Skocz do zawartości
LLS

Kształt akwarium .Za dużo kombionowania ,

Rekomendowane odpowiedzi

tragedia ,kto zamówił takie akwarium? za dużo rys na frontowej szybie :rofl:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wolałbym przednią jednolitą szybę wykonaną z akrylu, nawet odpowiednio giętą, fakt że napewno w PL drożej, ale ładniejsze byłoby akwarium...taka łączona to po prostu wioskowe dno designu.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto to wymyślił ale to jakaś mega głupota taki kształt - ktoś miał fantazję tylko po co ??


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo akwarium wygląda spektakularnie ,zwłaszcza że wysokość to 85 cm . Jest takie powiedzenie nie oceniaj książki po okładce . :)

Łaczenia szyb w pionie na froncie są ledwo zauważalne. Desing jest inny . Chodzi o coś takiego czego nie ma każdy, tak po prostu oto kaprys ,Kto bogatemu zabroni ...

Oczywiście akwarium posiada wszystkie kąty dopasowane do siebie .Wymagało to ogromnego nakładu pracy .

Reasumują jeden woli córkę inny teściową .A ja osobiście biorę jedno i drugie :D

edyta.

Waldek rysy wiemy od czego powstają i bryła tutaj nie stanowi.

Kroczek mocne słowa .Czy nie nad wyrost?

Piorotechnic osobiście wolę prostą szybę która nie daj złudzenia obrazu przez soczewkę .

Dale nie taki diabeł straszny :p

Dobra idę zakładać cube z krewetkami :)

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie zauważyłem wczesniej tego posta a na pierwszej wiadomości :) moj baniacZek :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bo takie, nie bo nie takowe ;) a jak dla mnie to fajne bo... inne i do tego ta wysokość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby to były mocne słowa Przemeku - właśnie na tym polega problem - taki kaprys bo kto bogatemu zabroni... - najważniejsze to niech służy i niech stoi jak najdłużej i życie, które w nim będzie miało się jak najlepiej.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem Przemku że zrobisz łączenia równoległe, no ale umiejętności poparte warsztatem pozwalają, a jakość sklejonych do tej pory zbiorników - zobowiązuje :)

Już wolałbym przednią jednolitą szybę wykonaną z akrylu, nawet odpowiednio giętą, fakt że napewno w PL drożej, ale ładniejsze byłoby akwarium...taka łączona to po prostu wioskowe dno designu.

Widzisz, ja wolę oglądać ryby nie zdeformowane, a OW jednak ma większą wytrzymałość na rysy niż akryl. No i, dla mnie, lepsze właściwości optyczne. A co do "wiochy", to życzył bym sobie kiedyś tyle miejsca żeby takie akwarium zagościło u mnie - lubię niecodzienne rozwiązania.

ps. o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma swoje, dla mnie, na przykład, wtrącanie obcojęzycznych zwrotów w wypowiedziach, świadczy o ubóstwie intelektualnym...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większym formacie w celu rozluźnienia atmosfery :) Uwielbiam odcien szkła optiwhite.

4811365a6e435f73.jpg

2709e0123bcb9532.jpg

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek podaj wymiary... jeśli możesz oczywiście.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że mogę .Sciany boczne mają po około 156 cm . Nie wiem co tak naprawdę niektórzy mają do kształtu akwarium . Zebyscie widzeli jak ono wygląda na żywo . Kto nie przyszedł do mnie na warsztat mówił .........WOW .............. :)


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek Ty tu gadu gadu a ja prawie tydzień na wycene akwa czekam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek ,spektakularnie to teraz może i wygląda ale glony zielone plus wapienne w tych szczelinach z czasem nie doczyścisz i będą bardzo widoczne łączenia,czyścikiem po przedniej tafli gładkiej szybko przelecisz a tu? no będzie szorowanie żyletką jeszcze dodatkowo z uchem w wodzie bo wysokie akwarium :rolleyes:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wypadku pierwszego baniaka przeraża mnie jego wnoszenie bez stelaża nie da pewnie rady


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoti wnieśliśmy najpierw stelarz potem aqa na pierwsze piętro ze stelarzem poszło łatwo, do akwarium wolałem pol drużyny piłkarskiej , akurat maja treningi obok mnie :)

Jak bede przy kompie zamieszczę foty bo z phona cos niech chca wchodzić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, ja mam czyścik z żyletką, naklejony na magnetyczny, przeszlifowałem sobie jedną krawędź, tak by żyletka wystawała, w ten sposób sobie "suchymi rękoma" rogi doczyszczam :) - w takim też się sprawdzi.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Przemku to jest moje najładniej wykonane akwarium. Przyjechali i oglądali zbiornik Stani i Noa również byli pod wrażeniem spoin i jakości obróbki szkła. Jednakże najszczęśliwsze są rybki, tak wesoło i zgodnie pływających pokolców nigdy nie widziałem. Projekt jest gigantyczny i wykonany super, w dobrej cenie.

Super filmik i jeszcze raz dziękuję Panie Przemku.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Jaki to wymiar? Gratulacje pięknego projektu!


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Jacku ja dziękuję najbardziej za okazanie zaufania . Nigdy nie nawalam ale jesli się zdarzy błąd zawsze respektuję wolę klienta.

Powodzenia i czekam na wątek właściwy abym mógł śledzić cieszyć oko.

Nie wiem czemu mod usunął link skoro film był specjalnie nie sygnowany .Dobrze wszyscy wiedzą że pomagam na forum wiedzą praktyczną i nie narzucam, swojej reklamy . Wstawiłem film jako ciekawostkę .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Przemku, nie jesteś sponsorem, więc nie ma reklamy. Proste i zrozumiałe dla wszystkich - robisz za dużą konkurencję paru sklepom.

I jakością i ceną.

Osobiście w lutym stawiam nowy baniak na miejsce słodkiego. Jednak miałeś rację - paletki i skalary plus glonojady nie idą w parze.

Zastanawiałem się czy nie brać zbiornika, sumpa i stelażu w rybce - sklep był zawsze bardzo w porządku dla mnie,

a teraz wprowadzili raty - spory argument. Ale zasadniczo jestem zwolennikiem pewnej swobody i dobrego smaku.

Moderatorzy pomogli mi podjąć decyzję. Żebym miał "iść do prowidenta" w lutym zamówienie do Ciebie leci.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu był taki temat prze ze mnie założony gdzie pokazałem wielkie akwarium .Skoczek wtedy pisał że można wstawiać zdjęcia ale bez sygnatury .Dlatego jestem zdziwiony . Skoro taka wola moda niech im będzie na zdrowie .Zycie jest zbyt krótkie by się kłócić .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć ten filmik na PW bo ja nie wdziałem a ciekaw jestem :)

Wiem jedno, mam stelaż i służy dzielnie i następnym razem będę zamawiał ale cały komplet... u Ciebie a więc ze szkłem. 100% zadowolenia co pewnie nie tylko ja mogę potwierdzić.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.