Skocz do zawartości
Jack Sparrow

Oświetlenie zbiornika 160x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.czy świetlówki t5 w ilości 4x80w dadzą rade nad takim baniakiem? Chodzi mi głównie o to czy przy 4swietlowkach będą odpowiednio doswietlone boki... Lampa wisieć będzie z 15 cm nad lustrem wody, obsada to miękkie i lps.

Odświeżam troche temat bo wizja nowego akwarium jest coraz bliżej i chce skompletować caly sprzęt.

Chodzi o to czy świetlówki t5 w ilości 6x80W to nie bedziiie za mocne swiatlo przy tej gł.akwarium? ( max.50-55 cmm.) . Czy lepiej dać 6x54W. ( przy tej opcji akwarium byloby krótsze )

No chyba ze w wersji 80W kupic lampę sciemniana?

No i jakie lampy polecacie? ATI , BLAU, MAXPECT ? czekam na pomoc.

Edytowane przez Jack Sparrow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem u Truskawy. Ma zbiotnik 170cm długości. I 80ki. Wsztstko ładnie oświetlone. Ma 8 rur. U Ciebie zrobiłbym 6 x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurczę tez jednak sadze ze 6 szt będzie lepsza opcja.Tylko jyz cena pomiędzy lampa na 4swietlowki a 6 jest kolosalna...

A może ktos polecić jakas lampe/belke niedroga na 6swietlowek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze lampy miał Salarias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę stawiał podobny baniak o długości 160 i ja zastanawiałem się raczej na 6 lub 8 x t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 6 świetlówek.to juz pewne:) a myślicie ze deltec apf600 będzie odpowiednim pienidlem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też będę stawiał baniak 160cm i myślę tylko o 8x80w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jyz cena pomiędzy lampa na 4swietlowki a 6 jest kolosalna...

W tym konkretnym przypadku jakość niestety kosztuje ale moim zdaniem warto kierować się jakością a nie ilością. Bywa że ilość może przegrać z jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może samemu skonstruować taką jaką potrzeba ?


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może samemu skonstruować taką jaką potrzeba ?

Niekoniecznie się opłaca. Za cenę własnego DIY można kupić firmową lub wypasione DIY z 2giej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa na 4 rury w zasadzie pozbawia cię kombinacji jeśli wolisz więcej np niebieskiego a stosunek 1 biała i 3 niebieskie będzie już ciemno.

Do 160-170 to rury 80w. 54 115cm to za krótkie nadają się góra do 140cm.(u mnie 110cm rury 85cm) jest jeszcze ok ale to granica marginalna. Był moment że miałem 3 belki glo(6rur) i lampa ati na 6 rur znacznie więcej światła daje wszystko przez odbłyśniki i aktywne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa na 4 rury w zasadzie pozbawia cię kombinacji jeśli wolisz więcej np niebieskiego a stosunek 1 biała i 3 niebieskie będzie już ciemno.

Do 160-170 to rury 80w. 54 115cm to za krótkie nadają się góra do 140cm.(u mnie 110cm rury 85cm) jest jeszcze ok ale to granica marginalna. Był moment że miałem 3 belki glo(6rur) i lampa ati na 6 rur znacznie więcej światła daje wszystko przez odbłyśniki i aktywne chłodzenie.

Tak na pewno będzie 6 rur to juz dawno postanowione. Tylko chodzi mi o to czy przy max.wysokości akwarium 55 cm te 80 Wat to nie będzie za dużo. Jesli zdecyduje sie na świetlówki 54W to akwarium będzie krótsze ( max. 140 ).

Ewentualnie dochodzi opcja piwieszenia nad dlugim akwarium dwóch krótszych lamp , mnie interesuje właśnie te 80 Wat czy aby nie za dużo. Albo jesli dwie lampy to takie po 39W ale czy z kolei to nie za malo na te 55 cm wysokości?

Edytowane przez Jack Sparrow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie za dużo, spokojnie rób 6x80.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec decyzja zapadla:) troszkę zmieniamy wymiary akwarium a lampa bedzieb ATI SUNPOWER DIMM 6x80w

Dziekuje wszystkim za pomoc jeszcze będę pytać obdobir pozostalego sprzętu i równie liczę na pomoc.

Pozdrawiam Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.