Skocz do zawartości
Marcin1305765940

Cos klika! Modliszka

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa tygodnie temu wlozylem skale z importu, dzis rano uslyszalem jakby klikanie, jak podszedlem do akwarium to ustalo, pozniej znowu sie zaczelo.

Podejrzewam krewetke ale jak ja naierzyc i wywabic.

Na razie mam tylko skale wiec moge ja jeszcze wypakowac,

czytalem, ze mozna wlozyc na chwile skale do mocno posolonej wody 1.040 i wtedy sama wyskoczy, ale moze macie jakies sprawdzone spsosoby.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wiesz w której siedzi norce to potraktuj ją słodką wodą


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze nie widac gdzie siedzi, slychac cos jak pstrykanie palcami, nie wiem jak ja wywabic na otwarte pole :)


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak wyciągniesz skałe , to nie ma gwarancji ,że ja znajdziesz . To bystre stworzenie i dobrze sie kamufluje.jepiej jak bys zauważył w której skałce sie schowała i wtedy wyciągnij skałke i dokładnie szukaj az znajdziesz . myśle ,że to pistoletowa skoro słyszysz pstrykanie. Tak czy tak jest to szkodnik i miesożerca wiec nie ma dla niego miejsca w akwa. Jesli zajdzie potzreba to wyciagnij całą skałę póki nie masz zwierzaków i przy pomocy mocnej latarki może ja wypatrzysz.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob jak pisze Andrzej. Pozniej bedzie gorzej rozbierac wszystko, a teraz jeszcze jest okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac klikanie. Udalo mi sie zidentyfikowac - to slimaki szybko obracaja muszla i obijaja sie przy okazji o scianki akwarium.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. nie wiadomo czy to modlicha, jej klikanie jest dosc glosne. jak nie jest specjalnie glosne to moga to byc mini pistoletowe, u mnie klikaly czesto i gesto niekiedy 2 - 3 na raz choc nigdy zadnej nie widzialem na oczy


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modlicha też klika , mi naprzykład potszaskała małe aqwa z akrylu i zrobiły sie pajenczynki. w aqwa to raczej sama z siebie nie będzie "klikac"albo to pistoletowa albo ślimak


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cisza, moze zdechlo z glodu.

A co slimak moze klikac?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma domek za ciezki to mu sie majda :) i wali o szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoim slimakom kupiłem takie mini nauszniki (takie jak mają robotnicy na budowach) bo od tego stukania skorupami o szyby lekko przygłuchły :):)


akwa 98 ltr + sump 57 ltr - takie maleństwo.delfin02.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, klikanie wrocilo i to chyba krewetka pistoletowa, wie ktos moze jak ja wywabic i podejrzec?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze rozpusc kostke solowca i wklej do akwarium troche rozpuszczonej wody z niego. Jak w dzien karmie LPSy to tak je wywabiam aby sie otwieraly i przy okazji wszystko ze skaly wychodzi, krewetki na czele stoja i patrza sie za pokarmem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też miałęm klikanie i stukanie ślimaków o szybę i to całkiem inne dzwięki

Stukanie o szybe jest "pełne"

Starczy jak masz muszle od jakiegoś ślimaka i nalej tam wody i zobaczysz jak stuka coś takiego

Jednak ja bym sie nie łudził że to ślimaki.

Mi cos stukało tak dosyć rytmicznie i głucho

Była to modliszkowa.

Też nie wiedziałęm gdzie jest jak masz dobry słych to możesz obczaić gdzie to stuka i czy w jednym miejscu.

Jak w jednym to pozostaje tylko że to modliszka lib pistoletowa.

Cęsto siadaj i słuchaj gdzie to puka jak już zloklizujesz dokładnie to wyjmój każdą skałe i ogladaj jak masz jakies podejżane otwory wlej tam troszke słodkiej wody RO jak coś wyskoczy to masz dziada

Może to być mozolne i powolne polowanie ale mi sie udało za pierwszym razem


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie klika od roku.Nigdy nie widziałem tego dziada ani jego wylinki.Wcześniej gineły stomatelle,zostawały tylko skorupki.Ostatnio znikac zaczeły mniejsze kraby i ryby.Nie mam pomysłu,co z tym zrobic.Namierzyc nie jestem w stanie a w półłapke łapie sie wszystko inne.O wyjmowaniu skały raczej nie ma mowy.


330l rafy + 180l szczepek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta.

Po prawie 3 miesiącach od założenia baniaka, w ciągu dnia i w nocy słyszę pojedyncze a czasem kilka pod rząd cyknięcia / pstryknięcia. Najtrafniej chyba ten odgłos pasuje do odgłosu obcinanych paznokci. Odgłos nie pojawia się w jednym, ale w różnych miejscach akwarium. Trochę obawiam się że dostałem niechciany prezent z LPS'ami. Czy ten opisywany odgłos może być wydawany przez pistoletową / modliszkowatą? Ślimaki raczej wykluczam, bo gdyby to one tak robiły, to odgłos słyszał bym od początku.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprytne i bardzo ostrożne bydle. Miałem kilka razy w łapach skałkę w której siedziała ale jak wstrzykiwałem we wszystkie zakamarki wode RO to nic nie wyłaziło. Obsypałem kilka podejrzanych skałek przypadkiem piaskiem i ta zaczeła wyrzucać piach na zewnątrz :) i to ją zdradziło. ALe po tym incydencie skałę wrzuciłem na dłuzszy czas do RO i to załatwiło sprawę.


300L LR:40kg LS:18kg Start 05.2010

Bubble Magus NAC6A, NJ1700, 2x JVP-102, 2x24W ATI BluePlus + 2x24W SylvaniaCoralstar + HQI

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=37879 zasypy do reaktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez klika, dokladnie tak jak u premiero. Jakby ktos paznokcie obcinal tylko glosniej. Ale nie widzialem sprawcy. Gdzies kiedys wyczytalem ze zwykle kraby tez potrafia klikac.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja też przyłącze się do tematu - też u mnie klika, czasami raz a czasami kilka razy. Nie jestem w stanie zlokalizować która część akwarium :-( - narazie wieczorami wypatruje i może coś w oko wpadnie. Wyjęcie skały to w moim przypadku zły pomysł.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie klika od założenia akwarium, na początku się stresowałem ale teraz olałem sprawę...

rzeczywiście chyba lubi ślimaki stomatella bo po nocy kiedy słychać klikanie znajduje 2-3 małe muszelki, co do kraba to bardzo możliwe, mam "na stanie" 3 szt z czego jednego pancerz jest średnicy 3 cm... wychodzi ze skały jak skrobię szyby żyletką i stara się złapać glony :)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie np. zauważylem ze dzikie kraby potrafia przy skubaniu skały z glonów także "klikać" i dość łatwo je było namierzyć.

Ale pozostaje cos jeszcze wydającego dziwne dzwięki, tylko że ślimaków ani krewetek nie ubywa - więc narazie krewetke modliszkową wykluczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez klika i to napewno jest pistoletowa wiedzialem gdzie siedzi i ja kiedys przyczailem,miala jakies 3cm jedna szczypka zwyczajna a druga na krztalt rekawicy bokserskiej,cala nigdy nie chciala wyjsc w dzien ze skaly nawet jak sie z nia draznilem chwytakiem.

Czasami pokazywalem znajomym jak strzela w ten chwytak plastikowy jak sie nim zblizylen do norki gdzie sobie mieszkala ale bylo widowisko.

Wiem pewnie powiecie to dlaczego jej sie nie pozbylem jak wiedzialem gdzie siedzi, poniewaz siedziala w 4kg skalce na na ktorej opiera sie cala lewa konstrukcja mojej rafy i dlatego zrezygnowalem.

Teraz chyba mamich kilka ale napewno mam je dwie, bo w akwa dalej strzela i nawet w ciagu kilku sekund w kilku miejscach i w sumpie tez tylko ze slabiej, pewnie sie rozmnozyla.

Jedno co zaopserwowalem, i tez mozecie sprawdzic u siebie to tam gdzie siedzi a u mnie siedzi w dolnej skalce przy piasku wyciága piasek z pod skalki i mozna zauwazyc usypane pagurki zaraz przy skalach.

Jak znajde czas to wzuce fote jak to wyglada.

pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe tez, ze sa to po prostu malutkie krewetki pistoletowe, sa gatunki ktore osiagaja max. 1cm i sa praktycznie nie do namierzenia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na małą krewetkę pistoletową. Po parce S. yasha został mi mały (może 1,5cm) Alpheus. Od wpuszczenia nigdy go nie widziałem, jedynie wieczorami wyraźnie słychać, że żeruje. U mnie nie było żadnych strat spowodowanych przez krewetkę, jedynie podniesione ciśnienie mojej Pani, kiedy w akwarium coś strzela.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.