Skocz do zawartości
octavian

Problem z podniesieniem MG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to wina przesiadki na większe ale nie mogę podnieść MG. Przesiadka półtora miesiąca temu a MG mimo dolewania ballinga codziennie 250 ml stoi na poziomie ok 1100. Kh leje 40 ml i stoi około 7.0 Ca dolewam 120 i stoi około 360 ale też chcę podnieść. Sól bez soli leję 40ml. Problem największy z tym magnezem... sam nie wiem czy znów podnosić dawkę czy problem leży gdzie indziej bo 250 ml to mi się wydaje dużo jak na moją obsadę koralowców. Stosuję ballinga fauna marin, nawet kupiłem nowe testy żeby wykluczyć ich winę i pokazują to samo co stare...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 ml Ballinga lejesz. O rany - nad rekatorem wapnia pomyśl. Nie wierzę że 250 ml akwarium ma takie zapotrzebowanie. Mg samym roztworem Mg podniesiesz - ja zrobiłem stęony - na oko i dozowałem sukcesywnie zwiększając. Możesz posłużyć się Aquacalkulatorem.. Ważne żeby testy były pewne..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fauna marine light uzywasz ?


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zwiększyć dawkę na tyle aż MG ruszy, 250 ml to ja do swojego 112L leje :)

Ale chyba na miesiąc co? Bo ćwierć litra Mg plus do tego drugie tyle Ca to ty chyba nie musisz mieć automatycznej dolewki - to co odparuje z akwa (112l) to uzupełniasz "czystą" chemia :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś miałem wielki problem z podniesieniem magnezu. Lałem i lałem i nie chciał do 1200 dojść. A potem kupiłem nowy test i się okazało, że jest ponad 1700...


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoje 150l leje MG 50ml dziennie (1350) większości korale miękkie zwiększ dawkę i rób testy


180x60x60 SPS PROJECT 26-04-2009 BioPelletes 08-03-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja na swoje 350 litrów leję ok. 40ml Mg i utrzymuję poziom ok. 1330. Akwarium jest dość gęsto porośnięte twardymi koralowcami.

Więc na twoim miejscu:

1. sprawdziłbym zawartość magnezu innym testem

2. sprawdziłbym stężenie roztworu który dolewasz o akwarium - może lejesz samą wodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2. sprawdziłbym stężenie roztworu który dolewasz o akwarium - może lejesz samą wodę ? "

Ile proszku rozpuszczasz w jakim pojemniku ? Moze stezenie jest rzeczywiscie b. male ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba na miesiąc co? Bo ćwierć litra Mg plus do tego drugie tyle Ca to ty chyba nie musisz mieć automatycznej dolewki - to co odparuje z akwa (112l) to uzupełniasz "czystą" chemia :)

No faktycznie masz rację pomyliłem się nie 250ml/dobę a 263ml/dobę albo i lepiej a jak to liczę w 500ml ro rozpuszczam 91 gram magnezu i to mi starcza na 19 dni oczywiście dawkę co miesiąc podnoszę i jak to wytłumaczysz :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie masz rację pomyliłem się nie 250ml/dobę a 263ml/dobę albo i lepiej a jak to liczę w 500ml ro rozpuszczam 91 gram magnezu i to mi starcza na 19 dni oczywiście dawkę co miesiąc podnoszę i jak to wytłumaczysz :)

Kolego.

Nie wiem jak Ty liczysz, ale z twoich danych za nic mi nie wychodzi dawkowanie 263 ml/dobę.

Podałeś, że rozpuszczasz 91 gram magnezu w 500ml RO i że to ci starcza na 19 dni.

Z tych danych wynika, że: 500ml / 19 dni = 26,3ml !!!! => a to jest dość spory rozjazd (10 razy).

Troszkę matematyki się kłania, albo uważniejszego wpisywania postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Nie wiem jak Ty liczysz, ale z twoich danych za nic mi nie wychodzi dawkowanie 263 ml/dobę.

Podałeś, że rozpuszczasz 91 gram magnezu w 500ml RO i że to ci starcza na 19 dni.

Z tych danych wynika, że: 500ml / 19 dni = 26,3ml !!!! => a to jest dość spory rozjazd (10 razy).

Troszkę matematyki się kłania, albo uważniejszego wpisywania postów.

Kolego dokładnie matematyka ci się kłania i czytanie ze zrozumieniem nie wiem czy zauważyłeś że ja stężam MG x10 :) dzienne zapotrzebowanie na MG 4.8 grama

Edytowane przez jacekberetłódz (wyświetl historię edycji)

4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się do tematu

Ja stosuję Balling Light

- CALCIUM MIX

- CARBONAT MIX

- MAGNESIUM SULFAT MIX

i moje pytanie ile preparatu rozrabiać w jednym litrze RO ???

Ostatnie parametry

KH - 8

CA - 390

MG - 1140

Może też robię za małe stężenie roztworów ????

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się do tematu

Ja stosuję Balling Light

- CALCIUM MIX.

- CARBONAT MIX

- MAGNESIUM SULFAT MIX

i moje pytanie ile preparatu rozrabiać w jednym litrze RO ???

Ostatnie parametry

KH - 8

CA - 390

MG - 1140

Może też robię za małe stężenie roztworów ????

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam

http://static.faunamarin.de/manuals/manual_balling-methode_eng.pdf

CALCIUM MIX. 2 kg 4 litry wody ro

- CARBONAT MIX 0.500 kg. 4 litry wody ro

- MAGNESIUM SULFAT MIX 2 kg 4 litry wody ro

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CALCIUM MIX. 2 kg 4 litry wody ro

- CARBONAT MIX 0.500 kg. 4 litry wody ro

- MAGNESIUM SULFAT MIX 2 kg 4 litry wody ro

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woow. Temat ruszył :) Dzięki. Stosuję http://erybka.pl/product-pol-3769-Fauna-Marin-Zestaw-do-Ballinga-4x1000g.html

Mg według instrukcji rozpuszczam bodajże 85g na 5L wody. Dla wykluczenia błędu kupiłem nowe testy (salifert) Ale pokazują to samo :( Także mi się wydaje że dolewać 250 ml na moje akwa to chyba za dużo a jeszcze muszę zwiększyć dawkę... A widzę że jednak coś jest nie tak bo straciłem jedną główkę eupchylii no chyba że to wina wielkiej rurówki co rośnie zaraz koło niej... Jutro znów zrobię testy i zobaczymy co wyjdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty Napewno masz dobre stezenie 85 g na 5 l ?

Zerkni ponizej

http://static.faunamarin.de/manuals/manual_balling-methode_eng.pdf

CALCIUM MIX. 2 kg 4 litry wody ro

- CARBONAT MIX 0.500 kg. 4 litry wody ro

- MAGNESIUM SULFAT MIX 2 kg 4 litry wody ro

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak samo jednakże posłuchałem Staniego który poradził mi rozpuścić 6-cio wodny chlorek magnezu w ilości 760g/5L RO, stężenie wysokie a poprawę szybko zauważyłem. Od razu test zareagował a też myślałem że lipny i kupiłem nowy :smiling:

Pozdrawiam

Edytowane przez cygan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Octavian,

no to juz wiesz, ze roztwor mozesz zrobic znacznie silniejszy (tylko wtedy dawki zmniejsz bo Mg ruszy do gory). :thumbup:

Ps: mowie o prochach a nie rozcienczaniu gotowego, drogiego, wspanialego roztworu. :blushing:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bay szybko podnieć Mg , rozpuściłem chlorek Mg w wodzie - praktycznie ma maxa rozpuszczaloności - uzupełniłem ręcznie na podstawie testó, a później już normialnie jako składowa Ballinga razem z chlorkiem Ca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybko to NIE za szybko

niech podniesie powoli

Wiadomo ze to tylko za niskie stezenie

Teraz bedzie musial dobrac nowe dawki wyliczyc konsumcje


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś jaja... dziś MG 990 :((( Zwiększyłem do 450 ml dziennie... W tym tempie karnister będzie pusty za trzy dni i wtedy rozrobię 3x85g na 5L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź Mg test 3 ci od znajomego - aż wierzyć się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jedno pytanie co do samego testu salifert na Mg, dziś zauważyłem że w oryginalnej EN ulotce mam żeby do wody z akwarium zakroplić "5 kropli Mg-1" zaś w ulotce z sieci PL mam dodać 4 krople Mg-1.

Jak u was jest? Ile dodajecie Mg-1?

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wody rodi a nie wody z akwarium? Chyba coś Ci się pomyliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.