Skocz do zawartości
bodziobsz

Czy to jest Optiwhite?

Rekomendowane odpowiedzi

Po dokładnym analizowaniu jednak skłaniam się ze to jest ow.

Sprzedawca od którego brałem tutaj u mnie w UK to prime aquarium.

Boki i front to ow tył i dół to float i dlatego tak odbija bo w ciągu dnia zależy jak padnie słońce i spod jakiego kąta się patrzy ale szyba jest niebieska. Podobno to będzie ładnie widać po zalaniu.

Tu jeszcze fotka dołu i boku do porównania.

Tył malowany czarnym akrylem.

gallery_23407_3374_1911319.jpg

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest prime aquarium na całe UK to jestem zawiedziony poziomem wykonania .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja też i to bardzo ale cóż teraz począć. Trzeba się cieszyć z tego co się już ma ehh.

Gdybym znalazł wcześniej przewoźnika z pl do UK to nie dość ze było by to dużo szybciej (10tyg czekania) to jeszcze połowę taniej i sto razy lepiej wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się ostatnio dowiedziałem ze jest kilka rodzajów OW i pewnie materiał materiałowi nie równy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien że są to rodzaje optiwhite ? Bo z tego co wiem, to Optiwhite, jest zastrzeżoną nazwą dla pewnego rodzaju szkła produkowanego przez Piklingtona, reszta jest szkłem odżelaznionym (niebieskim a nie zielonym), sprzedawanym pod różnymi markami, nazywanymi potocznie optiwhite, przez:

a) nieświadomych różnic ludzi

B) naciągaczy jadących na marce Piklingtona...

To tak ja z bananami, są banany i jest Chiquita... :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niby org optiwhite przynajmniej tak u siebie piszą na stronie

http://primeaquariums.co.uk/standard/marine/

Niestety jeszcze różnicy zobaczyć nie mogę z moim obecnym akwarium bo na lampę z pl juz czekam 4mies :/

I tez wydaje mi się ze jest tylko jeden org ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie podają ze standardowo akwarium wykonane jest z szkła optifloat.

quarium with Cabinet and Hood includes the following:

Pilkington Optifloat™ Clear glass

To szkło niczym się nie różni od floata z Polskiej huty . Chyba ze płaciłes dodatkowo za optiwhite nie optifloat

Być moze zagadka jest bliska rozwiązaniu.

Marek był czujny i wyjasnil wam subtelną róznicę.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie płaciłem za boki i front ow normalnie. Tak jak pisałem wcześniej zależy z której strony się popatrzy i jakie światło pada to widać ładnie błękitna szybę. Przyjdzie lampa będzie zalane to zobaczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zbiornik 155x50x45h i chcialem zrobic front i lewy bok z OW, prawy bok komin zewnetrzny i szyba czarna, dno i tyl z floatu, czy ma to sens zwlaszcza z polaczenia OW z szyba czarna, czy lepiej calosc z OW lub z floatu, czarna szyba musi byc bo nie chce widziec komina od wewnatrz, sylikon przezroczysty.

I jeszcze jedno pytanie z innej beczki: czy zewnetrzne magnesy od pomp cyrkulacyjnych moga byc w wodzie, czy nic sie nie stanie z magnesami i plastikami?? Pytam bo komin chce zrobic na calej szerokosci i w srodku byl by magnez od pompy.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.