Skocz do zawartości
Przemek78

Bąbelki, wszędzie bąbelki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Forumowicze i forumowiczki :). Ponieważ nie mam pomysłu co jest grane postanowiłem zasięgnąc opini bardziej doświadczonych akwarystów. Moim problemem są wszędobylskie bąbelki, od razu zaznaczam, że nie pochodzą z odpieniacza. Rano po zapaleniu świateł jest czysto zero pęcherzyków, z biegiem dnia, tak od około 13-14 godziny zaczynają pojawiac się na skale, koralach, osprzęcie. Nie mam żadnych plag typu cyjano, jakiś nowych nalotów, glonów, itp. Praktycznie wszystko wygląda jak wczesniej, jedno co zmieniłem to oświetlenie, jest mocniejsze. Późnym popołudniem bąbelków jest już tyle, że zaczynają się odrywac i unosic ku powierzchni z dośc dużą częstotliwością. Parametry jak w stopce, korale wygladają normalnie, ryby również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć foto.

Jaka grubość piachu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cud! :D a może Ty masz akwarium holenderskie tylko jeszcze o tym nie wiesz, jak rośliny bąblują to tylko piwo pić przed akwa i patrzeć ^^

A tak serio to musisz namierzyć skąd dokładnie się wydostają, skoro nic się nie zapowietrza to jednak jakieś glony.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie oświetlenia to uważaj na cjano bo ja już walczę drugi miesiąc z tym dziadostwem i chyba muszę kupić jakąś chemie bo mi pomysłów brakło. A też na początku były tylko bąbelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zalałeś baniak ??? Bo może jeszcze skała się odgazowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Forumowicze i forumowiczki :). Ponieważ nie mam pomysłu co jest grane postanowiłem zasięgnąc opini bardziej doświadczonych akwarystów. Moim problemem są wszędobylskie bąbelki, od razu zaznaczam, że nie pochodzą z odpieniacza. Rano po zapaleniu świateł jest czysto zero pęcherzyków, z biegiem dnia, tak od około 13-14 godziny zaczynają pojawiac się na skale, koralach, osprzęcie. Nie mam żadnych plag typu cyjano, jakiś nowych nalotów, glonów, itp. Praktycznie wszystko wygląda jak wczesniej, jedno co zmieniłem to oświetlenie, jest mocniejsze. Późnym popołudniem bąbelków jest już tyle, że zaczynają się odrywac i unosic ku powierzchni z dośc dużą częstotliwością. Parametry jak w stopce, korale wygladają normalnie, ryby również.

witaj miałem podobny kiedyś problem okazało się że w sumpie w ostatniej przegrodzie poziom wody sia zmniejszył i woda spadała z większą siłą i robiły sie takie mikro bombelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój tok myślenia się nie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zmiana lampy/światła, często = glony które bomblują , może przykręć lampę (jeżeli się da) lub zmniejsz czas

--//--Edit

u mnie swego czasu "zielony pył" na szybach bomblował

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie zjawisko występuje u mnie po gruntownym czyszczeniu odpieniacza,niby bąbli nie wyrzuca a wszystko przez dwa dni pokryte mikro pęcherzykami-ale tylko dwa dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to na cyano 99%

Sprobowal bym z konkurencja bakteryjna


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie posiadasz światło ?

Lampa diy hybrydowa:

power led 6x3W białe 12000K, 6x3W niebieskie, 6x3W royal blue, 2x11W 10000K kompakt Aquael i 11W 20000K kompakt Aquael. Razem 54W led i 33W kompakt Aquael.

Jest trochę za mocna do tego akwarium. Cyjano pojawia się przy maksymalnej mocy, chociaż od wczoraj zamontowałem dodatkową cyrkulację i jest o wiele lepiej. Pojawił się lekki nalot, bąbelków jest trochę mniej. Kiedy świecę tylko 18W led i aktynikę cyjano się nie pojawia i pecherzyków prawie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeć sama aktyniką przez 3 dni a potem stopniowo zwiększaj światło.Jak widzisz początki nalotu cyjano to zasysaj dokładnie rurką.Zmniejsz karmienie i karm przed samym zgaszeniem.

i staraj się tak karmić aby pokarm nie opadał na dno.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.