Skocz do zawartości
Darecki

plagi w czasie dojrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium zalane 11.03 bakterie special blend i nic więcej żadnych absorberów .Moje pytania dotyczą plag w czasie dojrzewania czytałem żeby nic nie robić ,nie wkładać rąk czekać spokojnie czyścić szyby i tyle ,ale czytałem też rwać co się da ,odciągać zaciemnić więc co robić na jednej skałce są 2 kłębuszki różowe i reszta glonów jak widać najwięcej jest na żywej na suchej jest minimalny nalot zielony .No2-0 No3-0 Po4-10

post-13381-0-24245300-1428337693_thumb.jpg

post-13381-0-84883100-1428337706_thumb.jpg

post-13381-0-06137600-1428337778_thumb.jpg

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te różowe to może algi wapienne? Możesz wyjąć i rwać, możesz też zostawić i jeszcze czekać - zobaczyć jak będzie się to dalej rozwijać. Poczekaj aż PO4 zejdzie do 0 i jak reszta testów wyjdzie dobrze to możesz pomyśleć nad jakimś krabem/ślimakiem


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrywajac glony, za jednym zamachem bedziesz sie pozbywal pozywienia dla nich, takze co sie da chwycic to mozesz smialo wyrzucic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"nic nie robić" tzn nie dawać adsorbentów nie nawozić nie podmieniać wody

ale nikt nie mówił o nie wyrywaniu czy nawet wyszczotkowaniu skałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty masz za plagę!. Ja zalałem 13.02 i od miesiąca mam dino. Odsysam, odsysam i końca nie widać . Oczywiście leję bakterie, ale zastanawiam się czy nie zmienić specjal blend na biodigest. Nie wiem czy to takie dojrzewanie mnie dopadło , czy to sobie przywlokłem, a może sól bt.?


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystartowałem 21.03 na suchej skale i suchym piasku wlałem 118ml Special Blend i jak narazie tragedii chyba nie ma. Dwa razy przeszczotkowalem skałę z brazowego nalotu. Szyby mam zielone-jak je czyściłem to po kilku godzinach znowu zaczęły zarastać na zielono, ale ostatnio zauważyłem, że w miejscach gdzie było niedoczyszczone oraz na szybie bocznej do której nie mam dostępu zielony nalot sam ustępuje. Od wczoraj nie czyszcze szyb i zobaczę jaki będzie efekt, może faktycznie trzeba uzbroić się w cierpliwość i niech bakterie sobie same radzą, może nie potrzebują naszej pomocy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwałem i odessałem ale na dzień dzisiejszy już większość skał jest w bomblach ale jak radzicie to będę to odsysał .Testy no2, 3 ,po4 wychodzą 0 , zmniejszyłem oświetlenie na 50 bialego i 100 niebieskiego , bakteri leje 90ml na 540l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie samo wszystko zejdzie. Co możesz (dasz radę) to usuń. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wystartowałem 21.03 na suchej skale i suchym piasku wlałem 118ml Special Blend i jak narazie tragedii chyba nie ma. Dwa razy przeszczotkowalem skałę z brazowego nalotu. Szyby mam zielone-jak je czyściłem to po kilku godzinach znowu zaczęły zarastać na zielono, ale ostatnio zauważyłem, że w miejscach gdzie było niedoczyszczone oraz na szybie bocznej do której nie mam dostępu zielony nalot sam ustępuje. Od wczoraj nie czyszcze szyb i zobaczę jaki będzie efekt, może faktycznie trzeba uzbroić się w cierpliwość i niech bakterie sobie same radzą, może nie potrzebują naszej pomocy ;-)

Ja tak samo wystartowałem na suchej skale ale za to piasek mam żywy. Mija 15-ty dzień i tragedii jak na razie w akwarium nie ma. Co do bakterii leje Prodibio biodigest i bioptim a świecenie około 4-5 godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ze światłem razorek zaczyna o 800godz 0 biał. i 1nieb. o 1200 jest 50biał 100nieb i o 2130 jest 0 może to za długo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest. Niektórzy świecą nawet po 15 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po codziennym odsysaniu i szczotkowaniu mogę napisać że jest poprawa i to duża na dzień dzisiejszy dino pojawia się już w niewielkiej ilości ale dalej jest po odessaniu i szczotkowaniu wieczorem na drugi dzień po południu skała jest niektórych częściach delikatni pokryta i teraz zastanawiam się nad zastosowaniem algea x albo H2O2 ,glonów zielonych zostało mało i nic więcej się nie dzieje mam 1krba 2slimaki 2 błazenki i korala wszystko ładnie funkcjonuje i teraz czy czekać na rozwój sytuacji może to jeszcze za wcześnie ,odsysać , szczotkować ,zasiedlać czy nie zasiedlać , a może zwalczyć to preparatem i tyle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.