Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, na windowsie to się zaraz zawiesi :)

Edit: Twój pomysł z RD rewelacja!

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła chińska pompka dozująca. Przy zasilaniu z ładowarki od nokii 5V dozuje 42ml. Oczywiście podpięta pod AQmę. Wymyśliłem kolejną wersję uchwytu tym razem "Aqua Holder 3000" :)

post-8465-0-02766000-1429206194_thumb.jpg

post-8465-0-21008300-1429206242_thumb.jpg

post-8465-0-20915200-1429206393_thumb.jpg

post-8465-0-42575800-1429206457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są trzy chińczyki na 12v w jednym opakowaniu ze spienionego pcw, wszystkie miały być 100ml/min ale kazda pompuje inaczej, jedna 40, druga 57 a trzecia 46, wszystkie podłączone do jednego zasilacza 12v, także uważajcie z tymi pompkami. Polecam dobrze przetestować


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie są trzy chińczyki na 12v w jednym opakowaniu ze spienionego pcw, wszystkie miały być 100ml/min ale kazda pompuje inaczej, jedna 40, druga 57 a trzecia 46, wszystkie podłączone do jednego zasilacza 12v, także uważajcie z tymi pompkami. Polecam dobrze przetestować

ile takie pompki wychodzą? Ja jak zwykle kombinuje i mam takie cuda.Dają pod 3,6v 17ml/min :)

post-23145-0-02989200-1429262368_thumb.jpg

Ostatnio byłem na giełdzie i koleszka handlował tymi pistoletami ,zagadałem i obdarował mnie kilkoma połamanymi sztukami z działającymi pompkami :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

qrde wygląda jak dozująca

niedaleko mnie jest "chińskie centrum" aż wejdę zobaczę czy mają i co to jest :p

post-23855-0-81266500-1429301340_thumb.jpg

post-23855-0-69221200-1429301526_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23145-1429361837,07_thumb.jpg

Dokładnie tak jak piszecie jest to malutka rozbierana pompka perystaltyczna.Ma super powtarzalność,ja tam polecam ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, jednak u mnie w chińczyku brak takiego fajnego towaru. Na allegro znalazłem, ale za trochę ponad 20zł (z przesyłka) a ta moja pompka kosztowała trzydzieści parę złotych. Więc chyba zostanę przy tych ebajowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aj mam pytanie odnośnie sterowania ledami przez PWM.

Rozumiem że jak chce mieć świty i zmierzchy to poza ustawieniami muszę posiadać driver do danego leda z możliwością sterowania PWM.

Zwykłe stałoprądowe drivery się nie nadadzą, takie do diody np 50W? Czy dobrze myślę? Czy jest jakaś inna opcja/moduł dodatkowy żeby coś takiego działało. Bo chciałbym sterować ledami o łącznej mocy ok140-160W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przetwronice step-down z PWMem. Na allegro kupisz za kilka zł, możesz je łączyć, żeby zsumować moc. Możesz też kupić jakiegoś potwora (widziałem na allegro 5A).

Jeden sygnał PWM z AQmy może sterować kilkoma driverami. Ostatnio za 7,4zł kupiłem przetwornicę do małej lampki http://nano-reef.pl/...y-za-piec-dych/ działa super.

Drugie rozwiązanie (jeszcze nie testowałem) to dorzucić do Twoich driverów tranzystor kluczujący. Koszt ze 2zł i też powinno działać.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czy np.: taka przetworniczka by się nadała:

http://allegro.pl/przetwornica-driver-led-175ma-1400ma-co-175ma-p-i5206295517.html - tylko właśnie na necie nawet na samej elektrodzie nie polecają łączyć przetwornic. Może już tak robiłeś i nie ma co demonizować.

Natomiast jeśli chodzi o tranzystory, to chętnie przetestuję tylko nie bardzo wiem gdzie miałyby być podłączone.

Driver był by taki: http://allegro.pl/zasilacz-driver-sterownik-dioda-power-led-50w-i5271160047.html?source=mlt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetwornica z linku się nada. Co do tranzystora to trzeba go podłączyć pomiędzy lampę a Twój zasilacz. Coś jak tutaj, tylko zamiast silnika ma być lampa http://wiki.bildr.or...duinoTip120.png

Edit: Zasilacz nie może być stałoprądowy!

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki raz jeszcze już wiem co i jak.

Tak w ogóle to kozacki projekt. W zasadzie fajnie że Ci się chciało udostępnić i tłumaczyć co i jak.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Driver/zasilacz jest do bani

Napięcie wyjściowe: 24-38V DC - i jak poleci max 38V to ta przetwornica padnie (sprawdziłem)

(poza tym masz 2 drivery: zasilacz i przetwornicę i zasilacz który jest jednocześnie driverem - zgłupieje

przetwornica będzie sterować PWM a zasilacz/driver będzie "robił swoje")

zwykły zasilacz 24V np. taki http://allegro.pl/zasilacz-modulowy-led-ms-75-24-24v-3-2a-75w-mixpo-i5246716279.html

oczywiście zależy jakiej mocy potrzebujesz - taki wybierz to tylko przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym tranzystorem nie do końca to działało,dioda 50w zamiast sie ściemniać mrugała.

edit:właśnie z nudów spróbowałem to znów poskładać.Sytuacje mam taka że stoją dwa zbiorniki w domu,nad morskim dwa kanały(jak już pisałem na 10w diochach COB,sterowane za pomocą lm317)gdzie PWM działa super.Jako że zostaje mi jeden kanał pwm,postanowiłem podpiąc sobie jeszcze słodkie gdzie jest jeden kanał led 2x50w dioda COB 6500K sterowane własnie takimi dwoma driverami http://allegro.pl/zasilacz-driver-sterownik-dioda-power-led-50w-i5271160047.html?source=mlt

.Niestety dioda przy sciemnianu zaczyna mrugać.Na PMW 100% świeci stale..Jakieś pomysły?

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Driver/zasilacz jest do bani

Dzięki za podpowiedź, trochę by było szkoda jakby driver za 60 zeta poszedł z dymem.

Ten zasilacz co podałeś, nie dość że tańszy to większej mocy jeszcze.

Onestone, a czy można dać na wyjściu kondensator o odpowiedniej pojemności? Złagodziłoby to może "kluczowanie" tranzystora i dioda by nie mrugała. Tylko znowu czy się nie popali bo wzrośnie napięcie. Nie wiem czy dobrze rozumuję, jakby co proszę o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

moc mocy nierówna :) ja mam podobny 24V/4,5A/100W podłączony do 18x3W diód (czyli 54W) - diody skręcone na 80% a zasilacz .. się grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onestone, a czy można dać na wyjściu kondensator o odpowiedniej pojemności? Złagodziłoby to może "kluczowanie" tranzystora i dioda by nie mrugała. Tylko znowu czy się nie popali bo wzrośnie napięcie. Nie wiem czy dobrze rozumuję, jakby co proszę o sprostowanie.

Nie mam pojecia, licze że magu coś doradzi :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu, jakie macie Arduino leonardo? Bo wyczytałem że oryginał jest pakowany w pudełeczka a chińska podróbka ( w sumie nie do odróżnienia) we folijce. Na alledrogo znalazłem tylko 2 oryginały okolo 100pln-ów, reszta oscyluje w granicach 50 zeta.

Czy bez stresu można nabyć te za 50 czy nie warto? Chodzi o to żeby się nie wysypał od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor TIP120 i rezystor 2,2K jako przerywacz PWM :) Do 0,8A obejdzie się bez radiatora, wyżej koniecznie trzeba coś dolepić. Zdjęcia poniżej.

post-8465-0-74604000-1429718330_thumb.jpg

post-8465-0-42862600-1429718336_thumb.jpg

post-8465-0-20190400-1429718338_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.