Skocz do zawartości
Artur Tokajuk

Transformator ,przyda się?Lampa i pomysł.

Rekomendowane odpowiedzi

11015333_869070976478727_1963874178_n.jpg?oh=c44e1969d1dd8490e1e0fdc8267f1836&oe=54FD243E&__gda__=1425883950_44d6e090a26031931ae6fa3d8650ac00

Witam Chciałbym zbudować lampę w której umieszczę 150 W HQi do tego LED 150 W i 2 x t5 24 W .

Lampa ma wisieć na akwarium 120x50x50

Czy ten transformator nada się do podłączenia LED ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie przyda się. To przetwornica do starych żarnikowych halogenków na 12v. Na wyjściu napięcie przemienne 11,5 V


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://sklep.elektromag.pl/Zarowka-LED-GU5-3-4-5W-12V-Zimna-MR16-21-SMD5050(66,70763,103884).aspx?gclid=CP2iuIXwlsQCFUvicgodwZwALQ

Ale nadaje sie do takiego światła ?Mam takich z 20 ...Są od 1800 kel do 8000 kel

Co wy na to ?

LED LAMP zarowka LED ..MR16 80smd 3528 WW

Zasilanie 12v DC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy link (poprawiony):

https://sklep.elektr...CFUvicgodwZwALQ

Ta żarówka nie nada się. Co prawda oświetli, ale wpłynie raczej na porost glonów na szybach, czego z reguły chcemy unikać. 6500K to światło jeszcze pod słodkowodne.

Ale za to osobiście przypadkowo natknąłem się na podobne żarówki (chyba w Castoramie) mające 8000K. Takie już praktycznie podchodzą. Nie pamiętam ceny i nie wziąłem żadnej, ale teraz sobie myślę, że mogłem na próbę wziąć.

Takie halogeny LED 5W w ilości 10szt. można podłączyć już pod taki transformator. Co prawda do LEDów sprzedaje się teraz osobno przystosowane zasilacze z napięciem stałym, ale taki transformator, jak na początku postu na zdjęciu, spokojnie zadziała, tylko musi mieć obciążenie (to jest w rzeczywistości przetwornica). To, że to napięcie przemienne na wyjściu akurat nie ma znaczenia, bo LEDy to są diody półprzewodnikowe i świecą oraz rzecz jasna przewodzą prąd elektryczny jak każda inna dioda :D

Jedyny problem bywał, kiedy to podłączał ktoś takie LEDy 1-2W i nic. Czasem błysnęło i tyle. Pomagało podłączenie kondensatora np. 1u/250V (nie elektrolit).

Jak się podłączy jednak więcej halogenów LED, to one na tyle już obciążają ten transformator, że spokojnie przetwornica włącza się i zasila.

Zapomniałem dodać, że każda taka żarówka halogenowa LED przeznaczona do zwykłego użytku jako oświetlenie ma w sobie już wbudowany stabilizator stałoprądowy, dlatego można podłączać bez obaw wprost pod zasilacze 10-15V. Standardowo 12V.

Edytowane przez mufti (wyświetl historię edycji)

420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.