Skocz do zawartości
Green

nanoreef 30l prawie 2 latka a wygląda jakby nadal dojrzewało ;(

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wpadłem na taki pomysł żeby obok tych 30 l postawić 25l kosztowało by mnie to grosze bo akwa mam pompke cyrkulacyjną mam jeszcze dokupić oświetlenie jak w 30l używany moduł i obiegową i potem odpieniacz = 200zł + - bo narazie na większe nie ma miejsca a skałkę chciałbym zostawić 3 kawałki z tego akwa i resztę wyrzucić kupić trochę żywej skały w jonafish miałem zamiar jechać tam w maju ale czy skała z tam tąd jest dobra?I parę kawałków suchej skały marco rocks a życie które mam dać chwilowo do 25l i dać a piach nie wiem czy kupić "używany" czy ze sklepu żywy i to 25l służyło by jako "dobudówka" tamtego akwa a w tych 25l ten apogon i może jakiś mały gobiodon np. okinawae nie ukrywam że znów mam "ochotę" na błazny :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odnoszę wrażenie, że cały ten wątek to podpucha. Wstaw jakieś zdjęcia akwarium - łatwiej będzie ocenić i coś poradzić.

Edytowane przez Rafael31 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem taka kostke-co do odpieniacza to polecam resun. Taki zbiornik jest trudny do prowadzenia bo parametry skaczą- jak miałem tylko ślimaki-zadnych rybek i moze dlatego było stabilne. Co tydzien podmiana 5l na dobrej soli np tropic marine i lałem tez bakterie special blend i wszystko śmigało-zasada im mniej grzebania tym lepiej i cierpliwość

jesli chodzi o korale to tylko miekkie

Edytowane przez falcza (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to zdjęcie

post-25259-0-00363600-1429288919_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobil bym nowe akwa,minimum 60l+panel,z odpieniaczem ,bo na to, to szkoda czasu i kasy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O koles heh chcesz rady... jeśli masz te 200 zl i masz miejsce na 2 akwa to idź do zoologika kup sobie akwarium na tyle ile masz miejsca strzelał między 60-100l idź do castoramy kup na wymiar kawałek pleksy ew szkła. Wolej to sobie sam do akwarium zrobisz tym panel. Od razu kup sobie jakieś światło. Jak masz trochę umiejętności manualnych to odpieniacz sam sobie sklepiesz. Z akwarystycznego albo od kogoś woda z podmianki nowa skała i żywy piach. Jak zrobisz to w 100l to nawet para blazenkow wejdzie.

A co do akwarium r_33 to on chociaż low-tech i bez testów to rozumie zasady panujące w zbiorniku.

A Twój pomysł że małe na start na naukę najlepsze to bzdura bez wiedzy w 30l parametrów nie utrzymasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj ryby i wystartuj nowe akwarium ... bo z tego to już nic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezły żeś syf zapuścił, jednakże nie ma sytuacji bez wyjścia. Zależy tylko czy nadal chcesz iść w to malutkie akwarium czy wolisz coś 2-3 razy większe z odpieniaczem nawet wewnętrznym?

Edytowane przez TomekRN (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to już sam nie wiem co robić dalej bawić się w 30 l czy postawić jakieś 100-120l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30l ma marne szanse na powodzenie a nawet jeśli by się udało to szybko będzie za małe no i rybek które chcesz do niego nie zapisujesz. Ja bym robił po kosztach 112l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to już sam nie wiem co robić dalej bawić się w 30 l czy postawić jakieś 100-120l

Przede wszystkim zaczerpnij podstawowej wiedzy bo z żadnym nie dasz rady. Sorry... taka prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.