Skocz do zawartości
buczi82

Klejenie akwa - kostka 70x70x60

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie ostatnio zastanawialem czy nie skleic samemu akwa, nigdy wczesniej tego nie robilem i nie ukrywam ze sie troszke boje, ale jak ogladam na YT jak to ludzie robia, to wydaje sie proste, sie okaze...

Prosbe mam, chcialbym kostke 70x70x60h szyba 10mm, zrobilem taki maly projekcik, czy ktos by mogl napisac czy dobrze obralem wymiary ktore bym podal u szklarza ?

Czy otwory powinno sie wiercic po sklejeniu czy moze lepiej przed ?

Czy przy takich wymiarach powinienem dac jakies wzmocnienia ?

Na co powinienem zwrocic szczegolna uwage ?

Czy do klejenia uzywa sie tylko silikonu czy moze kleju do szyb a silikonu jako spoiny ? Wszedzie widzialem ze tylko silikon, ale raz chyba rzucilo mi sie w oczy ze ktos uzywal i kleju i silikonu...

Sorka za wiele glupich pytan, glowa nie smietnik i nie kazdy musi wiedziec wszystko icon_e_smile.gif

Dzieki za pomoc

post-22722-0-80172200-1431448030_thumb.jpg


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwory wiercisz przed sklejeniem, dajesz do szklarza, a oni wiercą na dwustronnej wiertarce ;) Samemu też możesz ja ostatnio wierciłem. Jednak jak masz szansę (ja nie miałem bo zbiornik już sklejony, a w gotowcach prawie nikt nie wierci) oddaj szklarzowi, 2x35mm (otwory) szkło 8mm OW zajęło 8-10h :/ ale dałem radę wszystko hula ;) Co do klejenia to się nie wypowiem, jednak ja bym oddał komuś zaufanemu, chyba że nie masz takiej osoby w pobliżu i nie chcesz wozić do kogoś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dno powinno mieć wymiar 70x70 jak chcesz taka kostke. wszystkie boki stają na dnie a nie sa klejone z boku do niego. Pozostałe wymiary byłyby wtedy ok.

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boki na dnie? Wydaje mi się że dno powinno być między bocznymi ścianami.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateusz masz 100% racji - boków nie stawie się na dnie.

Co do otworów to po przekroczeniu pewnej średnicy - nie będę strzelał dokładnie jakiej ale - nie wierci się już wiertłami.

A co do klejenia to chyba jednak nie takie proste - trzeba wiedzieć ile, po jakim czasie i jak jak docisnąć do tego dochodzi szlif szkła więc finalnie nie wiem czy to opłacalne


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie. chyba jestem przepracowany bo patrze na akwarium i pisze ale dokladnie odwrotnie. ale dałem ciała - wstyd

Edytowane przez jackami (wyświetl historię edycji)

70a2dc61900f6ec560171bfcec140b86u1113a984.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle są rozspisane formatki szkła .A swoją drogą po co chcesz kupywać szyby od szklarza skoro w tej cenie kupisz profesjonalnie sklejone akwarium .

Jeśli dla fan-u to rozumiem.

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak :

Ja sam sobie kleiłem akwarium bo jest znacznie taniej (skleiłem ich juz kilka sobie i innym i znajomym tez )

wymiary masz jak najbardziej dobre :) co do grubości powinno dac rade :)

a jak kleic jak masz wprawe to idzie fajnie i łdnie wychodzi i działa potem wiec leiej zebys sobie pierwsze wzioł od szklarza jakies odpady i pocwiczył klejenie na jakis małych kawałka i nauczył sie ile silikonu w jakim miejscu jak dociskac itp jesli to bedzie twoj pierwszy raz ;p bo tez nie ukrywam ze moje pierwsze proby klejenie nie wyszły najlepiej ;p ale nastepne juz dobrze a teraz wychodzi bardzo dobrze :)

praktyka czyni mistrza :)

Zle są rozspisane formatki szkła .A swoją drogą po co chcesz kupywać szyby od szklarza skoro w tej cenie kupisz profesjonalnie sklejone akwarium .

Jeśli dla fan-u to rozumiem.

moim zdaniem szkło jest rozpisane dobrze a i nie prwda ze jest cenowo tak samo bo jak mi erybka wyceniła zbiornik to ja sobie go zrobiłem samemu za pół ceny wiec nie dokonca tyle samo wychodzi ;/

no chyba że masz jakiegos cholernie drogiego szklarza

Edytowane przez Moorecki1994 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest rozpisane nieprawidłowo .Nie widzisz czemu ? To jak sklejone zostały akwaria przez Ciebie ?

Jesli policzysz szkło ,szlif,silikon to wyjdzie na jedno . No i nie tylko rybka zajmuje się klejeniem akwarii.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło jest rozpisane nieprawidłowo .Nie widzisz czemu ? To jak sklejone zostały akwaria przez Ciebie ?

Jesli policzysz szkło ,szlif,silikon to wyjdzie na jedno . No i nie tylko rybka zajmuje się klejeniem akwarii.

a własnie że nie wychodzi na to samo bo u mnie u szklaża płaci sie 200 zł za 1 m^2 szkła 10 mm ze szlifami float niezależnie ile ich jest wiec kolega ma 2 merty kwadratowe z chakiem + otwory 30 zł wiec szklażowi zapłaci 450 + silikony 50 zł wiec za 500 zł całe akwa i pytałem tez inne sklepy i producentow i zawsze dawałem rade prawie pół raza taniej zrobic .a co do wymiarow to powiedz gdzie twoim zdaniem jes zle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku napisz jakie powinny być wymiary :)

3lata temu kupowałem takie akwa klejone na zamówienie z kominem zewnętrznym płaciłem około 600zł :) Nie wiem na ile dzisiaj zmieniły się ceny.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morecki gwarantuję Ci ze sklejisz za tą kasą w opti . Błąd polega na tym że nie ma miejsc na klej ,czytaj brak otuliny . Czyli nie odjęto 3mm w sumie z szerokości i długości z dna,oraz boków . Ma to ogromne znaczenie dla zgodności z sztuką oraz co równie ważne z otuliną .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morecki gwarantuję Ci ze sklejisz za tą kasą w opti . Błąd polega na tym że nie ma miejsc na klej ,czytaj brak otuliny . Czyli nie odjęto 3mm w sumie z szerokości i długości z dna,oraz boków . Ma to ogromne znaczenie dla zgodności z sztuką oraz co równie ważne z otuliną .

Przepraszam tu masz racje co do otuliny całkowicie o tym zapomniałem

ale co do ceny nie wydaje mi sie ale każdy może miec swoje zdanie :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj zeby nie zasmiecac...

W kazdym akwa jakie mialem bylo widac silikon w naroznikach, wiecie o co chodzi...

Czy cos sie zmienilo w tej dziedzinie?

Czy moze teraz sie klei tak akwa ze nie widac silikonu lub sie juz nie daje w narozniki?

Tak pytam, wole sie upewnic ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szkło OW to kleja tylko na styku bez spoiny w kącie :)

Pewnie w innych też kleja ale to tylko przykład. Nie wiem co za różnica, ktoś tam coś napisał że ta spoina w kącie nie trzyma tak mocno jak to ma styku ale to już ktoś kto klei i ma pojęcie niech się wypowie :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super to wyglada, dzieki za info ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sie klei akwa bezwałkowo czyli nie ma walka silikonowego w narożnikach silikon jest równy grubości szkła.

To zależy co się klei i jak duże . Jedno jest pewne z fazą połączenie jest zdecydowanie mocniejsze .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, fazę robisz tylko od wewnątrz (od środka akwarium jakby) czy od zewnątrz też?

Chodzi mi o to, że w miejscu gdzie przednia szyba łączy się z boczną, to na zewnątrz na rogu byłaby podwójna faza, jeśli by fazować wszystkie szyby po obu stronach krawędzi.

Taka maszyna do szlifowania krawędzi jest pewnie piekielnie droga...? Jest jakaś metoda fazowania hobbystycznego (jak robi się tylko dla siebie)?

Pytam z ciekawości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kleję z fazą to tylko wewnątrz i zawsze na czarnym silikonie . Transparenty bez wew fazy. Krawędziarka kosztuje 50 000zł.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tutaj, nie chce zakladac nowego...

Mam dwa pytania...

1. Czy jak sie patrzy na laczenie szyb to czy w silikonie moga pojawic sie male babelki powietrza, czy w ogole nie powinno ich tam byc, wiecie o co mi chodzi, w spoinie...

2. Szklo OW, jesli patrze od gory i widze lekko zielony kolor a pod innym katem jest przezroczyste to co to w koncu za szklo ?

Rozne katy rozne odcienie, ale wszystkie wygladaja tak samo... Czy woda moze zmienic kolor szkla ? Jak najlepiej to sprawdzic, bo ja juz zglupialem i nie wiem co mam za szybe, powinna byc OW przod, reszta float, wiec jak dla mnie to albo wszystkie sa OW albo float, za to komin ma ciemniejszy kolor jak sie patrzy od gory, masakra z tymi kolorami...

EDIT:

Jak patrze z przodu na gorne wzmocnienie to jest przezroczyste, a jak patrze z boku to jest zielone.... chore to jest...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.