Skocz do zawartości
kivi

[370l]FOTO-STORY - kivi

Rekomendowane odpowiedzi

Super akwarium

Bardzo podobają mi się miękkie koralowce. Twardziele jak dla mnie nie mają tego czegoś...

KIVI należą ci się wielkie gratulacje >> masz piękny zbiornik, pokazujesz wszystkim ze wcale nie trzeba mieć 20000 zł żeby mieć piękne akwarium morskie.

Przyglądam się życiu za szkłem od ok 8 roku życia czyli ok ok 15 lat. Mam tylko rok doświadczeń z akwarystyka morską. Mam akwarium słodkowodne z gęstą utricularią, marsileą itd i lubię się obśmiewać ludzi w akwarystycznych sklepach albo forach którzy robią 100 testów i sami nie wiedzą co widzą a wszystko im glon zarasta mimo "świetnych" rad pana w sklepie. Chcę przez to powiedzieć ze podziwiam i szanuję akwarystów, którzy prowadzą zbiornik polegając na obserwacji a nie na testach.

Sam zaraziłem się akwarystyką od kolegi taty który ma ponad 20 letnie ok 200 l akwarium wypełnione 2 gatunkami cryptocoryn i nic w nim nie robi poza karmieniem kilku rybek i dolewaniem wody z nawozem do roślin swojej roboty.

Sam zauważam że nie ma nic lepszego dla mojego akwarium niż lenistwo. Im mniej się robi tym akwarium wygląda lepiej.

pozdr


POZDRAWIAM WAS!

2 Roślinne 100 l > Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis New Zeland, Utricularia graminifolia, Glossostigma, hemianthus cuba, Hemianthus micranthemoides

Morskie 200 l

5 morskich kotników dla larw po 20 l każdy, koników morskich jak psów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIVI choć nie przepadam za miękasami:),to moim zdaniem pokazałeś najładniejsze akwarium na forum.

pozdrawiam


500 L. sps'y + 1200 L.szczepkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej chłopaki hola hola :-)

Bez przesady, nie oszukujmy się, to nie jest najładniejsze akwa na forum. Choć bardzo je lubię to co najwyżej mam nadzieję, że lokuje się tak jakoś w połowie stawki. Myślę też, że nazywanie mnie "widzącym" to lekkie nadużycie. Moja wiedza akwarystyczna na tle wielu osób tutaj jest b. uboga. Skok sie udał, bo poprzeczkę sobie nisko ustawiłem ot co.

Natomiast zgodzę się ze stwierdzeniem, że stosunek osiągniętego efektu do nakładów pracy mam całkiem całkiem :-)

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Twój baniak znalazłby się w pierwszej trójce:clapping (a osobiście dałbym mu pierwsze miejsce), nie tylko za sposób prowadzenia (co jest dla mnie niesamowite) ale i za wygląd.

pozdrawiam

maciek


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:), u mnie też tak to działa, kiedyś jak córka wstawała to odrazu w fotelki Ją sadzaliśmy i przed akwa(jeszcze wtedy słodkim), a ona sie rozbudzała spokojnie, obserwując rybki. Teraz to się już za czyścik do szyb zabiera i pomaga mi rozmrozić szame dla ryb(czasem też karmi), a jak salarias popełnił sepuku wyskakując z akwarium to płakała bo to była Jej ulubiona rybka. A tak pozatym to też i steropian wyskubuje z pod akwarium i wiesza sie za rączki na szafce itd także zabawa na całego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 9 miesięczna Zośka też już od "dawna" przy akwarium spędza czas :) i już nawet umie pokazać gdzie akwarium i rybki :)


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo Ja też mam Zosie:D 20 września 2 latka bendzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne widoki Kiv :D

(o kranówce nie wiedziałem :D paluchem spróbuję gdy się zobaczymy :D)


Było...300l + 34kg LR - Euphyllia, Zoa, Capnella, Xenia, Sinularia sp.

Jest 500l + sump 45kg LR ...i coś tam pływa :)

Pozdrawiam

Głosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz dotarło do mnie że widziałem już gdzieś ten... pokój. Zdjęcie trafiło do mnie mailem z uwagi na to że akwarium sterowane jest przez skalara i ktoś (nie wiem czy to Ty Kivi) mi je podesłał. Powiem tyle - chapeau bas! to naprawdę najpiękniejszy zbiornik jaki widziałem, obok którego stanął ten mój biedny skalarek... najszczersze gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kivi - prośba dało by się zrobić jakąś aktualizacje foto twojego zbiorniczka bo tak przeglądałem cały wątek od początku raz jeszcze i zastanawiam się jak na dzień dzisiejszy wygląda - dzieki

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik ! :D Nic dodać nic ująć , jestem pełen podziwu .:clowning Wielkie gratulacje .:kapelusz


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hhe zapuściłem jak widze nie tylko akwarium, ale też wątek o nim :-)

Mam teraz koszmarnie mało czasu i zbiornik zyje własnym zyciem, co oznacza jakies kilka miesięcy bez odpieniacza (kostka zarosła glonem, nowej nie kupiłem) i grubo ponad pół roku bez podmian.

Dodatkowo clavularia, której w akwa jest sporo ma teraz okres wystawiania polipów ledwo ledwo (zdaza się to cyklicznie co kilka miesięcy), co dodatkowo sprawia, że akwa wygląda gorzej

Na koniec miesiąca jadę na narty a jak wrócę wezmę sie za porządki.

Puki co kilka fotek z wczoraj. Pozdrawiam wszystkich.

489-m02.jpg

489-m05.jpg

489-pc140229.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się prezętuje :kapelusz


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak olewackie podejscie,to akwarium wyglada niezle.Zastanawiam sie jak by wygladalo to akwarium jak bys poswiecal temu hobby tyle czasu co ja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do poprzednich zdjec pozwole sobie napisac ze lekka tendencja spatkowa. Udanych nart i czekamy na lepsze fotki.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale akwarium masz zaje..ste! moja kobieta z zachwytu juz zaczela marzyc jak to bedzie w nowym mieszkaniu wyglądać ;) naprawde wszystko estetycznie i ulozenie skaly mistrzostwo!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard ---> clavularia właściwie bez zmian, akwa też. Nie warto sięgać po aparat. W weekend zrobiłem 40l podmiankę w ten zrobię podobną. Zbieram sie do kilku korekt aranzacyjnych. Myslę, że za jakiś m-c bedzie sens aktualizowac.

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz :) dzis z zapartym tchem przeczytalem caly temat N-ty raz :) i zabraklo mi na koncu aktualizacji, ktora chetnie bym przeczytal i na ktora chetnie cierpliwie poczekam :waving

pozdrawiam!

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że nie warto po aparat sięgnąć, ale przemyślałem sprawę i sięgnąłem.

Zdecydowałem sie opisac to co się dzieje, bo to w końcu jeden z elementów funkcjonowania mojego akwa. Zdaża się to już 3 czy 4 raz, co zresztą mozna zaobserwować uwaznym okiem przeglądając ten wątek. Zjawisko polega na tym, ze po okresie gwałtownego rozwoju, clavularia zamyka polipy, a po pewnym czasie pokrywająca skałe tkanka zaczyna ulegac atrofii... Zjawisko trwa do momentu kiedy w wielu miejscach gdzie niegdyś zielenił się bujny "trawnik" zostaje naga biała skała. Potem clavu odradza sie i ponownie wchodzi w fazę intensywnego rozrostu. niestety proces trwa kilka miesięcy i wpływa na wygląd akwa, bo przecie clavu w dużej mierze stanowi o jego uroku. Nie pokrywa się to w zaden sposób z kondycją innych korali.

Domyslam się że związane jest to z brakiem jakiegoś składnika mineralnego (i pewnie nie bez znaczenia jest tu moje podejście do akwarystyki), ale nie udało mi się dojść o co dokładnie chodzi. Moze ktoś coś podpowie.

Poniżej kika fotek korali z wczoraj pokazujących ich ogólną kondycję. Przepraszam za jakośc fotek, ale miałem pod reką tylko nikosia ze stałką 50mm, więc obiektywem raczej do innych zastosowań ;-), fotki robiłem z ręki a u mnie w akwa wiadomo - ciemno, więc fotki sa jakie sa, ale nie o to chodzi.

489-ob11.jpg

489-ob21.jpg

489-ob31.jpg

489-ob41.jpg

489-ob51.jpg

489-ob61.jpg

489-ob71.jpg

i na deser clavularia :-)

489-ob81.jpg

pozdrawiam


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.