Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Skończył mi się filtr ro. Po membranie tds pokazuje 40, po żywicy 50. Prośba o jakiś link do kupna nowego filtra w rozsądnych pieniadzach. Z góry dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co podał @Blizzard2009. Mam go i jestem zadowolony.


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wkład mechaniczny tam jest ? 1 um ? 5 czy 10 ?

najpierw węgiel później mechaniczny, później membrana i na koniec żywica ?

jak z wymianą filtrów ?

zawsze miałem większe tego typu: http://sklep.osmoza.pl/aquarius-75-najpopularniejszy-filtr-ro-p-573.html


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupił typu tego co podał Marcin tylko dodał jeszcze jeden pojemnik na koniec i dał tam żywicę. A układ powinien być mechanika 5 -> węgiel -> mechanika 1 -> membrana -> żywica. zanim woda pójdzie na membranę to niech przez samą mechanikę popłynie z 15-20 minut. Pierwszą mechanikę warto mieć w przezroczystym i wtedy widzisz jak się brudzi.


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek no dokładnie, zawsze tak miałem, węgiel między mechaniczne, żeby syf nie szedł na membranę.. ale do mojego zestawu jeszcze z 80 zł na żywicę trzeba, a ten podany połowa tej ceny.. aktualnie zużywam niedużo wody.. dlatego biorę od kogoś.. ale trochę irytuje jazda z bańką 20l co chwila.. i może w końcu kupie swoją stację uzdatniania :) (jeszcze tylko żonę przekonać, że tym razem ładnie to zabuduję w szafce pod zlewem i będę pilnował, żeby nigdy nic nie wylało się na podłogę :D )


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie jest ta mechanika 1 aby uchronić membranę przed zasyfieniem z węgla. Ile wody by się nie zużywało to jest to wygoda bo w każdej chwili masz wodę - jak mało idzie to można zakupić te z mniejszymi filtrami co podał Andrzej ale jak się ma miejsce to wstawiac 10'' nigdy nie wiadomo jakie akwarium będzie za rok :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie podać linka na takie ro+di juz ze wszystkim, by juz nie dokladać niczego. Też przymiezam sie do kupna więc milo będzie jesli ktoś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RO-DI podane przez Sienki jest w komplecie nie trzeba niczego dodawac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał gdzie tam masz DI???

@kropelka - nie znajdziesz takich aby były 4 bloki - trzeba kupić typu takiego jak podał Marcin i powiedzieć że chcesz dodatkowy blok na żywice - bo chodzi o to aby był ten wkład w nim gdzie wsypiesz żywicę + z metr wężyka - każdy sprzedawca bez problemu Ci takie dołoży jak zadzwonisz i powiesz wcześniej co chcesz lub jeśli nie boisz się o membranę to można kupić coś takiego: http://allegro.pl/filtr-wody-akwarystyczny-osmoza-ro-4-75-gpd-demi-i5065401857.html ale osobiście wolałbym dołożyć parę zeta i mieć spokój - moja osobista opinia


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd nie przyjrzałem się faktycznie brakuje di ale sa takie z 3 korpusami a di jest w komplecie. Filtr sedymentacyjny wegiel membrana i ostatni korpus to di. Ja mam skladaka gdyz mialem cały komplet po osmozie z bańką i pompa. Pozbylem sie pompy i banki kupilem ro di zhttp://filtrwody.pl/pl/p/FILTR-OSMOZA-AKWARYSTYCZNA-RO4-Z-DEMINERALIZATOR-/122 i poskladałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydzień temu w erybce. Cały zestaw, mechanika 5 i 1, węgiel, membrana 75GPD i puszka z żywicą już zasypaną. Koszt 339zł. Wszystko w komplecie, węże, kranik itd ;) polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert pokazałem ten sam zestaw 44zł taniej ;)

a żywica http://sklep.osmoza.pl/demi-aqua-tic-demineralizujacy-zestaw-p-611.html 80 tak jak mowilem, taniej nie widzialem.. (17 zł taniej niż pokazałeś, a też w komplecie ze wszystkim).

Ja u nich kupowałem kilka lat temu.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.