Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dla rozluźnienia - tematu co Panowie na moim miejscu by zrobili z prawą i lewą stroną baniaka

Edytowane przez Gangi (wyświetl historię edycji)

Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozbądź się badziewia i oddaj koledze volfowi, niech się z tym męczy :evil:

a na poważnie to bym doświetlił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swój pogąd. Jeśli masz z tym problem to masz problem.

nic nie wnosisz do tematu,tylko przeszkadzasz i zaczepiasz,

to ty krewetka masz widać problem ze sobą i z zaakceptowaniem fish only

bo narazie to co jedynie wyraziłeś to swoją głupote

a nie żaden pogląd

Dla rozluźnienia - tematu co Panowie na moim miejscu by zrobili z prawą i lewą stroną baniaka

Gangi ,ja bym tam ustawił jakiś słupek ze skały bez zbednych kawałków kamieni :thumbup:

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą daj trochę skały tylko uważaj, żeby nie zrobić tego symetrycznie bo będzie wyglądać fatalnie. Ja dałbym jedną kolumnę z jednej strony a z drugiej zostawił plażę. Tak jak teraz też jest fajnie. Ryby mają miejsce do pływania a przyciemnione boki dają fajny efekt glębi Piękne akwarium, Jest duże pole do popisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @Waldi, ale słysząc takie wstawki jak wara i wypad to trochę człowieka zaczyna nużyć w okolicach żołądka i ciągnie na wymioty.

To co o kimś myślimy to raz.

To co o kimś mówimy to dwa.

To jak to mówimy to trzy.

Całość świadczy o nas.

Pozdrawiam i życzę więcej luzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @Waldi, ale słysząc takie wstawki jak wara i wypad to trochę człowieka zaczyna nużyć w okolicach żołądka i ciągnie na wymioty.

To co o kimś myślimy to raz.

To co o kimś mówimy to dwa.

To jak to mówimy to trzy.

Całość świadczy o nas.

Pozdrawiam i życzę więcej luzu.

masz rację

tylko jak widzisz, jak masz do czynienia z ciągłymi zaczepkami to też mnie kreci w okolicach żołądka

tym bardziej jak koleżka nie odpuszcza i dalej mąci w temacie który go nie interesuje

więc musi się liczyć wkońcu na skarcenie

jak nie ma innego wyjścia

sam się kiedyś z czymś takim zderzysz

też tego nie lubie

ps

ale nie offtopujmy już tak? w kolegi ciekawym temacie

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też za plastikiem i kiczem nie jestem..Ale się uśmiałem ,hahahah.Gumowe kaczory to dla chłopców a plastikowe lalki barbie dla dziewczynek ... dla tych dorosłych 18+ można posadzić vibrato.. zawsze to jakaś imitacja SPS odpowiednie obroty gwarantowe doznania dla rybek +dodatkowa cyrkulacja wody :D

Przepraszam ale powstrzymać się nie mogłem...

To tak jakby podłączyć plastikową gitarę do prawdziwego pieca.Niby spoko ale .....

Wyrosłem z zabawek a jeśli ktoś jeszcze zamierza się nimi bawić to jego wola :)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym problem, jesli w tak duzym zbiorniku, ktoras rybka skubnie sobie polipa ? Tam wejdzie z 200 korali...

Najlepiej, gdyby korale juz rosly, zanim zostana wpuszczone ryby. Nowe korale, zawsze wzbudzaja zainteresowanie.

To nie moj swiat i zainteresowanie takim zbiornikiem jest u mnie dosyc male, ale moze, gdy zobacze te grozne ryby...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też za plastikiem i kiczem nie jestem..Ale się uśmiałem ,hahahah.Gumowe kaczory to dla chłopców a plastikowe lalki barbie dla dziewczynek ... dla tych dorosłych 18+ można posadzić vibrato.. zawsze to jakaś imitacja SPS odpowiednie obroty gwarantowe doznania dla rybek +dodatkowa cyrkulacja wody :D

Przepraszam ale powstrzymać się nie mogłem...

To tak jakby podłączyć plastikową gitarę do prawdziwego pieca.Niby spoko ale .....

Wyrosłem z zabawek a jeśli ktoś jeszcze zamierza się nimi bawić to jego wola :)

nie wiem ale czy moderator nie widzi że niektórzy nie dorośli do tematu

i w dalszym ciągu offtopują koledze temat?

nie dziwie się że przestał pisać jak widzi to pajacowanie

W czym problem, jesli w tak duzym zbiorniku, ktoras rybka skubnie sobie polipa ? Tam wejdzie z 200 korali...

Najlepiej, gdyby korale juz rosly, zanim zostana wpuszczone ryby. Nowe korale, zawsze wzbudzaja zainteresowanie.

To nie moj swiat i zainteresowanie takim zbiornikiem jest u mnie dosyc male, ale moze, gdy zobacze te grozne ryby...

Staszek nawet jak będzie miał cały zbiornik korali, czy ustniki nie wyrwą mu wszystkiego wkońcu?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to przecież naturalne zachowanie tych ryb. Ich sposób życia. Ja, jeśli miał bym chęć na taki zbiornik, z taką obsadą, obsadził bym go i koralami, postarał bym się o drugi zbiornik hodowlany - dla korali. Plus dosadził, to czego nie jedzą - nie wiem? Może miękkie ?

W każdym razie, jednak szedł bym w kierunku życia.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi,

ile tych ustnikow tam jest lub bedzie ? Jeden nie wytnie wszystkiego. Zauwaz, ze ten zbiornik jest duzy i mozna go obsadzic wieloma koralami.

Jak Marek napisal, z tych cenniejszych mozna od razu porobic rezerwowe szczepki.

Wydaje mi sie, ze zabawa bylaby lepsza niz wyjmowanie gumek do zmywarki.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ,ale wydaje mi się to syzyfowa praca z dosadzaniem wyjedzonych korali

bo jak tak patrzeć po różnych filmikach na yutube fish only czy fowlr z ustnikami

nigdzie nie widać żadnych miękkasów

a jak są miękkasy to w 1000l akwarium pływa może jeden mały


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem korale sztuczne moga byc, to nie nam sie ma podobac tylko wlascicielowi, rownie dobrze moze zasiedlic zbiornik ukwialami bez obawy na poparzenia wspollokatorow. Przede wszystkim nie ma obawy ze straci "tanie" korale jak podskocza parametry.

A co do szczepkarium to moim zdaniem trzeba miec czas pieniadze i checi zeby sobie zrobic szczepkarium

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne korale, nie ma bata, pokryją się glonami i bakteriami, będzie mycie. Poza tym, nie jestem przekonany tak do końca o braku ich wpływu na wodę czy ryby.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy z czego sa zrobione ale podejrzewam ze to ten sam material co obudowy z pompy obiegowej. Moze z dodatkiem elastomeru zeby byly bardziej naturalne - gumowate. Raczej trzeba bedzie jakos czyscic, tak samo pewnie zarastaja jak cyrkulatory czy szyby, duzo zalezy od swiatla.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne korale? Co kto lubi. Czasem ktoś chce sobie ułatwić, czasem mieć spokój i nie drżeć przy każdym wyjeździe o swoje SPS-y. W domowym akwarium 3 razy bym się zastanowił nad taką dekoracją. Jednak faktycznie czasem nie ma wyjścia. Ryby, efektowne rozgwiazdy, ślimaki, sporo pięknych zwierzaków zeżre nasze (nietanie przecież) korale. Niby można zrezygnować z jednego lub drugiego, ale jeśli się człowiek uprze? Inną sprawą jest jakość i wygląd tych sztucznych dekoracji. Zerknijcie np. tutaj:

http://www.pangea.dk/com-html2articles-menu/com-html2articles-welcome/accessories/coral-and-invertebrates?limitstart=0

Według mnie prezentują się o niebo lepiej niż produkty Living Color. W dużym akwarium, na pierwszy rzut oka, naprawdę można się pomylić :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta moze miec czesc sztucznych sps a miekkie np prawdziwe, od wyboru do koloru zalezy tylko od pomyslodawcy.

Tak samo jak niektorym podoba sie w slodkowodnej malawi, bez zieleni to tak ubogo, ze niektorzy daja sztuczne rosliny wszystko zalezy od wykonania, pewnie od formy do ktorej wtryskiwany jest material. Niekiedy widac nadlewy lub poszarpany produkt.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuczne korale? Co kto lubi. Czasem ktoś chce sobie ułatwić, czasem mieć spokój i nie drżeć przy każdym wyjeździe o swoje SPS-y. W domowym akwarium 3 razy bym się zastanowił nad taką dekoracją. Jednak faktycznie czasem nie ma wyjścia. Ryby, efektowne rozgwiazdy, ślimaki, sporo pięknych zwierzaków zeżre nasze (nietanie przecież) korale. Niby można zrezygnować z jednego lub drugiego, ale jeśli się człowiek uprze? Inną sprawą jest jakość i wygląd tych sztucznych dekoracji. Zerknijcie np. tutaj:

http://www.pangea.dk...es?limitstart=0

Według mnie prezentują się o niebo lepiej niż produkty Living Color. W dużym akwarium, na pierwszy rzut oka, naprawdę można się pomylić :)

ciekawe czy to twarda żywica,czy miękki silikon

te tez wyglądają lepiej

http://tropicalfishstore.com/catalog/aquarium-supplies/decorations/instant-reef


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadając zbiornik słodkowodny miałem zamontowane tło i moduły strukturalne firmy PANGEA. Jeśli imitacje korali są wykonane w takiej samej jakości jak wymienione produkty to powiem szczerze , że mogą naprawdę w odpowiedniej aranżacji zaskoczyć niejedną osobę. Z chęcią zobaczyłbym jak wyglądają one na żywo.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadając zbiornik słodkowodny miałem zamontowane tło i moduły strukturalne firmy PANGEA. Jeśli imitacje korali są wykonane w takiej samej jakości jak wymienione produkty to powiem szczerze , że mogą naprawdę w odpowiedniej aranżacji zaskoczyć niejedną osobę. Z chęcią zobaczyłbym jak wyglądają one na żywo.

Pozdrawiam Artur

ta firma chyba nie posiada jednak modułów morskich


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy z czego sa zrobione ale podejrzewam ze to ten sam material co obudowy z pompy obiegowej. Moze z dodatkiem elastomeru zeby byly bardziej naturalne - gumowate. Raczej trzeba bedzie jakos czyscic, tak samo pewnie zarastaja jak cyrkulatory czy szyby, duzo zalezy od swiatla.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Z czego są zrobione to nie wiem

fakt zarastają glonami ale szybciej muszę szybę czyścić niż plastik

(ogólnie to mam problem z glonami na szybie)

aby wyczyścić takiego "korala" wystarczy go złapać i "pomacać" większość syfu odpada

więc czyszczenie nie jest aż tak problematyczne ale też nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy całego akwarium w plastiku

.....................i. Zerknijcie np. tutaj:

http://www.pangea.dk...es?limitstart=0

Według mnie prezentują się o niebo lepiej niż produkty Living Color. W dużym akwarium, na pierwszy rzut oka, naprawdę można się pomylić :)

to prawda lepiej wyglądają

plastik od living color po wyjęciu z pudełka wyglądały jak "gumowe kaczki" (cytat forumowicza)

po włożeniu do wody i oświetleniu znacznie poprawiły swój wygląd

ogólnie jak patrzysz to wiesz od razu że to plastik ale nie takie było moje założenie je kupując znaczy się przecież jestem świadomy co wkładam do baniaka i nie ważne jak dobrze by to wyglądało

co do plastiku z pangea to jest na tyle ładnie i dokładnie wykonany że boję się właśnie o glony

jak oblezie to dziadostwo takiego "korala" to może byc problem z czyszczeniem

w przypadku living color przeciągnięcie ręką po plastiku przeważnie załatwia sprawę


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.pangea.dk...es?limitstart=0

no niestety

u nas czegoś takiego jeszcze na rynku nie ma :)

po ilości szyderczych odpowiedzi na temat plastiku można założyć że podobne produkty u nas się nie przyjmą

osobiście jestem przekonany że jest popyt na podobny projekt co living color

czyli akwaria dla leniwych gdzie akwarium potraktowane jest jako mebel

gdyby zebrało się kilka osób można by było uruchomić taki interes

są chętni ?


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie czy są chętni ?

większość się wstydzi,boją się w/w krytyki

albo nie udzielają się na forum


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.