Skocz do zawartości
kivi

[370l]FOTO-STORY - kivi

Rekomendowane odpowiedzi

śliczne, co to jest to ultraczerwone po lewej stronie?? zrób zbliżenie tej acanthastry i blastomusy po prawej:)


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błażej to ultraczerwone, to plastikowa muszelka, w której kiedyś dostałem gratisowego kraba, wyjatkowo kiczowata :-) ale ma walor kabaretowy.

pozdrawiam

489-1a.jpg

489-2a.jpg

489-3a.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładniusia acanthastrea, dziś kupiłem identyczną:) muszelka żeczywiście przyciąga wzrok:) blasto widać w dobrej kondycji


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zbiornik gratulacje kivi :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kivi alwa super ale wiadomość o obudowie jeszcze fajniejsza bo to znaczy że niedługo "zapodasz" jakieś fajne plenerowe foty - można chyba na to liczyć.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qbab nowy sprzęt na razie ponosi mnie jak dziki koń :-) Ale mogę robić fotki w miejscach i warunkach, w których dotychczas nawet nie mogłem o tym pomarzyć (a w takich miejscach odbywa się większość moich nurkowań)

np. poręczowanie jednego z donośląskich kamieniołomów, głęboko, zupełne ciemności, widoczność 3-4m

http://www.nano-reef.pl/datas/users/489-dsc_2965a.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/489-dsc_3002.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/489-dsc_2950b.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/489-dsc_3024.jpg

W tropiki sie wybieram, może do tego czasu nieco okiełznam maszynę ;-)


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dla mnie plener nie musi być tropikalny :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re we la cja! Zdjęcia zabijają:)


1000l, sump 220l, 3 × 400W HQI i 8 ×24W T5, odpieniacz ATI Bubble Master 250, pompa obiegowa RD 8000, cyrkulacja 2 × 6100 + 2 × 6200 + multicontroler + 1 × 6060 , TEC III NG + EP IV,chłodziarka TECO - TR20,DSB 12cm,AT-Control.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wyglada rewelacja:)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daawno mnie tu nie było.

Akwarium działa dalej. Jakies pó roku temu uznałem ze RO jest tak stare ze i tak nie spełnia swojego zadania i zaczałem lać kranówkę. W zwiazku z tym że urodziła mi sie córcia i zona jest w domu cały czas musiałem zrezygnować z odpieniania. wogóle setup sie uproscił w akwarium obecnie ze sprzetu jest grzałka, pompa turbelle 6000l/h i dwie świetlówki T5 54W. no wyglada na to ze niebawem zainstaluje awaryjnie midiflotora. Ponizej aktualne fotki.

pozdrawiam wszystkich

489-o7.jpg

489-o4.jpg

489-o5.jpg

489-o8.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie,i to akwarium też ma to coś:)


370l.sump140l.deltec apf600.obiegówka eheim1262.cyrkulacja,tunze6045,i 2x6065,oświetlenie A.M. 2*150hqi,4*54 T5,50kg gruzu.w sumpie DSB+refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć, że przy tak "luźnym" podejściu do akwarium morskiego, nadal prezentuje się ono tak wspaniale. Tyle się czyta jakiego to sprzętu ludzie nie pakują za grube tysiące, a u ciebie w zasadzie wszystko hula na cyrkulacyjnej, jeśli dobrze rozumie :) Choć muszę przyznać, że na foteczkach ze stycznia, więcej się działo, więc chyba powinieneś wyciszyć szafkę i wrócić do odpieniacza :)


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kivi,to co osiagnales to prawdziwa SZTUKA,uchwyciles piekno zycia i jego prostote,aranzacja koralowcow powala na kolana,harmonia w tym wszystkim jest bijaca po oczach,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema kivi

Normalnie jestem zdziwiony ze lejesz kranowke hehe:)

Powiedz dalej akwa jest oswietlone 2xT5-54W czy moze cos sie zmieniło?


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trudno uwierzyć w ten "powalający na nogi sprzęt":). Piękne akwa, naprawde i kompozycja - palce lizać. ktoś juz napisał, to akwa ma w sobie to "coś". Powodzenia.

Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R@f@ł - tak, dalej 2xt5 i to ciągle to samo od niewiadomo kiedy.

Miło mi czytać, że komus sie moje akwarium podoba, ale bądźmy szczerzy, na forum wiele osób ma naprawde piekne, zaawansowane zbiorniki, ze zwierzętami, które dla mnie sa zupełnie nieosiągalne. Do których woglue wstyd ten mój baniaczek porownywać.

Moje akwarium można pokazywać raczej na zasadzie ciekawostki, świadczącej o tym, że można miec morskie wymagające podobnej pielegnacji co akwarium z gupikami.

Jeszcze wkleje dwie fotki z moim sfaceliftingowanym skalarem :-) odpowiedzialnym nota bene jedynie za pomiar temp, właczanie świateł, kontrole grzałki i dolewkę.

pozdrawiam

489-am1.jpg

489-am2.jpg


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest zdjecie z jakiegos statku kosmicznego?:) kolejny dowod na to, ze trzeba miec smykalke, zeby robic cuda z niczego - akwarium jest najlepszym przykladem:)


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, ciekawe akwarium. Śledzę jego historię od początku. Trochę z powodu podobnie nonszalanckiego podejścia do obowiązków pielęgnacyjnych :).

Mam jednak pytanie o coś innego. Jak się mają ryby ( Nemateleotris magnifica) widoczne na styczniowych fotkach? Miałem je ale po jakimś czasie zrobiły się agresywne i po prostu się pozabijały. Chciałbym kiedyś utrzymać je dłużej niż pół roku i w dobrej kondycji więc szukam wszelkich informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

To zła wiadomość. Czy to znaczy, że nie mamy szans na zgodne życie tych ryb? Czy ich zmiana płci jest obligatoryjna? Nie zdarzają się dobrane pary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skalar - kapitalny

jak i całe akwarium - dowód na to o czym piszesz, może być pięęknie niewielkim nakładem pracy.

jeszcze odnośnie skalara : obudowa to całkowity DIY, czy skorzystałeś z jakichś półfabrykatów ?,

zdaje mi się że Kolega Peniek ma Nemateleotris magnifica i to parkę w swoim akwarium, ciekawe jak on poradził sobie z ich dłuższa aklimatyzacją :)

Pozdrawiam.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs :

...

Mam jednak pytanie o coś innego. Jak się mają ryby ( Nemateleotris magnifica) widoczne na styczniowych fotkach? Miałem je ale po jakimś czasie zrobiły się agresywne i po prostu się pozabijały. Chciałbym kiedyś utrzymać je dłużej niż pół roku i w dobrej kondycji więc szukam wszelkich informacji...

i u mnie niestety było podobnie :) zakupiłam 4 magnifici. pierwsze dwa dni pływały razem i było o.k., później zmieniły konfigurację na 3+1 - tej odrzuconej nie dały szansy... i poszło już dalej, potem było 2+1, potem 1+1 i ta co wygrała jest u mnie do dziś. blisko rok...

chociaż w moim przypadku mógł być za mały zbiornik, czytałam, że one potrzebują przestrzeni bo w zbyt małych akwariuach będą ze sobą walczyć. a 4 była wrzucona do 200l. i niestety przez problemy z nowym zbiornikiem była tam zbyt długo. tak mi się wydaje..

@kivi, akwarium super, podobają mi się wszystkie odsłony, ale już kidyś Ci to pisałam :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.