Skocz do zawartości
dale

Jaka ceramika - skałki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje caramik - sztucznej skały do akwarium, która by stopniem porowatości odpowiadała żywej skale. Czy może znacie takie produkty na rynku ? Bądź używacie ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w zbiorniku tą

http://www.zanclus.net/home/1015-ekologiczna-skala-real-reef-rock.html

I jestem bardzo zadowolony

Cztery tygodnie już ją mam w baniaku zero dino cyano tylko delikatne glony z tym że to była wymiana skały tak że woda 80% ze starego systemu.A w akwarium same praktycznie SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o niej myślałem, ale wagowo jest dużo cięższa niż żywa skała - dlatego z niej zrezygnowałem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem

To już można powiedzieć ze startuję z czwartym akwarium jest młode i się rozwija pozytywnie.

Przerobiłem sucha , żywą ale nie wyobrażam sobie wsadzenie SPS do baniaka w tym samym dniu a tu tak zrobiłem nie miałem wyjścia.

Zmiany były olbrzymie od filtracji do obiegu wszystko konsultowane z K.Trycem chwała mu za to.

Na około 40 SPS polecciały tylko 2 szczepki a wzbiorniku Echiniaty dragon limonka tenuisy.

i wiele innych.

Pozdrawiam robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tu wybral jest super wybor i mam od nich ta sucha skale lekka porowata i tania

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Ty jesteś w Anglii a Dale w Lublinie. Ciągnąć stamtąd skalę to bezsens


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty mamy 21 wiek, Milion polakow tu mieszka

vany setkami za grosze woza paczki Uk i Polandia dwa dni w lublinie

szybciej niz na terenie polski


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem podobną skałę, tylko zamiast soli gruboziarnistej użyłem lód w kostkach i lód kruszony. W akwarium zachowuje się jak sucha skała, tylko jest cięższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek - robimy? :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) Tylko mam pewne obawy co do tej soli :) - jak zostaną jakieś granulki w środku i z czasem dojdzie do kontaktu z wodą ? No i te 60 do 90 dni stabilizacji :)

A poza tym to chętnie się spotkam na takie wspólne "robienie skałek", nawet niekoniecznie z robieniem ich :)

Myślałem o podobnej konstrukcji tyle że ze żwiru koralowego, ale jednak wolał bym coś bardziej porowatego niż cement.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne :) Tylko mam pewne obawy co do tej soli :) - jak zostaną jakieś granulki w środku i z czasem dojdzie do kontaktu z wodą ?

zawsze można użyć lodu jak pisał TomekRN

No i te 60 do 90 dni stabilizacji :)

nie wiem właśnie czy głównie nie ze względu na tę sól

A poza tym to chętnie się spotkam na takie wspólne "robienie skałek", nawet niekoniecznie z robieniem ich :)

pomysł zacny :)

Myślałem o podobnej konstrukcji tyle że ze żwiru koralowego, ale jednak wolał bym coś bardziej porowatego niż cement.

a to już każdy ma własne sposoby


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na allego są fajne skałki do aquascapingu z bio ceramiki. Kupiłem jedną aby zobaczyć jak to wygląda i powiem że całkiem całkiem. Jak jeszcze ściemnieje bo jest biała to będzie nie do odróżnienia od żywej (no oprócz oczywiście życia ale jak ktoś chce startować jak ja na suchej to filarki pierwsza klasa). Nie za ciężka, bardzo porowata, można zamówić konkretnie co się chce i cena też super. Wziąłem jeden filar ale na pewno jeszcze dokupie jeden do mojego nowego akwa gdyż nie planuje gruzowiska tylko 2 nie za wielkie filary w 150l.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o nich myślałem, Myślałem też o zmianie gruzowiska na dwa filary - tyle że w kostce - Może jeden w kącie baniaka a drugi bliżej przodu ? Się zobaczy w tym tygodniu :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na allego są fajne skałki do aquascapingu z bio ceramiki. Kupiłem jedną aby zobaczyć jak to wygląda i powiem że całkiem całkiem.

http://allegro.pl/filar-aquascaping-sucha-skala-ceramika-i5285645184.html - którąś z tych kupiłeś? Mogłbys zrobic zdjecie jak prezentuje sie w baniaku i jakie sa wymiary tej skałki ktora kupiles? Sam takie planuję, nawet wybralem sobie już ktore wezme ale skoro moge zobaczyc w akwarium to by mi bardzo pomoglo:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupilem jedna z tych ale nie mam jeszcze akwa tak wiec fotke zrobiłem na stole wymiary z półką do ktorej będzie przyklejony filar to 30x18x22h sam filar był troche za niski 23x17x16h z dodatkową podstawką jest ok bo akwa będzie miało 50h. Moje akwa bedzie 60x50x50 i będa stały dwa takie filary na środku.

post-18338-0-87773800-1429891910_thumb.jpg

post-18338-0-10503500-1429892048_thumb.jpg

post-18338-0-34985000-1429892050_thumb.jpg

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super te filarki, oszczędzają nerwy przy ustawianiu skały.


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa jakiś dłuższy czas tej ceramiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak używam od kilku miesięcy i nie ma z nią najmniejszych problemów. Wiadomo na początku trzeba się liczyć z dłuższym dojrzewaniem bo to " surowizna" ale później jak zejdą plagi będzie czyściutka jak dupcia niemowlęcia ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupilem jedna z tych ale nie mam jeszcze akwa tak wiec fotke zrobiłem na stole wymiary z półką do ktorej będzie przyklejony filar to 30x18x22h sam filar był troche za niski 23x17x16h z dodatkową podstawką jest ok bo akwa będzie miało 50h. Moje akwa bedzie 60x50x50 i będa stały dwa takie filary na środku.

Mnie te skałki od razu wydawały sie za niskie chociaż w moim (40 cm wyskokości) powinny dać radę.

Tak używam od kilku miesięcy i nie ma z nią najmniejszych problemów. Wiadomo na początku trzeba się liczyć z dłuższym dojrzewaniem bo to " surowizna" ale później jak zejdą plagi będzie czyściutka jak dupcia niemowlęcia ...

Jak możesz to wrzuć fotkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni robią skałki na wymiar jakie chcesz takze z wymiarami nie ma problemu ja po prostu wziolem takie bo mi gotowe wygladem pasowaly ale teraz wiem ze minimum te 22h musza miec bo tak to troche za niskie.

R.I.P ile moczyłes w RO tą ceramike ??


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A producent zaleca moczyć w RO?

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowilem sprobowac i oto rezultaty weekendowej zabawy. troche slabe fotki ale w realu jest bardziej porowate niz wyglada

post-23687-0-69037500-1430640377_thumb.jpg

post-23687-0-39993500-1430640385_thumb.jpg

post-23687-0-68115700-1430640392_thumb.jpg

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.