Skocz do zawartości
Jasseji

Rozszarpany Ukwiał (Heteractis)

Rekomendowane odpowiedzi

2 Dni temu nasz ukwiał postanowił sobie urządzić wycieczkę w weekend jak nas nie było i akurat pompy chodziły na wolniejszym trybie.

Efektem tego było wciągnięcie w kratki jednej z pompek.

Po odłączeniu pompy pozwolił się odczepić i posadzić w innym miejscu, po czym polazł sobie o własnych siłach do kąta (cały czas żywy).

Błazenki się o niego miziały, był napompowany acz lekko skurczony, ranę miał od wirnika ewidentnie ale jakby ją sam zwijał.

Tak trwał sobie uczepiony skały od tyłu przez 2 dni.

Dzisiaj jednak patrzę że leży na dnie za skałą i jest cały poszarpany:

IMG_0041.JPG

Nie podejrzewam ze to jest efekt tej rany bo tamta była dużo mniejsza, poza tym jest to jednak duży ukwiał a teraz jakby nie ma połowy...

Parametry lekko podniesione (zapewne dlatego zaczął wędrówkę, dzisiaj będzie podmiana przesunięta z soboty bo nas nie było):

NO2 0.05

NO3 25

PO4 0.10

Reszta OK (NH4 na 0, PH 8, Kh 9, Mg ~1200, Ca ~400, Zasolenie 1022, tem 24-25)

Co go mogło tak urządzić ?

Z ryb mamy błazenki 3, Mandaryna, Gramma Loreto, Żółtek, mały hepatus

Do tego 2 krewetki Lysmata amboinensis, 2 kraby pustelniki (jeden mały ~1cm muszla czerwone gładkie nóżki, drugi około 3cm muszla czerwone nóżki prążkowane) plus 3-5 ślimaków w tym jeden kopiący no i rozgwiazda piaskowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miał ich kilka. W 3 noce wszystkie zostały rozszarpane przez Lysmate. Dodam, że wcześniej przez co najmniej 6 miesięcy w ogóle się nimi nie interesowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem z ukwiałem,wyciągnąłem poszarpańca na zewnątrz,poodcinałem nożyczkami zwisające frędzle i wyszły mi cztery kawałki,błazny szarpały rany więc włożyłem ukwiały do kotnika i po tygodniu były cztery pięknie zagojone i napompowane sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak falownik wciągnął ukwiał to woda zrobiła się jak mleko, od razu podmieniłem ile mogłem. Jesteś pewien czy parametry wody nie poleciały? Odpieniacz dał radę? A co do ukwiała, to przeżył i dość szybko wrócił do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie na tym etapie jest wiecej frędzli niż ukwiała - od rana gorzej :/

no nic, zrobiliśmy kotnik mały i zobaczymy, moze z resztek cos odzyje ale teraz to sam glut juz zostal :/

Edit: parametry mierzyłem dzisiaj rano czyli 2 dni po "wypadku" - sa lekko podniesione ale nie ma tragedii jakiejs, zwykly skok z duzej ilosci karmienia i spoznienia sie z podmiana o kilka dni

stawiać na Lysmate czy kraby jako winowajców ?

Edytowane przez Jasseji (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze szukam przyczyny, zaczął wędrować bo masz kiepskie parametry na takiego ukwiala. Co do tych zawlok, próbuj w kotniku go ratować jak koledzy piszą.

Tomek

Ja zawsze szukam przyczyny, zaczął wędrować bo masz kiepskie parametry na takiego ukwiala. Co do tych zawlok, próbuj w kotniku go ratować jak koledzy piszą.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.