Skocz do zawartości
swish

Zoanthus - ocena stanu korala

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Kochani jakieś trzy tygodnie temu zakupiłem do mojego zbiornika pierwsze zoa. Tak mi się spodobało, że kilka dni temu dokupiłem kolejne, lecz ku mojemu zdziwieniu już nie jest tak piękne jak pierwsze, a najgorsze jest to że większość z nich się nie otwiera, czy ono umrze, czy to inna odmiana, która potrzebuje czasu?. Jak macie jakieś doświadczenia mile widziane sugestie czy spostrzeżenia. Pierwsze zjecie to to pierwsze, dwa kolejne to sprzed kilku dni.

Dzięki,

Pozdrawiam

Swish

post-23169-0-07513100-1431631405_thumb.jpg

post-23169-0-52205600-1431631413_thumb.jpg

post-23169-0-47880100-1431631422_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno je wsadziłeś? Otworzą sie ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zoa raz są otwarte raz zamknięte . Tradycyjnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..." Zoanthusy to mało wymagające koralowce, zatem to tylko kwestia czasu jak będą pootwierane"... nie do końca jest to prawda. Są takie odmiany które lecą bez przyczyny i nie rosną w takim tempie jak montipory czy niektóre acropory.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno je wsadziłeś? Otworzą sie ;)

W poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoanthusy to mało wymagające koralowce, zatem to tylko kwestia czasu jak będą pootwierane.

No tutaj można się zdziwić. Może nie mają wyśrubowanych wymagań ale jak poszperasz na forum albo pogadasz z ludźmi to czasem doświadczeni posoleni próbują po kilka razy utrzymać tego zwierzaka ;) To trochę jak z xenią, u części chwast a u innych pomimo wszelkich starań nie pociągnie.

U mnie jedna ze "szczepek" zoa zanikała aż zniknęła w 90%, po 2 miesiącach zaczyna się otwierać. Na szczęście pozostałe mają się dobrze ;)

Dołączam się do pytania autora - macie jakieś patenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..." Zoanthusy to mało wymagające koralowce, zatem to tylko kwestia czasu jak będą pootwierane"... nie do końca jest to prawda. Są takie odmiany które lecą bez przyczyny i nie rosną w takim tempie jak montipory czy niektóre acropory.

PK

Tak też czytałem, że z tym różnie. Reszta korali okey, prócz sarco, ale ten ma focha od początku. Dałem na niego cyrkulacje bezpośrednio od kilku dni więc troszkę się opamiętał, no ale nie róbmy wycieczek do innych korali skoro temat dotyczy zoa :)

A czy nie stresują ich kuekenthali? hm w ich menu chyba nie ma zoa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze i przyjmij to jako "świętą zasadę" - zoa z frachtu zawsze na trzy pacierze do dipa przed wpuszczeniem do ogólnego zbiornika. Gdybyś widział co z takiej skałki jak pięść potrafi odpaść ....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jeszcze i przyjmij to jako "świętą zasadę" - zoa z frachtu zawsze na trzy pacierze do dipa przed wpuszczeniem do ogólnego zbiornika. Gdybyś widział co z takiej skałki jak pięść potrafi odpaść ....

PK

Kupiłem w erybce, nie wiem czy to z frachtu, ale chyba nie :). Jestem zielony, więc nie wiem co mogłoby odpaść :).

Kupiłem w erybce, nie wiem czy to z frachtu, ale chyba nie :). Jestem zielony, więc nie wiem co mogłoby odpaść :).

Na razie co kupię, jakiegokolwiek korala jest na skałce większej lub mniejszej. Nie bawiłem się jeszcze w przesadzanie, ponieważ nie wiem jak się za to zabrać. A zoa się boję ruszać :). Myślałem na początku ze tylko będzie mi to czy tamto moją skałę obrastać, a tymczasem na skale nic nie mam a wszystko na innych skałach przynoszę i rośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Zoa to trzeba miec szczescie bo nie u kazdego rosna.

Wiem co mowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ZOA nie chciały się otwierać, przyczyna ? Drażnił je od spodu ślimak osiadły oraz wchodził do nich do środka i je żarł.

Teraz codziennie walczę z ślimakami osiadłymi by się ich pozbyć.

Zoa zauważyłem że lubią bardziej stanowisko oświecone niż ciemne :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa powinny sie otworzyc skoro inne sa otwarte, ale te wygladaja jakby mialy jakiegos pasozyta najlepiej wykap je w jakims dipie a jak nie masz to najlepiej roztwor z woda utleniona, poszukaj w internecie w jakich proporcjach. Zoa trzeba bezwzglednie kąpać z niewiadomego źródła. Bo można właśnie znaleźć slimaczki ktore zjadaja zoa i sie rozmnazaja w szybkim tempie, co dwa tygodnie chyba nowe jajka.

A co do utrzymania to najlepiej rosna jak maja parametry podobne do sps szczególnie te rzadkie :-)

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem zakup w erybce i zoa zielone poleciały a za późno się dowiedziałem że trzeba było moczyć i jak włożyłem razem ze skałką w dodatku małą to nie wiedziałem na co się mam patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa powinny sie otworzyc skoro inne sa otwarte, ale te wygladaja jakby mialy jakiegos pasozyta najlepiej wykap je w jakims dipie a jak nie masz to najlepiej roztwor z woda utleniona, poszukaj w internecie w jakich proporcjach. Zoa trzeba bezwzglednie kąpać z niewiadomego źródła. Bo można właśnie znaleźć slimaczki ktore zjadaja zoa i sie rozmnazaja w szybkim tempie, co dwa tygodnie chyba nowe jajka.

A co do utrzymania to najlepiej rosna jak maja parametry podobne do sps szczególnie te rzadkie :-)

A co to za ślimaki? Masz może jakieś zdjęcie albo linka ze zdjęciem? U też na początku było fajnie, rosły, a teraz coraz mniej. Już jedna kolonia prawie zanikła zostało ze trzy polipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za ślimaki? Masz może jakieś zdjęcie albo linka ze zdjęciem? U też na początku było fajnie, rosły, a teraz coraz mniej. Już jedna kolonia prawie zanikła zostało ze trzy polipy.

Proszę,

wujek google https://www.google.co.uk/search?q=zoa+eating+nudibranch&oq=zoa+eating&aqs=chrome.1.69i57j0l3.5068j0j4&client=ms-android-htc-rev&sourceid=chrome-mobile&espv=1&ie=UTF-8


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa powinny sie otworzyc skoro inne sa otwarte, ale te wygladaja jakby mialy jakiegos pasozyta najlepiej wykap je w jakims dipie

Mozesz blizej opisac co to jest ten dip? Jak to sie robi?


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz blizej opisac co to jest ten dip? Jak to sie robi?

http://erybka.pl/product-pol-9438-Coral-Rx-Coral-Dip-Shot-5-ml.html


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie woda utleniona 3% lub 6%, na 100ml wody z akwa 20 ml wody utlenionej 3% analogicznie 6% 10 ml, na 3 minuty.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taniej będzie woda utleniona 3% lub 6%, na 100ml wody z akwa 20 ml wody utlenionej 3% analogicznie 6% 10 ml, na 3 minuty.

Wszystkie korale mozna w takim roztworze kompac?

Cos mi Euphyllia marnieje. Sprobowal bym na niej moze cos po niej chodzi i siedzi taka skurczona caly czas. Druga obok ma normalne pilipy


Akwa: 150l Opti + sump 92l + 13kg suchej skały

Cyrkulacja: koralia evo 2800 + Tunze 6015.Obieg: AM EcoRunner 2700.

Odpieniacz: Turboflotor 1000 na pompie NJ 2300 igła

Oświetlenie: 6x24W T5: 4 niebieskie + 2 białe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz blizej opisac co to jest ten dip? Jak to sie robi?

Ja miałem to samo. Za późno dowiedziałem się z tymi dipami i dostałem gratisowo parę robaków. A zośki mają swoje humorki wiec spokojnie na pewno sie otworzą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.