Skocz do zawartości
Creol

Poratujcie! Krewetka modliszkowa zidentyfikowana, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem wczoraj wieczorem, nowego mieszkanca. W prawdzie nie w calosci, bo siedzi w skalnej norze, ale to co udalo mi sie zauwazyc jasno sugeruje modliche. Jest raczej ciemno szara, moze ciut wpadajaca w braz, zero intenswynych kolorow. Co ciekawe- stuka ostro w skale, poszerzajac sobie przez to swoja nore. Juz od dawna te stuki slyszalem, ale obstawialem jakas pistoletowa, ktora strzela a tu taka niespodzianka :shock:.

Co z nia zrobic? Tzn jak sie jej pozbyc :ninja: , bo mi pomyslow brak :wallbash:

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę wyciągnij i wrzątkiem potraktuj. Troszkę przedłuży się dojrzewanie ale ją ugotujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadnie to na patelnie szybko i przyprawy;))

Ew. Jakieś pułapki na nią. Tylko coś dobrego trzeba żeby się skusila


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę wyciągnij i wrzątkiem potraktuj. Troszkę przedłuży się dojrzewanie ale ją ugotujesz.

Nie ma szans na wyciągniecie tej skały- jest na samym dole, i trzyma cala konstrukcje. Czyli ta opcja odpada.

Jakies inne pomysly? A moze sa jakies modlichy, ktore nie szkodza? Mial ktos juz z nimi do czynienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skałę wyciągnij i wrzątkiem potraktuj. Troszkę przedłuży się dojrzewanie ale ją ugotujesz.

Aż mnie ciary przeszły :( a nie przyjemniej podstawić słoik lub pułapkę na kraby , złapać i pozwolić jej żyć . Zawsze można oddać komuś. Chętni na pewno się znajdą.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie ciary przeszły :( a nie przyjemniej podstawić słoik lub pułapkę na kraby , złapać i pozwolić jej żyć . Zawsze można oddać komuś. Chętni na pewno się znajdą.

Jak czytam pozbyć się to myślę jak Killer "Kill him", a tak na serio dziś jakiś jestem nerwowo nastawiony i taki pomysł mi przyszedł do pustego łba. ;)

Jedynie co to z pułapką może trwać i trwać, a ugotować i skosztować czemu nie. :)

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam pozbyć się to myślę jak Killer "Kill him", a tak na serio dziś jakiś jestem nerwowo nastawiony i taki pomysł mi przyszedł do pustego łba. ;)

To ja w takim razie juz od wczoraj mam takie nastawienie (jest nas wiec juz dwoch). :alien:

A tak serio. Ona wogole ze skaly nie wychodzi, tylko czai, taki z niej dzikus. Nie wiem wiec, co mialbym wrzucic do tej pulapki, zeby sie skusila? Z tego co mi wiadomo, to te pulapki slabo dzialaja na kraby, myslicie ze z krewetki lepiej im idzie? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja złapałem swoją używając

20131102 105032

butelki po kubusiu (pustej i umytej ) zrobiłem języczek z plastiku i do środka kostka artemii . Dała się skusić i Twoja się da.


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol spróbować zawsze warto, potem na targowisko jako oddam lub sprzedam i na pewno chętny się znajdzie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Zatem bede probowac! O rezultatach poinformuje :yes

Swoja droga, kto by chcial taka modliche u siebie? To tylko takie retoryczne pytanie ad waszej propozycji wystawienia jej na targowisko… Ja bym nawet za doplata nie chcial. Po co ryzykowac, ze cos mi zabije ze zwierzakow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są ludzie, którzy lubią tą krewetkę. Sam niedawno czytałem o chęci przyjęcia modlichy do akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przygarnol i straszyl przyszla tesciowa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przygarnol i straszyl przyszla tesciowa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Patrz, o tym nie pomyslalem :clap: !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przygarnol i straszyl przyszla tesciowa :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Ciekawe, która pierwsza wypęka "mamusia" czy modlicha ??? :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zwierzaka haha

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik to teściowa bardzo twarda sztuka musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyje juz prawie 50lat to se wyobraz jak twarda :) hyhy zarty zartami ale chetnie przygarnolbym krewecie idealna na wieloszczety hyhy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po piąte - Nie zabijaj.

Modliszka to nie koniec świata. Zrób pułapkę ze zwykłej butelki a jak złapiesz już krewecie to jedz do sklepu napewno wymienia Ci ja na jaką szczepkę - bo to piękne o bardzo interesujące w hodowli stworzenia i wielu akwarystów je hoduje np w refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i będzie eliminowała. Ale raczej tylko na swoim terytorium. Zagrożone będą ryby śpiące w skałach.

Jak z pułapką nie wyjdzie, to ja bym rozebrał konstrukcję.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje krewetek modliszkowych- jedne poluja na ryby a drugie głównie na skorupiaki, krewetki, kraby, slimaki itp. róznią się budową odnuży. Wszystkie na coś polują :).

Sa gatunki dorastające do około 4-5cm i te akurat wielkich szkód nie powinny wyrządzic. Ja miałem Gonodaktylus simithi około 9cm i jadła tylko mrożonki. Chociaż nigdy nie wiadomo...

Edytowane przez Przemek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem troche o nich. Ogolnie to krewetki modliszkowe maja podobno bardzo silne uderzenie (i najszybsze), ktorym potrafia rozbic takze szybe w akwa jak sie uwezma :shock: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zwierzaczek:) Piękna i przerażająca zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie,jest wielkosci jakies 5cm kolor jasno zielony.Nieraz oberwalem od niej ale na razie niech sobie siedzi w swojej dziupli.Mniejsze slimaki nopewno Ci wybije ale jest to jakies antidotum na nadmierny rozrost populacji slimakow.Na ryby narazie u mnie nie poluje.a mam dwa antiasy takie po 2cm wilkosci.Raz Zoltek od niej oberwal,to przez trzy dni nic biedak nie jadl ale teraz do jej dziupli wiencej nie zaglada.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.