Skocz do zawartości
Konradek

Aquael 30l - podwarszawska mała rafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wieloletniej przygodzie z akwarium słodkim i kilkuletniej przerwie od niego jakieś trzy tygodnie temu naszło mnie na morszczuka więc po paru dniach miałem już zakupiony komplecik Aquaela :)

Chwalę się więc Wam o to swoi zbiorniczkiem, proszę o rady jeśli coś będzie źle :)

Start akwarium 27.03.2015r.

aquael 30l

kaskada i oświetlenie LED z zestawu

cyrkulacja jvp 110 nano

grzałka aquael gold 75W

3,7kg żywej skały

4kg żywego piachu

sól aqua medic reef salt

bakterie microbe-lift special blend

węgiel chemi pure elite

Na chwilę obecną zbiornik prezentuje się następująco:

fae6e1d93fa89284m.jpg 93e9505f3a9f0d9fm.jpg

Wraz ze skałami przybył do mnie Roman - Barbatia amygdalumtostum - małż (tak mi się przynajmniej wydaje, że to ten):

617d2564351e46d6m.jpg

Roman miał obok siebie dwie małe małże jednak jedna gdzieś zniknęła a druga siedzi tutaj:

e1a4292bab7252d2m.jpg

A to jest Aleksander - Actaeodes hirsutissimus -krab (nie ma o nim zbyt wielu informacji, powiedzcie proszę czy go zostawić czy eksmitować?):

4eb8dd99fcaa4c89m.jpg

No i perełki moje czyli jakieś odmiany zoa - była porośnięta nimi praktycznie cała skała jednak większość z nich zbrązowiała i się rozpuściła :( Zostało kilka egzemplarzy ale wydają się być w dobrej formie:

f516e30f177ca32cm.jpg

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ułożyłeś skałkę, upewnij się tylko, czy konstrukcja jest stabilna. Widać trafiła Ci się bogata w życie skała.

Co do kraba to zawsze jest ryzyko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się podoba. Skałki bardzo ładnie do siebie pasują, nic się nawet nie buja :) Obok Romana (małży) leży też mała muszelka, wydaje się być pusta, po drugiej stronie akwarium leży różowy glut, tak mi się wydaje, że to może być właśnie truchło tego ślimaczka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie trzech tygodniach od startu w akwarium znajdują się:

Barbatia amygdalumtostum - małż - 2

Actaeodes hirsutissimus -krab - 1

Oliva Carneola - ślimak podłużny - 4

Turbo Brunneus - ślimak - 5

Ophiocoma pumila - wężowidło - 3

Asterina ... - rozgwiazda - 2

Był też jakiś pomarańczowy kosmaty robak około 5cm, któremu zdjęcia nie zdążyłem zrobić...

W prawie pełnej okazałości:

9b098f5ece347d75m.jpg

Do zbiornika doszły (może mi ktoś zidentyfikować to drzewko?):

944afab4e577e6f6m.jpg

Oraz Discosoma:

878f89ca89492b9fm.jpg

I czy to na pewno jest briareum?

526e9a183886ca78m.jpg

No i oczywiście xenia:

5603eb9e8697be94m.jpg

Zastanawiałem się czy nie za wcześnie to wszystko wrzuciłem ale korale wydają się bardzo zadowolone, napompowały się parę minut po ,,zasadzeniu'', więc chyba nie jest źle :)

Cyrkulację jvp wyłączyłem, zwierzęta zachowywały się jak podczas sztormu, wszystko latało, w tej chwili akwarium jedzie na samej kaskadzie.

Jakieś sugestie? Porady?

Edytowane przez Konradek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po prawie dziewięciu miesiącach, jeśli kogoś zainteresuje moja pico rafka to zapraszam do obejrzenia miernej jakości kilku zdjęć :)

5a8860ee0003c062m.jpg

e4c5099cdf3bdceam.jpg

04a019bc090f1b18m.jpg

596bb49c370c6e01m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: brawo, bardzo mi się podoba :)

PS. Jeno szybki bym doczyściła na dole :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ciężko trochę z tym czyszczeniem, czyścik ręczny tego nie bierze bo takie twarde a za ciasno tam żeby rękę włożyć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to rada jest jedna...czas na większe, zwłaszcza, że tak fajnie Ci wychodzi w maluchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na strychu od paru miesięcy czeka już 200l, plan jest, będzie DSB + refugium. Liczę głównie na LPS. Jednak czekam na remont, który ciągle jest odkładany a dopiero po nim będę miał miejsce na akwa ;)

Dziękuję za miłe słowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz akwarium jest w kiepskim stanie ponieważ nałożyło się kilka czynników, które doprowadziły do śmierci montipory talerzowej przyklejonej do szyby oraz sporej caulastrei tej z przodu po środku.

Capnella zaczęła parzyć xenię na szybie, euphilia poparzyła xenię na skale, zielony grzybek położył się na montiporze a pavona poparzyła mocno caulastreę, praktycznie wszystkie te zaczęły się rozpuszczać, skok azotanów do ponad 50 na salifercie. Dwa razy w ciągu trzech dni wymieniłem po 10l wody i jakoś to się udało opanować. Caulastrea stanęła, ani się nie rozpuszcza ani nie rośnie. Montipora... Został mały kawałek na szkielecie, który nawet polipuje, może odrośnie. No i do tego wyskoczyły mi okrzemki po tym jak przykleiłem zoa do jakiejś starej muszli, która leżała kilka lat na półce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po prawie dziewięciu miesiącach, jeśli kogoś zainteresuje moja pico rafka to zapraszam do obejrzenia miernej jakości kilku zdjęć :)

04a019bc090f1b18m.jpg

A ja mam pytanie odnośnie korala czy mógłbyś mi podać nazwę tego korala co jest na zdjęciu? ten centralnie na srodku zdjęcia z neonowymi końcówkami.


6daaa76991155dc94b9b273d08f1bd3bu1196a1051.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralnie na środku? Ta zielona trawka? Jeśli tak to briareum, ten po prawo od czerwonego to sarcopython.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :) No niestety teraz jeszcze do tego Pavona zaczyna się rozpadać, nie mam już gdzie ich przestawiać, będę musiał kilka oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.