Skocz do zawartości
JayJay

120l na probe czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Dzisiaj odebralem nowe akwarium prawie kostke :) wymiary szkla to 60x45 szerokosc na 50 h

oczywiscie nie opi white :dj: . sprawa druga mianowicie mam sporo czasu a mam wizje na akwarium dzielone czyli czesc na korale i ladne dno a druga czesc na glonowisko , w calym dsb taki moj plan jak bedzie wygladac zobaczymy ciekawi mnie bardzo jak to ruszy :ninja: .

Ze sprzetu bedzie tylko lampka ( chcialbym ledowa ale ciezko znalesc w dobrej kasie a niestety walcze z rozkreceniem interesu i tne koszty :wine: ) grzaleczka i cyrkulatory mysle ze 2x 2000l wystarcza jak nie dozuce jeszcze jeden :sweat: :sweat: .

obsade oczywiscie mam na oku jednak poczekam na spokojnie az zacznie wszysko sobie samo hulac ;)

oczywiscie chce prowadzic na soli af probioycznej

post-22597-0-49338500-1426877128_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek weź IO tsk jakoś łagodniej to pójdzie. A potem przerzuca na probiotyczna.

Masz już resztę sprzętu na oku? Pienidlo?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie zaczne od soli mniej bogatej :) caly myk w tym zeby pienidla nie bylo zebym mogl zobaczyc jak to bedzie szlo .

mysle ze w przeciagu tygodnia odpale maszyne i beda dzialy sie cuda :dj: teraz czas na zamowienie skaly i piasku i dbraniu lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem sol w prezencie zwykla af wiec niech bedzie :) szkoda koszty powiekszac od razu napisze jak by ktos mial jakies fajne makroglony ozdobne bad mniej ozdobne na wydaniu to chetnie rozwaze zaraz jak zaleje (sie) tzn baniak :wine:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jayjay

Pamietaj ze glony w kilka dni potrafia przyrost podwajac,co za tym idzie przejma zbiornik blyskawicznie

Glony dlugie przyslonia swiatlo, teraz turbiny miotajace glonami rozsieja je po calym zbiorniku

Niewiem czy to jest przemyslane ,ale moze masz jakis inny patent o ktorym nie napisales


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze tak piszesz :) wcześniej miałem już ładne makrokglony nie znam nazwy ale po paru miesiącach nie zasloniLy akwarium :) a ty chciałbym je kontrolować na mniejszej połowie akwarium :) brzmi to dziwnie ale pomysł mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tez myslalem o takim rozwiazaniu

trzeba dobrac Algi ktore mozna latwo kontrolowac

ponizej fotka przyrost alg w 6 dni

post-12081-0-11245700-1426931663_thumb.jpg

post-12081-0-26033900-1426931901_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziemy dobierac odpowiednie algi i poszukiwania wciaz trwaja :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie odebralem (zywa skale ) zamowiona w osc populanrym sklepie i jak na moje oko a kupowalem dosc sporo i nie wyglada jak skala zywa sprowadzona ocencie sami

post-22597-0-80140000-1427287769_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Spróbuj dodać więcej wyraźnych zdjęć. Ostatnio kupowałem kilka kg suchej skały i na moje oko nie różniła się specjalnie od zamieszczonej na Twojej fotografii.

Poniżej masz foto z mojego baniaka i dobrze widac różnicę w żywej i suchej skale. Akwa zalane 2 tygodnie temu.

post-12662-0-25718400-1427307404_thumb.jpg

Edytowane przez kaamil (wyświetl historię edycji)

c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już do sklepu ich zdaniem to wina braku oświetlenia heh . Zupełnie inna skala niż na ich zdjęciach na stronie ale oczywiście ja się mylę ... post-22597-1427300017,89_thumb.jpgpost-22597-1427300038,04_thumb.jpgtpost-22597-1427300154,7_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dokladnie tak samo jak moja sucha. Nie mam doswiadczenia na tyle, żeby stwierdzic czy Cię oszukano czy też nie.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkoncuhehe doczekałem się światełka narazie wyglada to tak :) lewa strona zostaje jak jet w prawej będę układał jeszcze 8 kg skaly razem będzie 13 kg . Narazie świeci 60 w jak wymienię żarówki będzie 96 docelowo 2 blue jedna biała i jedna różowa . Jaram się hehe

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Coś nie mogę edytować na telefonie post-22597-1427452308,39_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż muszę się pochwalić jaka piękna skale kupiłem bardzo mi się podoba w jednym kawałku :) co do grzałki nie przeszkadza mi ona w akwarium brakuje jeszcze z 5 kg piasku. post-22597-1427802902,45_thumb.jpgpost-22597-1427802923,75_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd fajny, ale możesz mieć problem z "lokowaniem" korali na tym kawałku :/



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez ich nie bedzie za duzo w planach jest pare sztuk ( ricorde yumy, sps jeden ale to dopiero jak wypali moze jakies zoa euhylia i moze na dnie bedzie dywanowy ukwial zobaczymy na cale akwarium nie lubie przsytu tak samo z rybkami maksymalnie 4-5 rybek niewielkich :police:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam juz minęło troche czasu od 2 tyg grasuje jeden krab pustelnik oraz 3 małe ślimaki wszystko ma się dobrze . Było troche nalotu ale powoli zanika czekam z niecierpliwoscią na jakiś rozwój bo nic się nie dzieje :(post-22597-1429263015,22_thumb.jpgjak myślicie mam 2 cyrkulatory 1 z 3000 l/h oraz 5000l/h czy to nie za dużo ?:) tworY się aż wir w jednym miejscu pózniej spróbuje wrzucić filmik . Narazie nic nie dozuje nic nie dodaje w kaskadzie jest tylko gąbka żeby oczyścić wodę pózniej może coś włożę

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pierwsze zwierzaki ;)post-22597-1429526648,84_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce się pochwalić makroglonami które wczoraj trafiły do środka od Artura tokajuk . Dzięki Artur :)post-22597-1429688214,63_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe korale i błazny trafiły do baniaka myśle ze to ju koniec jeszcze jeden błazen czekoladowy i babka kopiąca dojdzie :)post-22597-1429894843,09_thumb.jpgpost-22597-1429894868,93_thumb.jpgpost-22597-1429894887,93_thumb.jpgswiezynka wyglada fajnie jak na taka długa podróż :) korale prócz jednej euphyli od lutthel :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej wyglądają korale chociaż nie wszystkie . post-22597-1430040407,59_thumb.jpgpost-22597-1430040430,52_thumb.jpgpost-22597-1430040455,93_thumb.jpgt

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeszcze jeden koralpost-22597-1430040577,26_thumb.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzućmy jakieś fotki :) akwarium ma juz pona. 2 miesiące ładnie rośnie . Zachciało mi sie babki zobaczymy z jakim skutkiem :)post-22597-1432922485,13_thumb.jpgpost-22597-1432922494,8_thumb.jpgpost-22597-1432922517,34_thumb.jpgpost-22597-1432922561,05_thumb.jpg na ta chwile prawie koniec dołożę rylko więcej rico rożnych kolorów i moE jakiś ukwiał . Lubię przestrzeń , nie lubię jak jest naładowane za dużo

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, fajny projekt, też zastanawiałem się nad połączeniem wszystkiego w jednym ale ostatecznie zdecydowałem się na oddzielne DSB + refugium. Powiedz po co ta przegroda na środku akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie taka ilośc piasku :) no właśnie przegroda miała oddzielić mniejsza czes akwarium zeby makroglony nie wyłaziły zeby łatwiej kontrolować ale to był zły pomysł bo pompy rozwiewają piach :D ale narazie spisuje sie wszystko swietnie przydałoby sie zmierzy parametry z ciekawości

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.