Skocz do zawartości
Pirotechnic

Bombowy zbiorniczek (vol2) 902 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Po udanej próbie (http://nano-reef.pl/...ge__hl__bombowy) przyszedł czas na większą solniczkę :animier:

Doczekałem się decyzji, "klamka zapadła".

W lipcu ruszam w dwóch tygodniach urlopu z remontem mieszkanka i zakupem nowego, świetnego akwarium, niestety szkoda że większe być nie może, ale na ile mogłem na tyle wielkie zrobiłem plany :)

Akwarium full optiwhite o wymiarach 180cm x 50 x 60cm h (nowy wymiar 180x60x65cm wysokie). Dwa kominy na spływ i powrót (prawa tylna i lewa tylna strona akwarium) , pod akwarium sump o wymiarach 80x45x45 cm H. Akwarium będzie stało na wysokości około 92-94cm od podłogi :)

Teraz o sprzęcie :

AQUA MEDIC - TITANIUM HEATER - GRZAŁKA TYTANOWA 300W (zapas)

AQUA MEDIC - TITANIUM HEATER - GRZAŁKA TYTANOWA 500W

Odpieniacz z stajni SEBASTKA

Dwie pompy obiegowe JEBAO 12000 DCT -> mam nadzieję, że są dość ciche

Maxspekt GYRE XF150 (możliwe że będą 2 sztuki)

Lampa od Pacyfic Sun (od Przemka) 4x75W LED

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej chciałem 60cm, padła decyzja że jednak 50cm. Idzie to na długą ścianę a chodzi o to, co ocenił mi projektant budowlany z inspektorem nadzoru budowlanego (waga), więc wolę mieć dłuższe niżeli szersze :)

I przekonałem się, że wyższe też ładniej wygląda, bo można do góry pociągnąć fajne konstrukcje skalne.

Dzięki mimo to Ant za podpowiedź :) rozważałem tę szerokość


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem start na soli Microbe-Lift Premium Reef Salt.

Wcześniejszy AF reef salt ma za dużo związków krzemu :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przekalkuluj ten wymiar 50cm... Wyjdzie ci jamnik ciężki w obsłudze, poukładasz w górę ale patrząc od frontu będziesz miał wrażenie że skała na szybie leży, napisz do ludków którzy mają takie wymiary to będziesz miał opinie z pierwszej ręki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj 60 zdecydowanie lepiej bedzie wygladac


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępna wycena wszystkiego, co będę kupował (same rzeczy związane z akwarium) już wynoszą 17 000 zł :p

Moja tylko pokiwała głową i stwierdziła że nasze hobby jest ciut drogie :D

Grunt, że jej też marzy się rafa w domu.

Co do 60tki - muszę porozmawiać jeszcze z moją...tylko jak z czyszczeniem tylnej ściany ? Wysokość akwa 60+60 szerokość i jeszcze całość na szafce 94cm wysokiej. Chyba nie będzie lekko :baby:


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nacisk na podloge, to mozesz dac wysokosc np:55cm - bedzie mniejszy, ale nie rezygnowalbym z glebokosci 60...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sasz rade drabinka i wszedzie siegniesz


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co 2 kominy, zabierają tylko cenne miejsce dla ryb?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ chciałem, by spad z obu stron akwarium zbierał syfy, bo widziałem 2 metrowe akwarium i z jednej strony mimo dwóch cyrkulatorów zbierał się gościowi syf.

A tego wolałbym uniknąć. Ponadto bym miał na dwóch pompach powrót do akwarium, zamiast wstawiania dodatkowych pomp wewnątrz mało estetycznie wyglądających, mógłbym bujać pewnie samymi JEBAO DCT 12000

No i na środku dojdzie jeszcze maxspect GYRE XF-150


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pobujać obiegówkami to nie pobujasz ;) a 2KW za dobę dodatkowo robi już dość spore koszty miesięcznie. Taki litraż spokojnie pociągnie jedna DCT12000 i wpychanie drugiej to chyba mija się z celem a do tego wir w sumpie jaki się zrobi,cały detrytus z sumpa masz wiecznie w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOMPLEMENTACJA ZBIORNIKA I OSPRZĘTU:

1. OŚWIETLENIE PACIFIC SUN - METIS HYPERION S (4x145W LED SMT PANELS)

2. ODPIENIACZ SEBASTEK WhiteSkim250

3. 2x Jebao DCT 8000

4. Maxspect Gyre XF-150


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont :construction: ustalony na połowę września. Towary już w przyszłym tygodniu zamawiam do akwarium.

Cieszę się jak małe dziecko :ball:

Baniak : 180x60x65cm + korona z plexi, full optiwhite piklingtona + 2 kominy wąskie. Wrzut do baniaka na fi40 , spady 2x32mm.

Tylna szyba niebieska.

Sump : 90x45x40cm

Stelaż stalowy z profili kwadratowych o wielkości 25mm i grubości ścianki 3,2mm. Próba odbyła się na placu przy mojej pracy :) Wytrzymał 2 tony kostki brukowej :D Więc mnie to satysfakcjonuje.

Pompy dozujące - kompletne od pacyfic sun (reefshop) KoreUnit z automatyczną dolewką (cały zestaw z dodatkami)

Pompa obiegowa Jebao DCT 12000 z kontrolerem

Oświetlenie pacyfic sun - metis hyperion S 4x145W SMT panel

Cyrkulację zapewni maxspect gyre XF-150

Odpieniacz Sebastka WhiteSkim250

Temperaturę będzie pilnować grzałka AquaMedic - Titanium Heater o mocy 500W

W zapasie będzie taka sama grzałka o mocy 300W

Akwarium będzie głównie pod LPSy. Jednakże z 2-3 odmiany acr tez znajdą miejsce.

Co do ryb, głównie obsada małych ryb ławicowych + a. japonicus.

Sól : microbe-lift

I mam jedno pytanie. Czy bezpośrednio z filtra ciągnąć RO do baniaka i tam mieszać z solą...czy jednak tradycyjnie mieszać w wiadrze po 12 litrów i wlewać ? Bo nie wiem czy w baniaku będzie wygodnie to zrobić


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie pod zbiornikiem zbiornik do mieszania soli ,montujesz pompkę i wlewasz bezobslugowo do baniaka..Ja sobie skleiłem na 100l zbiera się woda z RO daję sól mieszanie i chlup do sumpa..Żadnego biegania z wiadrami itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wymiar, o wiele lepszy niz w pierwotnych planach

Kibicuje i troche zazdroszcze baniaczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że mam wsparcie w postaci swojej drugiej połówki :heart: - a to najważniejsze

Czyli co Tomi...wykorzystać sumpa by w nim mieszać sól ?


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że mam wsparcie w postaci swojej drugiej połówki :heart: - a to najważniejsze

Czyli co Tomi...wykorzystać sumpa by w nim mieszać sól ?

Sump to sump jest częścią akwarium i całego systemu.. Do podmianek musisz sobie zmajstrowac ,skleic najlepiej zbiornik do którego będziesz zbierał wodę z RO tam zasalasz mieszasz i taką gotową solankę przelewasz najlepiej za pomocą pompy do zbiornika głównego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o pierwsze zalanie tego kolosa :p . Zbiornik na Ro też będzie, by wyrównywać to, co odparuje :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zalac? To normalnie węzyk do akwarium głównego napełnic połowę wsypac sól jakiś sprzecik do mieszania i niech się buja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z planowanej obsady :

Acanthurus japonicus

Centropyge bicolor -> z założeniem że jej być nie musi

Chelmon rostratus

Macropharyngodon ornatus

Nemateleotris magnifica - moja chce dwie sztuki

Pictichromis diadema

Siganus vulpinus

Salarias fasciatus

Labroides dimidiatus - 2 sztuki

Do tego dołączę to, co mam obecnie - czyli parka błazenków oraz P.kardynał.

+ wężowidła

+ percon gibbesi

Podobają mi się także zebrasomy - żółtek i xantum...ale wiem, że mogą być problematyczne dla chelmonów


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kończę malować stelaż :)

Już tylko czekam na sprzęt i szkło.

post-14824-0-96847700-1442156938_thumb.jpg

post-14824-0-79368200-1442156939_thumb.jpg

post-14824-0-31260200-1442156940_thumb.jpg

post-14824-0-50976100-1442156941_thumb.jpg

post-14824-0-23042000-1442156942_thumb.jpg

post-14824-0-83428100-1442156942_thumb.jpg


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przekalkuluj ten wymiar 50cm... Wyjdzie ci jamnik ciężki w obsłudze, poukładasz w górę ale patrząc od frontu będziesz miał wrażenie że skała na szybie leży, napisz do ludków którzy mają takie wymiary to będziesz miał opinie z pierwszej ręki :-)

racja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z planowanej obsady :

Acanthurus japonicus

Centropyge bicolor -> z założeniem że jej być nie musi

Chelmon rostratus

Macropharyngodon ornatus

Nemateleotris magnifica - moja chce dwie sztuki

Pictichromis diadema

Siganus vulpinus

Salarias fasciatus

Labroides dimidiatus - 2 sztuki

Do tego dołączę to, co mam obecnie - czyli parka błazenków oraz P.kardynał.

+ wężowidła

+ percon gibbesi

Podobają mi się także zebrasomy - żółtek i xantum...ale wiem, że mogą być problematyczne dla chelmonów

Witam,mam Xanturum,Zoltka i Chelmona, jest bezproblemowo.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę byłem w Erybce w Zabrzu wraz z moją kobietą. Uczynny pracownik, oraz sympatyczny właściciel Łukasz towarzyszyli nam w szale zakupów. Zostało domówione szkiełko. Wybrana hydraulika, sprzęt, pokarmy i wiele, wiele innych wspaniałości.

Aczkolwiek, jak każde zakupy, przyjemności kończą się na rachunku sumienia :D

Potocznie zwanym paragonem lub fakturką :)

Zapłacono 8,5k złotych za całość i teraz tylko czekam na szkło.

W domku zaś remont w pełni, aby stworzyć idealny salon pod akwarium a także piękną ekspozycję rafową :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.