Skocz do zawartości
sweper

prosze o pomoc . zielony glon

Rekomendowane odpowiedzi

nie glonów sie nie pozbyłem, ale nie wiem czy ten krab co ja mam to ma muszle chyba nie, ale na takiego slimaka zapolować ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolci da muszli na pewno nie upolował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, glony rosną sobie w dobre, bakterie leje, karmię mniej, światło świeci 1/2 tego co wcześniej, skała po czyszczeniu zarasta szybciej niż turbo i mitrax coś zrobią.. nie mam już sił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich prośba o pomoc z glonami co ja takiego robię ze te glony mnie się czepiają na początku miałem akwarium bez sumpa , zakupiłem sumpa, dolewkę grawitacyjna , refraktometr do mierzenia zasolenia , próbuje utrzymywać zasolenie ale wte upały temperatura skaczę ale dziś przyszło mi wiatraki i będę obniżał temperaturę na teraz mam 26 st , zmieniłem sól na ubogą IO i nic glony dalej są już sam nie wiem od czego są te glony może macie pomysła

akwarium wygląda tak , glony na drugim zdjęciu

post-23041-0-47682600-1436883821_thumb.jpg

post-23041-0-05106200-1436883863_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup glonożerców. Nie wiem jaką masz obsadę, ale Zebrasoma utrzyma porządek (np. Żółtek). Kraby Mitrax, ewentualnie jeżowce (nie każdy je trzyma, bo robią bałagan). Na Borsuka masz za mały baniak. Tylko ostrożnie z ilością ryb na tak małym litrażu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup glonożerców. Nie wiem jaką masz obsadę, ale Zebrasoma utrzyma porządek (np. Żółtek). Kraby Mitrax, ewentualnie jeżowce (nie każdy je trzyma, bo robią bałagan). Na Borsuka masz za mały baniak. Tylko ostrożnie z ilością ryb na tak małym litrażu!!!

Mam te same glony....i mam tez Żółtka który ma je w tylnej płetwie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to jakiś rok temu,wystarczy nie robić podmian do czasu aż glony zanikną,od tamtej pory mimo przeprowadzki po glonach ani śladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może salariasa na te glony?


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybę salariasa mam , borsuka też mam jak na mój litraż ma się dobrze , miałem 2 ślimaki dollabela ale padły i nie wiem dlaczego , co do podmian teraz ograniczę,robiłem co tydzień a teraz już idzie drugi i na razie nie robię , wiem ze maja się zrobić białe ale na razie to widzę tylko zielone ,załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jeżowca Polecam mispilla albo gratilla mam oba nie ma z nimi problemu


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0. wyjmij skałe i dokładnie wyszczotkuj te miejsca

1. Zmień filtry Ro

2. Zwiększ cyrkulacje

3. Ustaw skałe tak aby nie była to jedna wielka bryła gó...a zbędne kawałki do sumpa,tak aby było jej jak najmniej w głównym

4. Przedmuchaj skałe cyrkulatorem ,tam gdzie rośnie glon.

5. Podbij MG i KH

6. Glonożercy takie jak pokolce itp nie ruszą tego glonu,u mnie borsuk nie ruszał ale świetnie załatawia brypsis...Ewentualnie dolcia,u mnie nie jadły i coś padały..Jeżowce może ?nie miałem ale możesz też wrzucic i spróbowac.

7. Ogranicz podmiany jak tylko możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.