Skocz do zawartości
bob

skok KH z 7 na 16 w ciągu 1h

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie:(

czy oprócz podmiany cos jeszcze mozna zrobic?

Zawiesiła mi sie pompa dozujaca i wlała mi ponad 1l roztworu KH rano. Jedyna co mogłem zrobic to podmiana 30 l (trzymam zapas ro 30l w razie W) w mojej 3setce. Z ciekawosci zmierzylem Kh przed podmiana i było 16 czyli skok z 7 ktore bylo prawie od zawsze na 16. Jestem ciekaw co bedzie po powrocie z pracy. Czy kolejna podmiana dzis to nie bedzie za duzo czy nie lepiej zostawic to co jest by pomalutku spadalo czy raczej jeszcze zrobic wieczorem i rano podmianki po 30l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wedlug legendy stabilnego KH to powinien byc pomor korali SPS i LPS. Bardzo ciekawy jestem efektu. Choc oczywiscie wspolczuje.

Redukuj KH jak najszybciej mozesz. Zobacz czy dolanie Ca spowoduje stracenie KH.

Napisz tez co to za pompa, bo to "zawieszenie" to troche dziwne.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wroce i zobacze ze bedzie bardzo zle to ryby wyławiam i dam do innego zbiornika a z koralami zobacze,ale jak nie bedzie zle na pierwszy rzut oka to planuje wegiel i bakterie na wypadek gdyby jednak cos padało by probowac to neutralizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sobotę Kh skoczyło w ciągu kilku godzin z 7 na 15,7. Popierniczyłem ustawienie pompy.

W piniedziałek rano było 12,5. Zrobiłem podmianę 20l na 350 w obiegu.Dziś o 14:30 było 10. Korale - wszystkie - mają się dobrze. Dunkan dawno się tak nie pompował. Acry troszkę się śliniły.

Grunt to spokój. Bez gwałtownych zmian w drugą stronę. Obserwuj zwierzaki. Małe podmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ca poleciało na 260. Podnoszę. To raczej też pomaga w zbiciu Kh.

Czytałem,że gorszy skok no nagle w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no CA nie mierzylem bo juz nie mialem czasu ale jestem pewien ze spadlo mocno. Czyli podnosisz powoli skoro jeszcze to robisz. skorzystam z twych obserwacji jesli u mnie bedzie podobnie ze jeszcze mi tam wszystko zyje;) Szkoda ze tak świerzo jestes po zdarzeniu bo to szybko na wyciąganie wnioskow. Tez bede wyrównywal CA bo mi juz ktos to podpowiedzial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuje Ca tyle ile przed spadkiem.Siedzi na tych 260. Spadnie Kh to powoli podniosę

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie zbiornik wyglada bez zmian. Jedna acra troche sie slini. Inne korale stylopory montipory goniopory alveopory lobophylia favia bez zmian. W sumie to jestem pozytywnie zdziwiony. Oczywiscie pierwsze co to testy. Dolalem przed nimi po 70 ml ca mg i sbs i po chwili zrobiłem testy i szok bo oprocz kh ktore po porannej podmianie spadlo do 14,4. Robilem dwoma testami wszystki z testow. Ca 410 mg 1230 ale bardzo czesto mam takie niskie. Przy okazji Po4 mala hanka pokazala 0,05 a no3 2,5. Bylem pewien ze ca spadnie mocno. Nie jestem chemikiem ale to mi wyszlo w testach. Ta sytuacja sklania mnie na nie mieszanu bardziej w zbiorniku i w weekend zrobie podmianke. Kh czekam az samo spadnie bede lal z reki ca mg i sbs. Caly czas nie daje mi spokoju czemu ca nie spadlo.

post-18504-0-89574400-1429122410_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mi KH wzrosło w ciągu 24 h z 7,3 do ok 10 i niebieska Acra od tipów zaczęła się rozpuszcza. Ustabilizowanie do 7,3 w ok 48 h i się zatrzymało. Reszta SOS i LPS bez większych stresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokoncze temat (mam nadzieje;-)) bo sam nie lubie jak nie ma zakonczenia w problemie na forum. Kh systematycznie spadalo w sobote zrobilem podmiane taka jak zawsze 30l. Bylo kh 9,3 po podmianie. W poniedzialek wieczorem spadlo do 7,7 we wtorek juz lalem z reki plyny wszystkie. W zbiorniku nie wystapily zadne zmiany. Mowia glupi ma szczescie;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś już 6,7

Bez strat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w takich sytuacjach nigdy nie byłem za elektroniką ale niestety wyjazdy zmusiły mnie z jej korzystania.Człowiek dochodzi latami do ładnego zbiornika spsowego i taka sytuacja pozamiata wszystko


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.