Skocz do zawartości
karollo_c

Blazny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko, czy dołożenia jednego błazna nie spowoduje agresywnego zachowania drugiego, który już rok nie ma kumpla ? Oprócz niego jest parasema x2 .

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie nie zauważyłem agresywnego zachowania. Miałem wpierw jednego błazna bo wiecej w sklepie nie było, później dokupiłem jeszcze 2 z czego jeden padł. Od tego czasu obydwa nie rozdzielają się na krok. Ładnie wspólnie pływają


425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem może wyniknąć jak się okaże że są dwie samice,wtedy się zatłuką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie błazenki rodzą się jako samce i dopiero po jakimś czasie u niektórych osobników następuje zmiana płci.

Jeśli będą dwa młode powinny się dobrać w parę. Jeśli trzy to jednego zatłuką i będzie para.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup mniejszego nie będzie problemu

Ok zaryzykuję fajnie by było gdyby się dobrała parka.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czas pomiędzy wpuszczeniem pierwszego i drugiego (wpuszczałem w odstępie ok. 2 tyg.) spowodował, iż pierwszy zdominował akwarium i teraz goni drugiego, w szczególności zaraz po zgaszeniu światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo zjawisko w moim przypadku,dokupywałem dwa razy do mojej samicy i to o połowę mniejsze egzemplarze,niestety trafiłem także na samice i obie skończyły na podłodze,loteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli może być różnie, jednym słowem loteria . Zastanawiam się czy czasem nie kupić w zamian doktorka,

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.