Skocz do zawartości
adamswiatek

Dziwne rzeczy w piachu, prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu na pisaku i troszkę na skałach odkryłem coś dziwnego. Na początku myślałem że to glony nitkowane.

Dziś chciałem nagrać innego stwora i przy okazji zobaczyłem to coś. Jest tego bardzo dużo, w szczególności w piasku, troszkę na skałach. Na filmie wyłączyłem pompy cyrkulacyjne, aby sprawdzić czy to coś porusza się dzięki ruchowi wody , czy samo z siebie.

Oto co udało mi się nagrać:

Proszę o identyfikację i ewentualnie rady czy to plaga czegoś złego i czy można ewentualnie pozbyć się tego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś je wygrzebać? U mnie po wyjściu z piachu wyglądały tak ("macki identyko):

j2i4.jpg


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie próbowałem. Trudno to wydłubać z piachu?

Kurdę, co to? Czy to groźne?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za oftopa, ale przeraza mnie czasami co tu, do identyfikacji, dajecie. Jak bym zdjecia do filmu o obcym ogladal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem ale chyba chełmon wszystko wykosił bo jak mu ruszę piasek to grzebie w nim jak kura. Niegrozne, potraktuj to jak karmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam też takie, wypasione - grube prawie jak papieros :) niedawno widziałem jak toto się "dzieli" ? (w nocy, próbowałem nawet zrobić fotki ale nie wyszły) znaczy rozerwało prawie na pół ... jakiś "soczek" poleciał i 2 kawałki powędrowały w swoje strony

tak czy siak ładnie czyści piasek :)

ewent. takie coś

http://pl.reeflex.net/tiere/3606_Cirratulidae_sp2.htm

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4zFjneV6YGg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fany zwierz. Zgaduje, że przybywa jako "lokator" ze skałą? Może ktoś się podzieli tym cudaczkiem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Siedzi w piasku i raczej z takim przybywa (z działającego zbiornika więc poszukaj kogoś w okolicy kto chce się pozbyć "próbki" piasku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo często widzę jak pływają z prądem wody i czepiają się korali,wyglądają sympatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ONO zwierzę ma jakieś wymagania co do grubości tegoż piasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te u mnie to tylko macki z piasku wystawiają, nie wiem do końca czy to jest to o czym piszecie. Muszę się odważyć i spróbować wyciągnąć resztę z piasku

No i wykopałem dziada. Myślę że to faktycznie spaghetti worm. Film słabej jakości, ale chyba można zidentyfikować tego stwora.

Naliczyłem ich około 10 sztuk w piasku

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.