Skocz do zawartości
JayJay

mineralizator w filtrze RO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

orientuje sie ktos z was w jakim stopniu wplywa mineralizator zalozony na filtrze na akwarium morskie ? oraz jakie dokladnie mikroelementy dodaje do wody w jakih ilosciach i ktore sa przydatne a ktore moga byc szkodliwe .jestem bardzo ciekaw poniewaz taka wode stosuje do akwarium z filtra ro z zalozonym mineralizatorem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no nieeee ... to my zakładamy żywicę DEMI żeby oczyścić wodę do zera ... a Ty masz mineralizator ?

minerały masz w solach

zależy jaki masz mineralizator założony

np.

Liniowy mineralizator dolomitowy wody spożywczej do stosowania jako ostatni stopień w filtrze osmotycznym. Wzbogaca wodę o związki mineralne potrzebne dla ludzkiego organizmu, takie jak: wapń, magnez, sód, potas, czy chlorki w ilościach porównywalnych do wód mineralnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie moge znalesc co to za mineralizator ale zakladam ze taki jak opisales . wiec jest szkodliwy dla akwarium ciekawe jak to sie sprawdza w zyciu czy taka woda zatruwa akwarium ja dzialam juz 3 miesiac na takiej wodzie i o dziwo spsy proste rosna co prawda malo bo malo ale rosna plag wiekszych nie ma , ale zdaje sobie sprawe ze moze byc za bogato w akwarium tym bardziej ze mam mala obsade musze znalesc jaki mineralizator zeby dowiedziec sie o dokladne zwiazki jakie dodaje do wody

Czy mineralizator to moze byc liniowy wklad z lupin kokosowych ?? bo tylko to jest jako dodatek z tego co widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

niech się może wypowie raczej jakiś fachowiec (ja nim nie jestem)

szkodliwy / nieszkodliwy - niektórzy dolewają mineralnej zamiast RO ... tylko potem trzeba badać wodę na wszystko co się da bo właśnie może być "za bogato"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawi mnie to bardzo czekam na jakies dalsze przemyslenia i informacje :) poki co nie badam wody wogole wstyd :chris:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mineralizator to moze byc liniowy wklad z lupin kokosowych ?? bo tylko to jest jako dodatek z tego co widze

Liniowy z łupin kokosowych, to najprawdopodobniej jest wkład z węgla aktwowanego z łupin - coś takiego jak ten http://www.sklep-aqu...kokosowych.html . Taki wkład stosuje się PRZED membraną. Za membraną stosuje się mineralizator http://www.sklep-aquafilter.pl/p36,aimro-mineralizator-do-filtrow-odwroconej-osmozy.html wzbogacający wodę w minerały potrzebne dla ludzi.

Jeśli masz filtr RO do celów spożywcych, to kup trójnik, trzy zaworki i filtr z żywicą. Za bańką zbierającą wodę zakładasz trójnik. Za trójnikem w obie strony zakładasz zaworki. Do jednego z zaworków podłączasz mineralizator, a do drugiego filer z żwyicą. Za filtrem z żywicą wężyk zakończony zaworkiem.

W normalnej pracy zamykasz oba zawory przed i za filtrem z żywicą, a otwarty masz w kierunku mineralizatora. Jak chcesz wodę do akwarium, to zamykasz zawór do mineralizatora, a otwierasz do żywicy.

Edytowane przez maciejl (wyświetl historię edycji)

2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne rozwiazanie ale poki co zostaje bez zywicy :) czekamy dalej na informacje co dokladnie dodaje mineralizator i jaki wplyw ma tak naprawde na akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne rozwiazanie ale poki co zostaje bez zywicy :) czekamy dalej na informacje co dokladnie dodaje mineralizator i jaki wplyw ma tak naprawde na akwarium

Co dodaje, to zależy od konkretnego mineralizatora - np. Healthy dodaje:

Kationy:

Ca2+ 26,4 mg/dm3

Mg2+ 20,1 mg/dm3

Na+ 1,3 mg/dm3

K+ 0,7 mg/dm3

Aniony:

CO32- 25,1 mg/dm3

SO42- 12,4 mg/dm3

Cl- 5,0 mg/dm3

HCO32- 25,1 mg/dm3

Tutaj masz link do mineralizatora USTM http://www.sklep-ust...k-1-4-cala.html . Sprawdź jaki masz typ mineralizatora i na stronach producenta powinna być informacja, co Twój mineralizator dodaje.

Żywcy nie musisz stosować, ale możesz przed mineralizatorem założyć trójnik + dwa zaworki i do akwarium pobierać wodę niezmineralizowaną.

http://www.sklep-aqu...k-1-4-cala.html

http://www.sklep-aqu...k-1-4-cala.html

http://www.sklep-aqu...acz-wezyka.html

http://www.sklep-aqu...ltrow-wody.html

Edytowane przez maciejl (wyświetl historię edycji)

2c15760650bf02fc3dd6acc307cafc16u981a856.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wiekie teraz czeka mnie szukanie i czytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuje temat, gdyż mam wątpliwości co do działania mineralizatora WML2 (liniowy) link >>

Nowy filtr RO +DEMI działa od 24h.

Woda z kranu ma 330 ppm > po membranie  6 > po żywicy 0 > po mineralizatorze 2

Po odłączeniu żywicy, woda po mineralizatorze ma 8 (sprawdzałem na wodzie butelkowanej MUSZYNA i TDS pokazuje ponad  700ppm)

Woda ma służyć do picia, więc nie wiem czy 8ppm jest bezpieczna do picia  ? (wydaje się, że mineralizator nic nie daje i nadal mam RO)

Ma ktoś taki system, żeby potwierdzić jakie wartości ppm z TDSa powinna mieć woda po mineralizatorze ?

Rozważam zakup lepszych(droższych) mineralizatorów, o ile to coś zmieni ?

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tester napisał:

Może mineralizator sie zużył?

wszystkie elementy systemu są nowe (kupione parę dni temu) - działają od 24h

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2018 o 09:33, Felix napisał:

wszystkie elementy systemu są nowe (kupione parę dni temu) - działają od 24h

U mnie 35ppm


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.