Skocz do zawartości
kivi

[370l]FOTO-STORY - kivi

Rekomendowane odpowiedzi

Poza kulejącą Clavularią reszta akwarium nadal piękna. Kivi, Twój zbiornik ciągle jest inspiracją dla wielu osób z forum (mi.in. dla mojej skromnej osoby) i pokazuje, że nie trzeba z akwarium robić promu kosmicznego i wydawać fortuny, by móc się cieszyć pięknem morszczyzny. A nawet koralami, które mają ponoć wymagania znacznie większe od niektórych SPSów i pod kiepskim światłem nie mają prawa rosnąć (vide Euphyllia) :)

Pozdrawiam serdecznie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kivi: mogę Cie prosić o fotkę glonu, którego fragment jest na pierwszym zdjęciu?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony Mintaju, glon ów, świecący w actynice i niezwykle efektowny jest równie himeryczny jak clavu. Obecnie czerwieni się tu i tam, ale bywało ze stanowił nielada atrakcję w akwa. Wklejam starą fotkę z czasów, gdy było go sporo. Co ciekawe na tej fotce widać odradzająca się clavu po etapie zaniku (o czym swiadczą białe łaty skały).

489-dsc_2426.jpg

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nastąpił koniec clavularii w moim akwa. Gdzieniegdzie wystają jeszcze marne polipki, ale tkanka odpada od skały i za chwilę z clavularii nie zostanie nic. Co ciekawe, mam w jednym miejscu skrawek clavularii z innego źródła i ta ma się nieźle.

Szkoda mi bardzo, bo był to chyba mój ulubiony koral i niewątpliwie stanowił o uroku akwarium. Z drugiej strony wpisuje się to w pewną koncepcję prowadzenia przeze mnie akwa, i obserwowane także w naturze fale gwałtownego rozwoju i obumierania oragniazmów.

Poczyniłem juz kilka korekt aranżacyjnych, mam już jakąś koncepcję tego jak chciałbym, żeby w przyszłości wyglądało akwa. Myślę, że potrzebuje ono kilku miesięcy, by zyskać nowe oblicze. Zmiany ponoć zawsze są dobre... poczekajmy zatem, aby zweryfikować ten pogląd.

Tak to wygląda obecnie... na tle co było kilka miesięcy temu....

489-aaa.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda clavularii, tez jestem zdania, ze to bardzo ladny koral, moja tez obumarla z niewyjasnionych przyczyn :playing ale jeszcze kiedys z nia sprobuje, mysle, ze warto, wystarczy spojrzec na stare zdjecia, na te laki zielonej trawy, cos pieknego!

@kivi, ile ma juz Twoj zbiornik? b. ladnie sie prezentuje, naprawde, mimo, ze brakuje zielonego, ktory dodawal troche zycia swym kolorem.

:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik działa od kwietnia 2005r.

Praktycznie cała clavularia rozrosła się z jednej niewielkiej skałki.

Podobnie euphylia, której w tej chwili jest pełno z 3-koronowej szczepki

Brązowe zoa wyrosły ze skały... zółte parazoa z kilkupolipowej szczepki.

Teraz też nie zamierzam dokładać korali... poczekam az te co są w akwa zarosną skałę..... no chyba, że zaeksperymentuję i włożę szczepkę jakiegoś spsa pod te dwie marne świetlówczyny :-)

pozdrowienia


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę lpsów i będzie fajnie


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SaltMen :playing

racja, zbiornik juz teraz jest swietny, powtorze sie tylko z ta clavularia, brakuje jej ehh wystarczy popatrzec na te laki och i ach, zbiornik nawet bez nich jest piekny!!

489-ob7.jpg

489-wd1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem tylko powiedzieć, że moje akwa sobie dalej jest. Clavularia obumarła praktycznie w całości, akwa się lekko rozchwiało, ale jak już powszechnie wiadomo, najlepiej poczekać.

Generalnie po clavulariowym armagedonie, nie dołożyłem żadnego korala, wszystko sobie samo z siebie zarosło. Samo z siebie też się ustabilizowało, choć (co się dotychczas nie zdarzało, rosną jakieś glony nitkowate tu i ówdzie. Na dniach zrobię jakieś foto całości. Puki co dwa skrawki. Odpieniacz wyłączony ostatnia podmiana 20l - 2 m-ce temu

pozdrawiam

489-2.jpg

489-3.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi napisal:

Clavularia obumarła praktycznie w całości

Kivi może spróbuj od nowa wprowadzić clavularie do zbiornika bo dawała kapitalny efekt,poza tym akwa super.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clavularia podobno tak miewa, u mnie tez pokazna kolonia wymarla, teraz wystartowałem z innym gatunkiem, bardziej fluo i juz sa przyrosty, a co do Twojej trawy, to laczki marzenie, tez na Twoim miejscu bym do tego wrocil kivi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kivi,juz ktos pisal iz "lamiesz" wszelkie przyjete w morszczyznie "zasady"[nie wiem czy to odpowiednie slowo],niejeden tank z pelna obsada SPS -wysiada przy twoim,czytalem twoj watek rownierz nieraz i dzis ponownie znow go przeczyta,jak dla mnie wzor godzien nasladowania,pozdrawiam :)


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd ze tyle trzeba czekac na aktualizacje :)

Zbiornik po prostu bomba, tak trzymac.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 i 2 fotce na samym szczycie,to coś czerwone co to?

może gonipora?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard - woda z kranu, ale odstana ;-)

Marek, Lizard - nie ma szans na powrót do clavu. Po pierwsze dlatego, że nie ma miejsca (zarosło), po drugie dlatego, że mi się nieco znudziła, po trzecie dlatego, że to by było nieco na siłę, może kiedyś będę miał inne akwa, wtedy kupię clavu na pewno, moze te kilka polipków, które gdzieś tam jeszcze wegetują w tym zbiorniku odbije, ale nie ma szans na taką ekspansję jak kiedyś.

Grzegorz - O tym łamaniu zasad to juz kiedys się tutaj rozwodziłem. Myślę, ze jeśliby się dobrze zastanowić to wielu punktach moje akwa właśnie ugruntowuje zasady ;-)

Spsy są moim zdaniem nie tylko bardziej wymagające, ale tez dużo ładniejsze od miękkich i to ładniesze obiektywnie rzecz biorąc (nie tylko przez pryzmat wysiłku związanego z utrzymaniem ich w dobrej kondycji). Więc ja bym się raczej z spsowymi zbiornikami nie porównywał, bo to inna półka, inne nakłady pieniędzy, wiedzy, zaangażowania, ale tez zupełnie nieporównywalny efekt estetyczny. Fakt, że częstokroć brakuje w spsowych akwariach aranżacji, odrobiny oddechu, tak jakby ich właściciele cała energię zużyli na pielęgnację zwierząt, ale mimo wszystko porównywać się nie da.

Piter - jak już Lizard powiedział - Rhodymenia

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę posmutniał zbiornik bez clavularii, brakuje jakiegoś żywszego akcentu. Myślisz nad jakimiś zmianami? Bo IMHO baniak nadal ma ogromny potencjał i jest w czołówce zbiorników, zwłaszcza z takim stażem.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeden z ładniejszych zbiorników jakie widziałem.

Przede wszystkim nie jest sztuczne.

Gratulacje kivi !!!

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus jest (na pierwszej fotce na favii). Żółtka nie ma od dawna. Fotki robiłem wieczorem, hepatus o tej porze już się szykuje do spania, niektóre korale (sacro, euphylia) też w związku z tym słabiej napompowane

pozdro


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.