Skocz do zawartości
magu

AQma - sterownik akwariowy by magu. Na Arduino Leonardo za FREE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

co to za wyświetlacz i co wymienione w kodzie bo obsługa wyświetlacza chyba się nie mieściła .. o ile pamiętam słowa maga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu mam prośbę ażeby dało się ustawić przynajmniej po 8 dawek dla pompek

Za dużo mi leje na raz, są wachania parametrow, leje pół godz i nie wiem czy zawiecha czy jest ok


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za wyświetlacz i co wymienione w kodzie bo obsługa wyświetlacza chyba się nie mieściła .. o ile pamiętam słowa maga

Wyświetlacz nie wejdzie (przynajmniej przy obecnej wersji kompilatora). Oczywiście jak ktoś potrzebuje może sobie dosztukować jakiś skrawek LCD (@MarekT bardzo ładnie to zrobił). Właśnie sprawdziłem, po załadowaniu najnowszej biblioteki (LiquidCrystal_I2C) , odpaleniu podświetlania zmieści się tyle:

" lcd.setCursor(0,0);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxxx");

lcd.setCursor(0,1);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxx");

lcd.setCursor(0,0);

lcd.print("qwertyuiopasdffg");

lcd.setCursor(0,1);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxx");

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxx");

lcd.setCursor(0,0);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxxx");

lcd.setCursor(0,1);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxx");

lcd.setCursor(0,0);

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxxx");

lcd.print("xxxxxxxxxxxxxxx");"

Nie starczy nawet na waciki :) Ale z 8 linii da radę jeszcze wepchnąć do kodu.

Magu mam prośbę ażeby dało się ustawić przynajmniej po 8 dawek dla pompek

Za dużo mi leje na raz, są wachania parametrow, leje pół godz i nie wiem czy zawiecha czy jest ok

Raczej nie. Mam bardzo dużego fioła na punkcie stabilności AQmy i obecną wersję dopieściłem pod tym kątem. Każde dodanie funkcjonalności (jak się zmieści:)) wiążę się z ponownymi testami. Projekt na ten moment jest w wersji stabilnej, jest do niego pełen support z mojej strony, działa też produkcyjnie w zbiornikach forumowiczów. W związku z tym ta wersja nie będzie wzbogacana o nowe funkcjonalności...Może kiedyś AQma_v2.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy wyświetlacz ze wskazaniem temperatury oraz informacjami o kanałach pwm :animier:

W weekend postarał się pokazać swój projekt.Z założenia ma obsługę 3 kanałów PWM, odczyt 2 czujników temp, wyświetlacz graficzny 84x48 i diodę sygnalizujące przekroczenie zadanej temp.Wyświetlacz pokazuje temp, czas i aktualny poziom PWM oraz info czy aktualnie jest wschód lub zachód na danym kanale lub ośw. nocne. Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie skończyłem sobie pisać taki bajerek do pokazywania temperatury. Jak bym wiedział że za 10$ można sobie coś takiego kupić, zupełnie bym się nie brał. Tyle że dodatkowo dopisałem włączanie światła w sumpie na podstawie czujnika ruchu :) Ale bez tego bym przeżył :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

mam to od miesiąca i .. raz się zawiesiło (przekaźnik i cały czas świeciła kontrolka "Cool" mimo że temp. spadła) na chłodzeniu - mam nadzieję że to jednorazowy wypadek - ale był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze magu mega projekt;] chciałbym go dostosować do swoich potrzeb (akwa słodkowodne) i mam dwa pomysły:

1. Użyć arduino Nano ale jest pewien problem ponieważ do komunikacji i2c używa on pinów A4 i A5

2. Zostać przy Leonardo ale zaimplementować obsługę wyświetlacza po i2c, termometr itd. Ze względu na to że nie korzystam z pwm-ów i z funkcji karmnika\opóźnionego startu wywaliłem je z kodu i zyskałem trochę miejsca do zabawy;] zastanawiam się tylko czy to się przełoży na stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po pierwsze magu mega projekt;] chciałbym go dostosować do swoich potrzeb (akwa słodkowodne) i mam dwa pomysły:

1. Użyć arduino Nano ale jest pewien problem ponieważ do komunikacji i2c używa on pinów A4 i A5

2. Zostać przy Leonardo ale zaimplementować obsługę wyświetlacza po i2c, termometr itd. Ze względu na to że nie korzystam z pwm-ów i z funkcji karmnika\opóźnionego startu wywaliłem je z kodu i zyskałem trochę miejsca do zabawy;] zastanawiam się tylko czy to się przełoży na stabilność

doczytaj - bo do arduino Nano wystarczy delikatna zmiana w kodzie i działa :)

jest napisane co i gdzie dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie czytałem ale jest tylko info o odezwaniu się na pw . Jest jeszcze tryb developerski ale tam nie można zmienić pinów analogowych. Jak by ktoś się uparł to można jeszcze podkręcić ten sterownik i użyć Blynk (http://www.blynk.cc/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze magu mega projekt;] chciałbym go dostosować do swoich potrzeb (akwa słodkowodne) i mam dwa pomysły:

1. Użyć arduino Nano ale jest pewien problem ponieważ do komunikacji i2c używa on pinów A4 i A5

2. Zostać przy Leonardo ale zaimplementować obsługę wyświetlacza po i2c, termometr itd. Ze względu na to że nie korzystam z pwm-ów i z funkcji karmnika\opóźnionego startu wywaliłem je z kodu i zyskałem trochę miejsca do zabawy;] zastanawiam się tylko czy to się przełoży na stabilność

Ad.1. Musisz też zwolnić piny Rx i Tx.

Ad.2. Tak.

no własnie czytałem ale jest tylko info o odezwaniu się na pw . Jest jeszcze tryb developerski ale tam nie można zmienić pinów analogowych.

Nie gryzę. Możesz zmienić parametry wywołania funkcji karmienia i dolewki, lub w funkcji eEpromRead() podstawić inne piny, albo w sekcji silnik dodać kolejne podstawienie, albo (ja tak mogę długo) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem 3x http://allegro.pl/pr...5377637998.html ten driver i mam podpięte pod każdy 6 x 3w ledy i

Arduino nano z mikrokontrolerem ATmega328P +

Moduł czasu RTC DS1307 + 24C32 ARDUINO AVR PIC

pytanie czy dobre mam drvery led ?

do sterowania

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to kupiłeś bez PWM czyli raczej złe

ja kupiłem taką:

http://allegro.pl/pr...5749549783.html

oraz taką do "skręconych diod" max 700mA

http://allegro.pl/dr...5605432830.html

edit.

obie oczywiście działają pod AQma

Edytowane przez MateuszDDZ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w czym tworzysz aplikacje pod Windows.

Powoli zbieram się do stworzenia prostego kontrolera włącz/wyłącz dla T5, do tego pomiar temperatury i pH, do tego wyświetlacz LCD 4x20 znaków.

Ewentualnie możliwość przedstawiania danych na prostej stronie WWW


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale to Arduino strasznie mnie wkręciło. Czekam na swoje klocki z AliExpress.

Edytowane przez mariusz_s (wyświetl historię edycji)

Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft AQma_v1.1.2.zip http://magu.pl/aqma. Dodałem wszystkie funkcjonalności, którymi dysponuje "AQMA LED CONTROL" w wersji 1.2.0

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQma nie ma żadnej z tych funkcjonalności (nie ma ani termometru, ani wyświetlacza).

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze nie ma ale próbuje dostosować żeby miała;]

Wiem ze nie ma ale próbuje dostosować żeby miała;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym kodzie AQma_v1.1.2 funkcja pwm() wyrzuca przez samą siebie wartości wypełnienia (specjalnie pod wyświetlacz). Termometr to słaby pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.