Skocz do zawartości
Michal Ghost

Wiele za wiele przeciw 250L nadal istnieje

Rekomendowane odpowiedzi

Dopływ powietrza sprawdziłem na samym początku i wszystko jest tak jak powinno być.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a woda podnosi się w odpieniaczu jak do włączasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po myciu zawsze siada na jakiś czas


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a woda podnosi się w odpieniaczu jak do włączasz?

Woda normalny ma poziom tylko nie robi sie piana.

po myciu zawsze siada na jakiś czas

Ja nie myłem cały odpieniacz tylko wylewalem te brudy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolalem pożywienie dla korali, ale teraz nie wiem czy przed tym jak zauważyłem ze nie odpienia czy po tym

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pożywienia też większość siada,rado będzie pienił


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje bo popołudniu wyjeżdżam na dwa dni i nie będę miał tego pod kontrola.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aaa i na dodatek po dodaniu tego pokarmu ( pierwszy raz dodawałem to) strasznie śmierdzi mi w tym pokoje gdzie jest akwarium.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku sorki za wszczęcie paniki. Do baniaka wczoraj wlałem Reef Booster i późnym wieczorem trochę poczytałem o tym i okazało sie ze odpieniacz po dodaniu tego preparaty przestaje odpieniac, a rano pracował juz za mocno i musiałem go skręcić.

Z tego co przeczytałem najlepiej dodawać ten produkt na noc i na dodatek wyłączyć odpieniacz.

Wszystkim za wcześniejsza pomoc dziękuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w lany poniedziałek :scub:

Wyjechałem na święta na dwa dni i przed wyjazdem podkręciłem trochę ballinga KH ze względu ze mi spadło ostatnio a także dostarczyłem kilka nowych korali od baniaka. I na moje nieszczęście tak ustawiłem dozownik ze miał podawać preparat co 5 dni a nie godziny i niestety dzisiaj zrobiłem test KH 5.1 :bang head . Szybko ustawiłem prawidłowe dozownik i zobaczymy za ile dni podskoczy.

A druga sprawa to caulastrea(tak jak pisałem wyżej dostarczyłem kilka nowych korali) dzisiaj niestety nie wygląda za dobrze w ogóle się nie pompuje trochę zmizerniała. czy to może być spowodowane tym spadkiem KH?


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledzy pisali... doprowadź parametry kH,Ca i mg do wartości optymalnych i będzie ok. Nie wiem czy odpaliłeś te pellety ale do nich kH musi być trzymane w ryzach i nie więcej niż 8,0. Dobrze mieć tak ok 7,6-7,7, Ca 410-430 i Mg 1260-1300. Jak Ci się to uda trzymać ballingiem to wsadzaj zwierzaki. I tak po każdym dołożeniu twardziela czy to SPS czy LPS będzie się to trochę rozjeżdzać z biegiem czasu więc pilnuj tego jak oka w głowie.

Na jakiej soli w końcu jedziesz? jak na IO pamiętaj że ma wysokie KH i do pellet średnio się nadaje. Zauważyłem u siebie że gorzej działają bo NO3 stoi w miejscu odkąd kH poszło na 8,5. Teraz pomału zbijam - tzn nie leje już ballinga po równo.

Poza tym skoro piszesz że przestawiałeś skałę, to boję się o skok PO4 - wiem że było to już jakiś czas temu ale mierzyłeś ten parametr?

Póki co szkoda kasy na zwierzyne, LPSy tanie nie są a w takich warunkach nie wytrzymają .

Pozdro


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca, mg i kh przed włożeniem nowych zwierząt było tak jak powinno, tylko teraz Kh spadło do 5,1. Pellety w sumpie są już od 12 dni i kiedy je odpaliłem Kh było 7,6. Więc wydaje mi się że spadek Kh jest spowodowane moim błędem czyli złe ustawienie dozownika.

Co do soli to wzeszłym tygodniu zmieniłem z AF Sea Salt na KENT reef saly mix (i już jestem po pierwszej podmiance z nową sola w zeszły czwartek).

Po przestawieniu skał robiłem badania i PO4 było zero.

Dzisiaj już nie dam rady ale jutro do południa zbadam wszystkie parametry.

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj do mojego baniaka wrzuciłem biało brodatego, 2x anthias squamipinnis, pictichromis paccagnellae mam nadzieje że się dobrze zadomowią.

Niestety ale ciągle mam problem z euphyllia słabo się pompuje a także caulastrea coś wygląda słabiej niż na początku( czasami wygląda jak by była wysuszona).


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego , nie wiem czy dobrze czytam ? Białobrodego? po co to robisz , czy masz kasy za dużo , czy sobie jaja robisz ?

Rozwaliłeś mnie na łopatki , zaraz będziesz zakładał nowe wątki typu wszystko żle , ospa itp . a no i ręce opadają .

a i zapomniałem życzyć Ci powodzenia bo z tym podejściem co masz będziesz potrzebował wiele szczęścia.

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kolego , nie wiem czy dobrze czytam ? Białobrodego? po co to robisz , czy masz kasy za dużo , czy sobie jaja robisz ?

Rozwaliłeś mnie na łopatki , zaraz będziesz zakładał nowe wątki typu wszystko żle , ospa itp . a no i ręce opadają .

a i zapomniałem życzyć Ci powodzenia bo z tym podejściem co masz będziesz potrzebował wiele szczęścia.

Jak bym chciał opinii co do białobrodatego to bym ci napisałem, ale niestety mam problem z czymś innym.

Wiec daruj sobie przemądrzałe gadki.


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie jesteś poważnym ani odpowiedzialnym akwarystą , nie zamierzam Cię podczac , wkrótce sam dojdziesz do tego co przerabiał każdy z nas , te same błędy , pytanie tylko po co skoro jest forum i mozna było zapytać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek nie pierwszy taki temat jest, że ktoś mało odpowiedzialnie wpuszcza ryby do zbyt małego "mieszkania". :(

Ja już wychodzę z założenia, że szkoda się denerwować.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgdzam sie w 100% z egon24- sam sie podpalilem na borsuka do 140l to był duzy błąd-warto posłuchać doswiadczonych akwarystów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi już o wielkość zbiornika ale skoro jest jakiś problem w zbiorniku i właściciel nie wie co jest grane a jednocześnie idzie do sklepu i kupuje ryby na dodatek trudne do wprowadzenia to nie jest chyba rozsądne zachowanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek zgadzam się z Tobą. Białobrodego mieć to już czasami jest problem, a jak zbiornik jest niedojrzały to proszenie samemu o większe kłopoty niż są obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może popełniłem błąd, ale jest to moja decyzja o tej rybie zobaczymy co z tego będzie. Jak coś sie stanie to będę mógł mieć pretensje do siebie a nie ze posłucham kogoś mądrego z forum i będzie na niego.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twoje akwarium ,twoja kasa .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli skończyliśmy wątek o białobrodym to może ktoś coś powie o koralach co może być powodem tego że wyglądają tak mizernie.


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.