Skocz do zawartości
Pirotechnic

Bombowy zbiorniczek (vol2) 902 litry

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rozrobiłem lek - Myscosidol. Zobaczymy jak to wyjdzie. Walka z cyjano zaczęta.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też chemiclean pięknie wygonił cyjano.

Coralhouse masz pod nosem a kombinujesz niepotrzebnie :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po walkach z cyjano. Myscosidol mogę śmiało polecić każdemu. Po 4rech dniach było już czysto. Po dwóch tygodniach posprzątane i cacy.

Dziś z znajomymi byliśmy na zakupach, oto nasze nowe nabytki

Dziś kupiliśmy nowe rybki i korale Emotikon smile

1. Rybki :

V.Sexguttata - parkę

Jedną iglicznię - nie pamiętam nazwy, malusia

2. Koralowce

a) Soprano Palys - http://www.coralhouse.pl/soprano-palys-zoanthus-wysiwyg

B) Discosoma Sp. Green Bounce - http://www.coralhouse.pl/ultra-discosoma-sp-green-bounce

c) Rhodactis sp. Toxic Green Orange - http://www.coralhouse.pl/ultra-rhodactis-sp-toxic-green-ora…

d) Ricordea Yuma Blue Yellow - http://www.coralhouse.pl/ultra-ricordea-yuma-blue-yellow

e) Ricordea Yuma Orange Blue Purple - http://www.coralhouse.pl/ultra-ricordea-yuma-orange-blue-pu…

f) Cerianthus - szorstnik - http://www.coralhouse.pl/index.php…

g) Plerogyra sinuosa - http://pl.reeflex.net/tiere/639_Plerogyra_sinuosa.htm

Więc zakupy były udane Emotikon smile


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po walkach z cyjano, które od kogoś przywiozłem, teraz walczę z dino. Parametry są w normie, jednakże trzeba wybić to badziewie.

Postaram się dodać jakieś fotki :)

Dziś robię czyszczenie oraz testy.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak walczysz z dino? odsysasz?

dolozylem troche suchej skaly do sumpa i troche tego dziadostwa wyszlo..

dzis/jutro czeka mnie jeszcze lekka modyfikacja skaly.. wiec na pewno wyjdzie tego syfu jeszcze wiecej :/


cab43ba243d1d02218a426741a4d99e7u1131a991.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchuję obecnie. Piaskiem także ruszam. Już jest poprawa, ale jeszcze trochę walki minie, nim całkiem ustąpi.

Jutro wrzucę foty.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, dodaję foty :)

I następne, w tym parka Percnon Gibbesi właśnie przyłapana na akcie miłosnym.

Może akcja filmu nie jest porywające, ale warta uwagi :)

post-14824-0-45715300-1461474804_thumb.jpg

post-14824-0-33737500-1461474805_thumb.jpg

post-14824-0-13221600-1461474806_thumb.jpg

post-14824-0-18025700-1461474825_thumb.jpg

post-14824-0-89163800-1461474825_thumb.jpg

post-14824-0-58677000-1461474826_thumb.jpg


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESTY ZROBIONE :

NO3 - 7mg/l

PO4 = 0,02 mg/l

pH - 8,2

kH - 10,05

Ca - 375 mg/l

Mg - 1335 mg/l

Jodek (iodide) - 0,01

Jodan i Jod (Jodate) 0,00

Fe - brak


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy już za mną. Dino powoli odchodzi. Jednakże muszę podnosić kH, bo jak spada, mocniej wychodzi wtedy na piasku.

Udało mi się ustalić obecnie poziom dozowania wapnia by utrzymywać poziom :)

TESTY :

pH : 8,0

NH3 i NH4 - poniżej 0,25mg/l

NO2 = niewykrywalne

PO4 - niewykrywalne - zarówno salifert, mała hanka oraz JBL.

NO3 - 10mg/l

Jodek - 0,01

Jodan - 0,03

kH - obecnie spadło do 4,8

Ca - 380

mg - 1350

Pytanie, czy w jakiś sposób dodawać PO4 ? Niektórzy piszą, że musi być w minimalnym stopniu w akwarium.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do fotek będą niebawem, dziś mega operacja. Wycinałem z prawej strony komin, który służył za powrót wody i rewizję.

Za dużo zbierało się tam syfu i był problem w przypadku dostania się tam ryby.

Przez 2h wycinałem delikatnie szkło. Jedna mała strata, pękł mi nożyk precyzyjny z nierdzewnej stali :(

Za to cyrkulacja poprawiła się znacząco, nie mam dziwnych zawirowań obok maxspecta.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

Dawno nie zaglądałem i dopiero teraz trafiłem na Twój nowy wątek. Oko juz cieszy, prawda? ;) masz te same wymiary co ja, choć sam żałuję że nie zrobiłem głębszego o chociaż 10cm (i dłuższego o 60, ale to już inna bajka ;) )

Pisałeś o grzałce ze lipa, ale wybrałeś najlepsza z możliwych. Po podłączeniu do kontrolera temp od AM (a widzę ze masz), zapominasz o czymkolwiek związanym z temp, wiec wybór jak najbardziej trafny. Ja jednak pokusił bym się na zbrojenie poprzeczne na gorze zbiornika (chociaż jedno). Do czyszczenia tylnej szyby pewnie już znalazłeś sposób i mimo wysokości dajesz rade ;)

Mi wystarczył szeroki scrapper od AM, a jak ręka krótka, to plastikowa rurka do przedłużenia zrobi robote. Niebieskie szkło, komin z lewej, wszystko jak u mnie ;)

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, powoli zaczyna oko cieszyć, niestety, by to wyposażyć w obsadę rybną czy korale - jeszcze potrwa. brak należnych funduszy.

Jednakże jak mówią, powoli aczkolwiek do przodu. Ostatnio do zbiornika trafiła Dolabella sp w kolorze marmurkowym, jest tak brzydka, że aż śliczna w swojej brzydocie :D

Moja kobitka nazwała ją nasz "paskudek"

Tylna szyba faktycznie bywa problematyczna do czyszczenia, ale ją raz na 2-3 tygodnie czyszczę czyścikiem.

Z ryb chcę dokupić C.Bicolor, A.Japonicus, A.hepatus oraz Idola :)

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robione testy wody :

pH : 8,1

kH : 8,3

NO3 : 15

PO4 : 0,03

JOD : 0

JODKI : 0

STRONT : 16

znów zaczynam z dozowaniem jodu. Nie wiem, czy nie mam za dużych wartości strontu.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eleganckie szkiełko Wojtku. Piszesz, że brak funduszy ale i tak dobrze, że się znajdują powolutku ;)

Z czasem jak wszystko zarośnie będzie na pradę imponujące.

Jakbys się wybierał do Bielawy to daj znać bo u mne już powoli czas ;)


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dotarły z E-Rybki 3x Anthias oraz ślimak Dollabella. Poprzednia Dolcia padła, niestety nie wiem dlaczego.

Z E-rybki się nie odzywają, dostałem od nich jednego mocno wystraszonego Anhiasa, od 4 dni siedzi pod skałami, ale minimalnie wypływa jak pojawia się żarcie. Drugi Anthias ma wywalone na wierzch oko, wygląda jak welonka "teleskop" i przypuszczam że może paść.

W akwarium zwalczyłem Dino do końca oraz Cyjano, które miałem. Kończy się powoli także moja walka z Bryopsisem.

Postawiłem na walkę w sposób naturalny do zbicia tych niechcianych glonów.

Jednakże jedno jest pewne, będę musiał zorganizować wężowidła oraz świeże, żywe kiełże i inne drobne życie. Bo podczas walki sporo poległo takiej drobnicy jak również rybcie miały dobre moce przerobowe.

Zdjęcia postaram się dziś dorzucić, jednakże większość korali mam nie przyklejane do skał, ze względu przenosin na czas walk z dino do mniejszego akwarium (te poprzednie 42 litry, które używałem)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dotarły z E-Rybki 3x Anthias oraz ślimak Dollabella. Poprzednia Dolcia padła, niestety nie wiem dlaczego.

Z E-rybki się nie odzywają, dostałem od nich jednego mocno wystraszonego Anhiasa, od 4 dni siedzi pod skałami, ale minimalnie wypływa jak pojawia się żarcie. Drugi Anthias ma wywalone na wierzch oko, wygląda jak welonka "teleskop" i przypuszczam że może paść.

W akwarium zwalczyłem Dino do końca oraz Cyjano, które miałem. Kończy się powoli także moja walka z Bryopsisem.

Postawiłem na walkę w sposób naturalny do zbicia tych niechcianych glonów.

Jednakże jedno jest pewne, będę musiał zorganizować wężowidła oraz świeże, żywe kiełże i inne drobne życie. Bo podczas walki sporo poległo takiej drobnicy jak również rybcie miały dobre moce przerobowe.

Zdjęcia postaram się dziś dorzucić, jednakże większość korali mam nie przyklejane do skał, ze względu przenosin na czas walk z dino do mniejszego akwarium (te poprzednie 42 litry, które używałem)

Skąd brałeś drobne życie jeżeli można zapytać??? Od kogoś z forum czy z innego miejsca? Dzwoniłem właśnie do prokarmu i niestety na chwile obecną nic nie mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnej osoby z forum NR, musiałbym poszukać swoją bazę wiadomości :)

EDIT : Tą osobą jest

Patryk1977

Zdjęcia już zrobiłem, zaraz wrzucę.

Obiecane foty, niestety z telefonu mocno niebiesko wychodzą :)

post-14824-0-96862600-1470565032_thumb.jpg

post-14824-0-66592500-1470565033_thumb.jpg

post-14824-0-30111200-1470565034_thumb.jpg

post-14824-0-86430800-1470565034_thumb.jpg

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, dzięki podpowiedzi kolegi Tenshuchiyu (Rafałowi) pojechałem na umówioną wizytę do innego morszczaka w Wałbrzychu, który niestety likwiduje morskie szkiełko.

W przystępnych cenach kupiłem Centropygę Bicolor oraz Mandaryna Wspaniałego (samiec) a także naprawdę dużą kolonię zoanthusów tricolors. Chciałoby się więcej odkupić, lecz niestety w tym miesiącu mój budżet jest mocno skromny. Gdyż w zeszlym tygodniu pożegnaliśmy własnego pieska i trzeba było wziąć nowego towarzysza w życiu - członka rodziny.

Zdjęcia dodam, jak nowi lokatorzy trochę chętniej zaczną pływać w akwarium, a tym samym nabiorą chęci do pozowania :D

EDIT : dodaję fotki :)

post-14824-0-09314000-1471174406_thumb.jpg

post-14824-0-91793300-1471174406_thumb.jpg

post-14824-0-70174600-1471174407_thumb.jpg

post-14824-0-41830300-1471174419_thumb.jpg

post-14824-0-22689200-1471174420_thumb.jpg

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu po bardzo długich walkach udało się pozbyć Cyjano - walka dzięki Mycosidol powiodła się, po cyjano było przez 3 tygodnie walka z Dino , a na końcu ponad 3 miesięczna walka z Bryopsis. Niestety, nikomu nie polecam tego glona, nastawiłem się na metody naturalne oraz wyrywanie ile się da. Sporo korali ucierpiało przez glona, rósł wszędzie i na czym się tylko dawało. Można by rzec, że 200-300 gram dziennie szło w śmietnik.

Niestety, niedawno akwarium pożegnał salarias. Wyskoczył ponad krawędziami akwarium i niestety wpadł za tylną ścianę akwarium, nie udało mi się go uratować. Parę dni później podobnie zrobił wargatek, nie wiem czemu, nigdy nie przejawiał skłonności do skoków czy pływania przy powierzchni. A te dwie ryby były u mnie tak długo, że aż żal :(

Zamawiam specjalnie specjalną plexi, by wkleić między tylną ścianę a szkło akwarium, by nic nie wskoczyło za stelaż akwarium :|

Niebawem do zbiornika od p.Jadwigi Morskiej zagoszczą nowi lokatorzy :

Zanclus Cornutus - 1 szt.

Salarias - 1 sztuka

Wargatek - 1 sztuka

Sanddollar - 1 sztuka

Później także Chelmon oraz A.Japonicus oraz P.Hepatus .

A tymczasem parę nowych fotek.

post-14824-0-66308400-1476507635_thumb.jpg

post-14824-0-62039200-1476507636_thumb.jpg

post-14824-0-24173300-1476507642_thumb.jpg

post-14824-0-56410500-1476507666_thumb.jpg

post-14824-0-47804400-1476507667_thumb.jpg

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna dzięki P.Jadwidze Morskiej do akwarium dołączyła w/w ekipa.

Zanclus prezentuje się świetnie. Walka z plagą pozostawiła praktycznie pustostan jeśli chodzi o korale w akwarium, teraz trochę czasu potrzeba, by ponownie zasiedlić ładnymi koralami skały.

Najważniejsze że plagi takie jak Cyjano, Dino , Bryopsis mam już daleko za sobą :)

Jednakże nastąpił czas także przemyśleń nad akwarium i już wiem, że jeżeli w przyszłości bym robił większe, wiedziałbym czego już nie zrobić.

Pierwsze, przy większym akwarium chciałbym kompletnie zrezygnować z cyrkulacji wewnętrznej (tu maxcpect Gyre F-150) oraz komina spadowego wody. U pewnego kolegi w czechach widziałem jak piękne możne być akwarium, cały niezbędny sprzęt miał w drugim pomieszczeniu, które potocznie u nas nazywamy pralnią. Zaś same wloty wody były miejscami nawierconych otworów, które robiły za cyrkulację wody. Wykorzystane do tego zostały dysze podobne do tych spotykanych w basenach, mało widoczne z niedużą regulacją, ale robiące niesamowitą robotę.

Kolejną sprawą byłby piasek lub żwirek, niestety Samoa Pink i Samoa White nie wyglądają po roku już tak super, w piasku zawsze jakiś brud jest i nie jest taki, jakbym sobie go widział. Ponadto frakcja do 1,5mm mocno pływa przy większych próbach czyszczenia.

I niestety tu największa bolączka takiego akwarium jak moje bez pokrywy czy korony niektóre ryby po prostu uciekają, po prawie 7 miesiącach wyskoczyła mi V.Sexguttata, która robiła swoją robotę bez zadymy w akwarium, chociaż potrafiła przenieść żwirek i piasek na jedną stronę akwarium w ciągu jednego dnia.(powiedzmy z 20-25kg) więc pracowita rybka.

Dziś na ogień poszły przeróbki w Sumpie, zrobiłem to, co miałem kiedyś w słodkowodnym 2000 litrowym zbiorniku, czyli zmiana kolejności czyszczenia wody, niż to co zrobiono i zaproponowano w słynnej Rybce.

I po tych wszystkich plagach, okazuje się że biedne korale na lepszych parametrach wody nie czują się najlepiej. W dodatkowym teście na POTAS okazało się, że jest on na bardzo niskim poziomie, stopniowo podaję suplement z Reeflowers. Zobaczymy co czas pokaże.

Obecnie z chęcią szukam osób, które chciałyby oddać Xenie, Clavularię, Sarcophytony. Wiem, że to kwestia dogadania :)

Edytowane przez Pirotechnic (wyświetl historię edycji)

Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.