Skocz do zawartości
dawid_jg

Problem z falownikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 54l. W nim 8kg skały. Falownik JVP - 110 2000 L/H. Nie wiem czy nie jest za mocny na to akwarium, ponieważ kupilem wczoraj 2 blazenki i plywaja caly czas pod falownikiem, probujac dostac sie na druga strone akwarium maja problem z pradem;P Falownik ustawiony na tafle wody. Po przeciwnej stronie jest filtr kaskadowy fzn 3. Sorry za jakosc zdjecia ale chwilowo nie mam jak zrobic innego. Moze inaczej ustawić falownik?

post-25043-0-02608700-1427984098_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię aby taki prąd wody był problemem dla błazenków. Pod falownikiem zapewne jest najspokojniejszy nurt i tam sobie odpoczywają lub śpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, rozumiem. to moze dopiero sie aklimatyzuja?

Czyli falownik jest jak najbardziej ok? A moze jest zle ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koralowce się nie zwijają i ładnie polipują to powinno być ok, nigdy nie miałem jvp więc ciężko mi ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre błazenki poprostu tak mają, moje cały czas siedzą w kącie pod koralią i rzadko wypływają na środek akwarium. Jak mieszkały u męża było to samo, ulubionym miejscem był górny róg akwarium.

Na szczęście powoli się resocjalizują.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarcopython zwija sie tylko w nocy, nie wiem dlaczego. W dzien ma polipy wysuniete. Wygiął sie tylko w prawo tak jak na zdjeciu. Euchyllia bardzo dobrze sie rozwija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz błazenki z hodowli to z reguły na początku pływają w kącie akwarium. Po za tym potrzebują troszkę czasu zanim domek sobie wybiorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to pozostaje czekac;D a ta sarco, to normalne ze w nocy sie zwija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sacro, to niech inni się wypowiedzą, bo ja nie miałem, nie mam i mieć nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarkowce zamykają się na noc-to normalne,jest przechylony bo prąd wody go wygina,cyrkulator skierował bym na tylną ściankę żeby wymusić obieg dookoła akwarium,wygięty sarko nie prezentuje się najlepiej-po to ma konar żeby stał :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sarco kupilem juz wygietego ma tak jakby uszczerbiony wgnieciony kawalek przy skalce i dlatego jest wygiety... da sie cos z tym zrobic zeby stal prosto?:D moge postawić go w inny miejscu? Tam gdzie jest mala cyrkulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiązkowo,w niskiej cyrkulacji wygoi nogę i wtedy ładnie stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, postawie go tam gdzie plywaja blazenki, bo tam jest najmniejsza cyrkulacja ;) moze akurat z czasem zaczna w nim spac;P

a mam takie pytanie... czy sacro szybko rosnie? bo ten jest malutki;P no i blazenki czy szybko rosna?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, postawie go tam gdzie plywaja blazenki, bo tam jest najmniejsza cyrkulacja ;) moze akurat z czasem zaczna w nim spac;P

a mam takie pytanie... czy sacro szybko rosnie? bo ten jest malutki;P no i blazenki czy szybko rosna? :D

Mam dwie sztuki tego korala od około10 miesięcy i były to małe szczepki około 3cm średnicy tej samej wielkości, jednak jeden na tą chwilę ma 10 cm kapelusz, a drugi 25 cm. Ten wiekszy tak ruszył ze wzrostem jak go dałem na górę i wsadziłem w skałę, czyli więcej światła i stabilną podstawe ma, ten na dole to ten mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid..a co Ci przeszkadza w tym że jest wygięty ? Przecież to natura..sam musi zdecydować jak chce żyć ;)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mi nie przeszkadza tylko teraz np. jak ja przestawilem w miejsce gdzie nie ma takiej cyrkulacji to wygiela sie w druga strone i ma taka jakby dziure w korzeniu... na zdjeciu widac jak teraz wyglada. Jest z nia cos nie tak? czy to tak ma byc? Z taka dziura...

post-25043-0-87843000-1428071446_thumb.jpg

post-25043-0-10878200-1428071453_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.