Skocz do zawartości
Pirotechnic

Oświetlenie do 180cm akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

W końcu moja ukochana, po próbie na 42 litrach postanowiła, iż w tym roku robimy remont mieszkania i bierzemy się za morskie o wymiarach 180x50x60(lub 70cm wysokość)

Niestety, przeglądam lampy i ciężko znaleźć mi coś ciekawego.

Chciałbym by była sterowalna oraz koniecznie wykonana w technologii ledowej.

Mam nadzieję, iż doświadczone osoby podpowiedzą co wybrać, czego unikać, gdyż wolałbym raz zakupić lampę, niżeli później 2-3 razy zmieniać.

Myślałem również nad rozwiązaniem dwóch połączonych z sobą lamp na zasadzie MASTER>SLAVE.

Z góry dzięki za propozycje.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że ledy będą wystarczające do oświetlenia akwarium o wysokości 70cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zmierzam jednak do wysokości 60cm, 70tka ma być jako opcja. Wiadomo też, że korale są wyżej pod lampą na skale, a nie na samym dnie.

Więc te 10cm to można przyjąć wysokość skały od piasku :)

I zapomniałem napisać , obsada odnośnie korali będzie składać się głównie z euphylli. Dodatkowo LPS i miękkie oraz zoanthusy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z dwoma połączonym Maxpectami, ewentualnie z http://erybka.pl/pro...mina-SR900.html

Jednak tu cena zaczyna odgrywać rolę :)

Pomyśl nad jakąś hybrydą jeśli chcesz gotową lampę lub spróbuj DIY.

Edytowane przez rufik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad DIY , tylko kto by mi taką wyszykował :question: I kolejne w jakiej cenie :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 70cm założysz soczewki skupiające i też będzie dobrze oświetlone


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 80cm bez soczewek i dobrze daja a i

tak i tak dalem 4 t5 dla uzyskania lepszej barwy slyszalem ze na tych chybrydach dobre efekty sie uzyskuje a jak juz kupilem ledy to musialem jakos zaradzic zeby znowu lamp ie zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandora Hyperion S, myślę, że ta 4x80W + 4x75W LED. Ja mam 4x145 na 2 metrach, jest za.... ;-)


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 4x145 na 2 metrach, jest za.... ;-)

Jak to masz???:blink: A zdjecia gdzie,he? O opisie juz nie mowiac...:p.

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefhub :-), ale zapraszam.


http://nano-reef.pl/...n-szybki-start/

Nowe, większe, ale nadal AF:

http://reefhub.pl/ca...aniewski-1000l/

Myślimy tak, bo wszyscy inni ludzie tak myślą;

albo dlatego, że myślimy w ogóle, to naprawdę tak myślimy;

albo dlatego, że kiedyś kazano nam tak myśleć,

to myślimy, że musimy tak myśleć...

Rudyard Kipling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oświetleniem jednak mam spory dylemat :)

Całość, licząc optymalnie wyniesie mnie około 15k złotych (akwarium + osprzęt) bez życia :p

I kolejna rzecz którą widziałem to razory 300W 16000k

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić u siebie oświetlenie na razory (wschody zachody itp) i myślałem 300w ale to 3400zł na allegro na promocji, albo 2x160w ok 4000zł. Dlatego pozostałem przy moich chaina led,

Na allegro masz gentelemna co sprzedaje vortexa 180cm cena nowego 15 tyś a sprzedaje 5tyś.

Nadal 5 tyś kosztuje a to też nie mało.

taki ból już większych akwariów, ja za swoje 1000l w obiegu po taniości robiłem to i tak z 10tyś a jak byk zrobić docelowo to z 20tyś spokojnie. Takie hobby,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jam mam u siebie EcoTech'y Radion 3G i jestem bardzo zadowolony i mogę je polecić... Cena nie najmniejsza ale jakościowo, wydajnościowo i swoimi możliwościami biją razowy czy inne chińczyki. Na długości 180 cm mam trzy i aktualnie dają radę przy LPS i kilku mało wymagających SPS.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także rozważam Zetlighta 6600 , dwa moduły :)

Ale jednak chyba najlepszym wyjściem zostanie DIY :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym wyjściem są gotowce, żadne diy nie wyjdzie wizualnie jak seryjna lampa


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak chyba najlepszym wyjściem zostanie DIY :p

Witam

Ja mam podobna sytuację. Akwa 180cm x 80cm x 80cm i właśnie zamówiłem podzespoły do mojego oświetlenia. Będzie to hybryda 8x39W T5 oraz 4 x 100W LED. Wszystko sterowane na Arduino.

Wizualnie też sobie poradzę. Radiatory można kupić jakie tylko się chce, a obudowę zaprojektuje i zlece wykonanie (cięcie laserem + gięcie).

Wydaje mi się że koszt 10K za oświetlenie do akwarium do dużo. Dlatego też taka decyzja. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zastanawiam się nad 3 lampami.

Używka od morszczaka z Dzierzoniowa - ten Vertex SR1800

Dwie nówki Zetlight 6600 - nie wiem czy można je podłączyć na zasadzie master>slave

Dwa Razory 180W i tu również pytanie czy będzie opcja łączenia master>slave.

W ostateczności DIY :p

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie zastanawiam się nad 3 lampami.

Używka od morszczaka z Dzierzoniowa - ten Vertex SR1800

Dwie nówki Zetlight 6600 - nie wiem czy można je podłączyć na zasadzie master>slave

Dwa Razory 180W i tu również pytanie czy będzie opcja łączenia master>slave.

W ostateczności DIY :p

Uważaj na gościa z Dzierżoniowa, czytałem już w kilku postach, że niezbyt rzetelny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.