Skocz do zawartości
Jasseji

Przeprowadzka do nowego - 300L w obiegu - Likwidacja Jesień 2016

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: w Jesieni 2016 z konieczności akwa musiało zostać zlikwidowane :(

Po długim czasie bez postów, należy wrócić na łamy forum.

Nareszcie doczekaliśmy się przeprowadzki do nowego mieszkania, a co za tym idzie trzeba było również przeprowadzić solniczkę.

Od kolegi z forum szkiełko 250L + Sump 70L

Zalanie 01.04.2016 w 100% żywą wodą od Jonafish plus skała wymoczona 2 miesiące w sumpie:

post-16638-0-11613000-1459880772_thumb.jpg

Sump:

post-16638-0-11947800-1459880816_thumb.jpg

Dane techniczne:

Akwarium 100x50x50 z kominem

Sump 80x35x35 3-komorowy

Pomba Jebao DCT-6000

Falowniki Jebao RW-4 2 sztuki

Lampa Maxpect R420r 160W

Odpieniacz Deltec MCE-600

Z konieczności życie wpuszczone w niedziele, tj. 03.04.2016 (nie mogliśmy już trzymać w dotychczasowym miejscu a wystartowanie wody wcześniej nie było możliwe):

post-16638-0-09152100-1459880961_thumb.jpg

post-16638-0-32391000-1459881044_thumb.jpg

Obecna obsada:

- 1x Zebrasoma Flavescens (pływała już rok w naszych 144L)

- 2x Błazenek

- 2x Babka kopiąca

- Rozgwiazda Piaskowa

- Rozgwiazda "Różowa"

- Krab Pustelnik Czerwone nóżki

- 2 Krewetki czyszczące

- ślimak Nassarius

- Jeżowiec Echinometra czarny

Z koralowców na razie:

- Ukwiał Dywanowy

- 6 Rhodactisów (mieliśmy 3 ale się podzieliły :D)

- Sinularie

- Kilka szczepek zoasów

- 2 ukwiały E.quadricolor zielone

- Briareum 3 kępy

W planach:

- Nemateleotris decora

- Centropyga Bicolor

- Pseudanthias squamipinnis parka wedle możliwości

- Doktorek

- Hepatus albo Chelmon ale tu się jeszcze naradzamy, ew. druga zebrasoma

Edytowane przez Jasseji (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje życzyć samych sukcesów

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg chyba za duży jak dla mnie...reszta zobaczymy - powinno być dobrze


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obieg chyba za duży jak dla mnie...reszta zobaczymy - powinno być dobrze

Obieg skręcony na połowę - woleliśmy większą, być może jednak kiedyś będzie 600L, ewentualnie falowniki wylecą i cyrkulacja będzie na loc-line'ach

Edytowane przez Jasseji (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chyba że, ja mam NJ 6000l na 580 główny a obieg 730l


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podoba mi się skała, co to? :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny baniaczek, skała ciekawie ułożona. Ja mam podobny litraż i zrezygnowałem z drugiego pokolca w zamian za właśnie anthiasy. Śliczne rybki u siebie mam 3 sztuki, dzisiaj właśnie wpuszczałem. Ja kupowałem raczej ryby 'pewne', tzn. takie z którymi nie powinno być problemów. Hepatus ładny, ale duży rośnie i jest dość agresywny, bicolor też śliczna, ale może podgryzać korale, natomiast chelmon no to wiemy wszyscy że loteria :D.

Ale życzę samych sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy aranż, taki przestrzenny. Podoba mi się a co do tego pustelnika z czerwonymi nóżkami to calcinus galmardii

POZDRO

P.S.

Wydaję mi się tylko, że w obiegu nie masz 320L skoro masz akwarium 250 +70 ? Raczej jest to pojemność brutto...

Edytowane przez KODI (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Podoba mi się skała, co to? :)

Skała jak skała w sensie co może być ?

Ładny baniaczek, skała ciekawie ułożona. Ja mam podobny litraż i zrezygnowałem z drugiego pokolca w zamian za właśnie anthiasy. Śliczne rybki u siebie mam 3 sztuki, dzisiaj właśnie wpuszczałem. Ja kupowałem raczej ryby 'pewne', tzn. takie z którymi nie powinno być problemów. Hepatus ładny, ale duży rośnie i jest dość agresywny, bicolor też śliczna, ale może podgryzać korale, natomiast chelmon no to wiemy wszyscy że loteria :D.

Ale życzę samych sukcesów.

Mamy pewne źródło, bierzemy tym razem z jednego sklepu tylko (też oni nam skałe kleili)

Chelmon byleby sie z żółtkiem nie pobił, bardziej mi zależy na tym żeby mieć ładne i widoczne rybki - z korali chyba mogę zrezygnować, nawet żona sugerowała ostatnio Fish Only :D

Bardzo ciekawy aranż, taki przestrzenny. Podoba mi się a co do tego pustelnika z czerwonymi nóżkami to calcinus galmardii

POZDRO

P.S.

Wydaję mi się tylko, że w obiegu nie masz 320L skoro masz akwarium 250 +70 ? Raczej jest to pojemność brutto...

Masz racje, bedzie okolo 300, nie policzylem tego dokladnie a post pisalem późnym wieczorem :p

Zależało nam właśnie na lekkiej aranżacji a nie zawalaniu baniaka skałą - Pani Agnieszka z Jonafish się tu pięknie wykazała klejeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały to była żywa, sucha moczona, czy jaka? w tym sensie :p


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, bedzie okolo 300, nie policzylem tego dokladnie a post pisalem późnym wieczorem :p

Tak mi się wydaje, że max 280 może mniej ale nie będę się przyp.... Pojemność netto przydaje się później do aplikacji suplementów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały to była żywa, sucha moczona, czy jaka? w tym sensie :p

a, żywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Mieszkaniec Rafy, strasznie ruchliwy i ciężki do złapania ostro telefonem ;)

post-16638-0-00411100-1461483414_thumb.jpg

Wpuszczony wczoraj popołudniu, od razu schował się w jamce ale dzisiaj rano grzecznie wylazł i dorwał się do skubania żółtka - wielkościowo są podobne, także żadnych wojen nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez strat przy tak szybkiej przeprowadzce zwierząt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyło się bez strat przy tak szybkiej przeprowadzce zwierząt ??

Woda zalana ze sklepu w całości, samą przeprowadzkę zwierzęta przeżyły bez szwanku poza rozgwiazdą piaskową, która chwile z konieczności spędziła w kubku z krabem - krab się w nią wbił i rozerwał jej 2 nogi co niestety poskutkowało zejściem rozgwiazdy.

Z koralowców to 1 z ukwiałów quadri został oddany, drugi żyje ale ma permanentnego focha i się nie chce napompować porządnie.

Obecnie miesiąc po przeprowadzce odeszła nam jedna babka w tajemniczych okolicznościach - w jeden dzień jadła i pływała, w drugi sztywną wyciągnąłem spod skały.

Parametry obecne w stopce aktualizacja, doszły wczoraj 2 malutkie Garbiki (Chromis Viridis) ale nie mam jak ich uchwycić z powodu ich ADHD

Niestety z poprzedniego akwarium wraz z zoasami przeniosły się dwie aiptasie - sposób wyparzania gorącą RO z kwaskiem i odsysania jedynie pogorszył sytuację i kilka dni później zamiast 2 główek mamy 6...

Rozważamy przełożenie szczepek do refugium i wpuszczenie tam 2-3 wundermanni

Aha, w refugium doszła spora kępka spaghetti - głownie w celu karmienia żółtka no ale ten nie wykazał zainteresowania jak mu wrzuciliśmy trochę na górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz doktorka? Mój je tylko drobniutki pokarm, więc w zasadzie tylko ikrę homara, żadnych innych pokarmów nie rusza. Nie wiem, co mu jeszcze kupic, żeby miał urozmaicona dietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz doktorka? Mój je tylko drobniutki pokarm, więc w zasadzie tylko ikrę homara, żadnych innych pokarmów nie rusza. Nie wiem, co mu jeszcze kupic, żeby miał urozmaicona dietę.

Ogólnie to dziubie żółtka i skałę, coś podskubywał briareum ale dzisiaj się pokusił na mrożonkę jak wrzuciliśmy zmieszane Discus Life Czosnek Plus + Unimix Morski po jednej kostce (Ichtio Tropic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.