to nie pierszy raz. Może pojedziemy zaraz po Żydach, murzynach itp? Może założymy rozgłośnie radiową aby stworzyć odpowiedni klimat antyukraiński. Poziom takiej dyskusji jest bardzo żenujący.

RS4 - pomimo tego, że uważam Ciebie za bardzo sympatycznego i uczynnego człowieka - kiedyś, dawno temu, może pamiętasz, miałem problem z Zeovitem, chciałeś mi pomóc i proponowałeś przywiezienie mi bakterii z Norymbergii (targi) - uważam, że komletnie nie masz racji w swoich krytykach i tak jakoś dziwnie mijają się Twoje założenia ze stanem faktycznym w Twoim akwarium:

rs4 :

Obecnie mam w akwa zakladajac 100 koralowcow twardych i jedna gorgonie jesli chodzi o cos miekkiego :) I wtedy dopiero widac jak powinny wygladac twardziele.

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=13787&n=unread#unread

Przecież jest tam sporo miękasów. Krytykujesz obsadę kolegi Darka, a sam masz tam mieszankę "miękko-twardą" z lps-ami w górnych partiach zbiornika. Pomijam fakt, że akwarium mi się nie podoba bo to kwestia gustu ale są na forum zbiorniki bijące na głowę to co pokazałeś. Oczywiście to jest moja opinia. Przypominając sobię wcześniejsze Twoje zdjęcia nie za bardzo mogę to akwarium dopasować do nich.

rs4 :

... ale niestety w PL poza kilkoma osobami majacymi kontakty zagraniczne nie ma wielkiej wiedzy.

rs4 :

Nie berklej ja poprostu jako czlowiek ktory zalozyl ( 5 tys l ) i opeikuje sie ( 10 akwariami ) i zyje miedzy innymi z tego staram sie wam pewne kwestje uswiadamiac oraz burzyc stereotypy lat 90 ale wy jestescie uparci jak mrowki

Czyli - osoby z kontaktami zagranicznymi są cacy, osoby zajmujące się zawodowo zakładaniem zbiorników są cacy - cała reszta nic nie wie o akwarystyce. Takimi wypowiedziami ubliżasz jednocześnie prawie wszystkim tworząc aureolkę i poświatę nad sobą. Wstrzymywałem się od zabierania głosu w tym wątku ale to co pokazałeś jest miernotą nie pasującą do tonu Twoich wypowiedzi.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to odebrałem tylko i wyłącznie jako reklamę jego usług, bo w kwestii akwarystyki to nic nowego się nie dowiedzieliśmy, oprócz krytyki.


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to przydal by sie moderator co by np. takie teksty Olka z miejsca usuwal, bo przez ostatnie kilka dni cos nam atmosfera na forum skwasniala, zamiast zradosniec.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci, przypominam dzisiaj Wigilia !!!!!

:)

A zyczenia skladamy sobie w OT a nie w topicu Darka.

Pozdrawiam

mati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mati no wlasnie i kobiety lataja nikt nic nie moze podjesc w kuchni.i nerwy co niektorym siadaja:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

... i kobiety lataja nikt nic nie moze podjesc w kuchni....

Darek taka tu radosna atmosfera panuje ze zaraz Cie rozjada za SEXIZM !! :haha

fajny zbiornik, nie kazdy musi byc zrobiony na schemacie z hamerykanskiej czy niemieckiej ksiazki. najwazniejsze ze Tobie sie podoba i ze korale zdrowo rosna.

swoja droga zawsze bylem niejako dumny z tego ze na tym forum NIE MA moderatorow. znaczy sa ale tylko teoretycznie. wydalwalo mi sie glupcowi ze sam fakt ze zajmujemy sie hobby bylo nie bylo ekskluzywniejszym od kuli z welonka oszczedzi to nam trollingu. ale ostatnie dni sprawily ze pierwszy raz zapragnalem na tym forum moda-kose ktory by wycinal w pien coniektore posty :/

konczac te bzdury

Wesolych i Pogodnych Swiat, smacznej kolacji wigilijnej i kupy nowych korali pod choinka


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom chyba nie bedzie tak zle?

ja wam powiem jedno.ide sie ogolic i szykuje sie na wigilie do tesciow.pozniej po gwiazdora musze podskoczyc i przywiezc do dzieciakow.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ten koleś rs4 zniknie na nastepne pare lat i będzie jak dawniej

Wesołych i Zdrowych Swiąt


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaraz sie zacznie...

tylko czemu w moim watku?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykasowac?

juz to zrobilem, nie bede zasmiecal Tobie watku

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zizi nie musiales kasowac.ja to raczej w zartobliwym tonie napisalem.a swoja droga to co napisales pokazywalo dosadnie poziom rs4


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbym byc teraz bardzo nie mily ale ze idzie nowy rok wiec odpuszcze sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs wystarczy ze sam sobie poczytasz co pisales jakis czas temu na forum.zizi to poprostu poszukal i wkleil.ale ty powinienies wiedziec najlepiej co pisales....

a swoja droga jak masz cos do powiedzenia to zapraszam na priv a nie zasmiecasz mi watek.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nieeee, znowu ten troll :D

RS4 skoro nie pomagasz to przynajmniej nie przeszkadzaj OK?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem prawda w oczy kole P. Darku to przykre ze tak ciezko sie pogodzic z prawda ale niech bedzie wiecej nie bede pisal prawdy od dzisiaj uwazam ze masz piekne akwarium i nic bym w nim nie zmienil nie ruszal tylko oprawil w zdjecia i do reefkeeping wyslal jako tank of the month.

Aqua uwazaj na slowa poki co nikogo tutaj nie nazwalem trolem itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek już jest nieźle zaśmiecony głównie dzięki rs4 który koniecznie chce udowodnić że jest najlepszy :D Szkoda słów. Jakoś dziwne, że nikt nie podziela jego zdania heh. Proponuje zakończyć tą niezwiązaną z tematem dyskusje. Jak ktoś chce leczyć kompleksy czy coś innego to może gdzie indziej :D

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :D


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem najlepszy nie ma w akwarystyce morskiej kogos najlepszego bo akwarystyka to jest poki co studnia bez dna codziennie cos nowego sie pojawia jakies nowe informacje sprzet itp. Nie musi mi nikt racjio tu przyznawac moim celem bylo przerwanie tej sielanki i otworzenie niektorym oczu ze mozna bardziej sie postarac przy budowie zbiornikow. Kompleksy heh no mam jeden ostatnio mi sie troche przytylo ale jeszcze nie jest zle :D Za okolo miesiac wkleje nowy zbiornik ktory przerabiam ze slodkich rybek na morskie wiec bedziecie mogli sie odwdzieczyc poki co pozdrawiam wszystkich serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mam jedno pytanko czy widzialktos zeby krab elegans niebieskie nozki objadal montipore?moj siedzi od 3 dni na niej o objadapoprostu coraz bardziej jest bialaod dolu tam gdzie siedzi.czy to normalne?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje uwielbiaja siedziec w montiporach, ale nie wiem co tam robia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kraby z kolorowymi nogami(czy wszytskie nie wiem, mam tylko niebieskonogie) tak mają że siedzą na koralach, co mnie bardzo denerwuje.


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

dawno juz nie pisalem w swoim watku

od maja zmienilem akwarium na wieksze-300l.

stare trafilo do roberta na konikarium.

przy odrobinie czasu postaram sie dac dokladniejszy opis sprzetu i zycia.

poki co pozdrawiam serdecznie:-)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wkoncu znalazlem chwilke czasu i nagralem filmik -szybciej niz zdjecia.

akwa troszke zaniedbane z braku czasu ale jakos cos tam sie dzieje.

zerknijcie sami

http://video.google.pl/videoplay?docid=8150604981147681973&hl=pl


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne Akwarium, blazny jak zwykle blaznuja, ale nie wiem czy nie lepiej nagrac taki film wieczorem kiedy jest ciemno. Nie bedzie refleksu, a rodzinka moze juz bedzie spac:) i nie przeszkadzac w nagrywaniu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe rodzinka to fakt postaram sie wieczorkiem moze cos nakrecic tylko wtedy bedzie w aktynice.zobacze jak to wyjdzie pozdro

swoja droga dzisiaj tak sobie grzebie raz na miesiac w akwa i woda wydaje mi sie dziwnie zimna...

okazalo sie ze od maja jak mam akwa woda miala 23 stopnie-tak byla ustawiona grzalka.

ale wsio smiga.dzisiaj podnioslem temp. do 24 a za jakis czas o nastepny stopien.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.