Skocz do zawartości
Michal Ghost

Wiele za wiele przeciw 250L nadal istnieje

Rekomendowane odpowiedzi

Słabe wyniki wody. Spójrz na własną stopkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki zmieniły sie w ostatnim dniach a te korale mam juz od dawna. A co do parametrów to magnez musi trochę spaść a oprócz tego coś jeszcze ?


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc jeśli skończyliśmy wątek o białobrodym to może ktoś coś powie o koralach co może być powodem tego że wyglądają tak mizernie.

Na moje wyglądają mizernie, bo LPS-y nie lubią takich gwałtownych skoków kH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie słabe wyniki wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym mierzyłeś No3 i Po4 , ale zakładając że są wiarygodne to nie uważasz że to są zbyt niskie parametry dla LPS ?

do tego musisz zwrócić uwagę na cyrkulację by nie była za mocna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie słabe wyniki wody ?

A masz wszystko wyszczególnione ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie słabe wyniki wody ?

Wydaje mi się, że kolega rufik jest akwarystą-teoretykiem więc niektóre jego posty trzeba traktować z przymrużeniem oka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pomiary typu 0 NO3 I PO4 to już od dawna nie wierze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wszystko wyszczególnione ???

A co Ty chcesz mieć więcej wyszczególnione ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolega rufik jest akwarystą-teoretykiem więc niektóre jego posty trzeba traktować z przymrużeniem oka

Rafał zgadza się w tej chwili jeszcze teoretykiem, ale i praktyki mi nie brakuje. Akwarystyka nie zmieniła się przez ostatni rok tak jak komputery czy telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry badam co tydzień jedyne z czym mam problem to z KH skacze ni jeden tydzień 7,3 a następny 8,3. Mam Ballinga KH

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz mieć więcej wyszczególnione ????

Sam spójrz do góry, że nie są testy prowadzone na bieżąco. Przeczytaj cały temat, a będziesz wiedział

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam spójrz do góry, że nie są testy prowadzone na bieżąco. Przeczytaj cały temat, a będziesz wiedział

No właśnie są robione na bierząco co tydzień je wykonuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś duży spadek kH w krótkim czasie, po czym caulastrea i euphylia zmarniały. U mnie najlepiej, jak mam kH ponad 8 i trzymam je w ryzach to wtedy te LPS-y ładnie się pompują - w przeciwnym wypadku jest z nimi różnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałeś duży spadek kH w krótkim czasie, po czym caulastrea i euphylia zmarniały. U mnie najlepiej, jak mam kH ponad 8 i trzymam je w ryzach to wtedy te LPS-y ładnie się pompują - w przeciwnym wypadku jest z nimi różnie

Moze będę musiał sprawdzać KH co dzienne żeby go utrzymać na jednym poziomie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam spójrz do góry, że nie są testy prowadzone na bieżąco. Przeczytaj cały temat, a będziesz wiedział

nie doczytałem .. ;)

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam już trochę korali i zastanawiam się na jakimś dodatkowym pokarmem dla nich. Obecnie dodaje raz w tygodniu Reef Booster na zmianę z CoralVits. Obecnie zastanawiam się nad kupnem grotech abc i kent marine phytoplex.


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam reef pearls i coral food saliferta. Fajny baniak - powodzenia :)


Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rybki, ktore karmisz, takze i korale cos do jedzenia dostaja. Jesli rosna i zyja, to jeszcze bym sie wstrzymal z "pedzeniem", bo lekkie przedawkowanie czegokolwiek bedzie sie dlugo mscic. Czy masz jakies objawy glodu (nie Ty, tylko korale :blushing: )?

Moglbys temperature obnizyc do 24-26°C ? Rowniez zasolenie opuscilbym do 1025 i tak dlugo, az nie bedziesz mial stabilnych parametrow przez 2-3 miesiace, nie bawilbym sie w dolewanie "extrasow". Przy dobrym swietle i parametrach, korale same ladnie zaczna rosnac i sie wybarwiac.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem z temperatura grzałka jest wylaczona na chwile spadła do 26 a potem wróciło do 27 i niechęć spaść. Moze zmniejszyc czas światła od 8do22 świece niebieskie a od 11do19 światło dzienne.

Zasolenie powoli będę zbijał.

A co do korali to tak jak pisałem w poprzednich postach caulastrea,euphyllia paraancora średnio sie pompują.

Z tego co minusie wydaje to grotech abc to bardziej wpływa na kolor korali niż na ich porost, ale mogę sie mylić. I o ten kolor najbardziej mi chodzi bo wydaje mi sie ze mogę być jeszcze lepsze.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPS-om bedzie przyjemniej w nizszym zasoleniu i co za tym idzie, w troche nizszym kH.

Obojetne, czy podlejesz za duzo czegos "na kolor" czy czegos innego - skutki poczujesz kilka dni pozniej, takze jesli juz, to b. ostroznie.

Moze powoli trzeba bedzie pomyslec o jakims wiatraczku, lub otwarciu okna na noc. Mozesz tez skrocic swiecenie dziennego o godzine a niebieskie zaczynac 2 godz. pozniej...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatury to na noc zostawiłem otwarte okno i przez kilka dni zauważyłem ze z rana mam 24,5 stopnia a pod koniec dnia jest 26 i tak co dziennie. Jeśli chodzi o zasolenie to z każda podmianą będę powoli je zmniejszał.

A tu kilka aktualnych fotek (jakość jeszcze nie super ale z czasem wychodzi to coraz lepiej)


33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądamy, podziwiamy i pozdrawiamy z Bydgoszczy.

E&A.


272l 90x55x55 | Sump 88l + 20l dolewka | RO+DI | 2 x RW8 | Skimz Monzter E-Series SM161 | Jager 150W |

ATI 6x36W ściemnialna (2 x ATI Aquablue Special, 1 x ATI Coral Plus, 3 x ATI Blue Plus) | Jebao DC3000 |

http://www.facebook...donskaSolniczka

http://nano-reef.pl/...nska-solniczka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku miesięcznej przerwie wracam na forum spowodowane to było problemami z baniaki, a konkretnie dopadła mnie ospa i 90% rybek padło pozostały tylko błazenki. Obecnie woda jest już odkażona nowe rybki pływają i dodałem nowe korale.

Wapno trochę podskoczyło mi do góry widocznie widocznie za dużo dawkowałem, już to zmieniłem. A co do magnezu to widocznie spadło zapotrzebowanie w baniaku od wtorku mam już kilka nowych korali wiec mam nadzieje ze magnez trochę spadnie. Kolejne pomiary zrobię poniedziałek wtorek.

Obecnie dozuje KH wapno w sumpie mam biopellets i nie długo też chciałbym zacząć podawać grotech ABC.

Edytowane przez Michal Ghost (wyświetl historię edycji)

33538541e150dd498930f00bb87f8f2bu802a707.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.