Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że puszkę pandory otworzyłem

zdjęcia postaram się jutro wrzucić

chociaż baniak mam prawie 3 lata a wcześniej słodkie przez 20 lat to pomoc i porady oczywiście mile widziane

mam świadomość jak mało wiem

pozdrawiam


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku czy pokażesz nam jak to wygląda ? Powiem szczerze..że jeszcze nie widziałem takiej akcji w polsce.

Pozdr

Edit; pisałem posta w tym samym czasie co i Ty ;)

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, podoba mi się, gdzieś widziałem rybki na baterię...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i zamiast solanki - wlać RO - nie będzie glonów :)

albo .. odpalić wygaszacz ekranu z rybkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zamiast solanki - wlać RO - nie będzie glonów :)

albo .. odpalić wygaszacz ekranu z rybkami

próbowałem ale monitor mam za mały


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem ale monitor mam za mały

są 50-cio calowe


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem Waldiego :D I gdyby miał możliwość, pewnie postawiłbym akwarium o czterocyfrowej pojemności w którym byłyby sztuczne korale (może nie jakieś oczobijne) i do tego banda wypasionych ustniczków, do tego słabiutkie, klimatyczne światło :)

oczywiście że bym postawił 3 tys litrów ,tylko trochę strach na 9 piętrze

no i nie z takimi gumkami jakie są na filmiku co wkleiłeś ;)

ale widzicie kolega tylko sypnął tekst o sztucznych koralach a wy już wyśmiewacie

co sie dzieje? zawsze kilku zacznie pajacować

a może to właśnie ten kolega będzie się kiedyś z was (co niektórzy ) śmiał

że bujacie się z tymi do zanudzenia się rybami typu żółtek ,chepatus i borsuk heheh

bo nic innego nie możecie wpuscić z obawy na korale

a kolega bedzie sie cieszył kolorowymi ustnikami i będzie mógł wpuścić co tylko sobie zamarzy

przestancie zatem drwić ,bo to jest nic innego jak dziecinada

ps

niestety coś za coś

albo koralowce i wiecznie te same ryby

alb o same piękne ryby ,i ew.jakaś sztuczna dekoracja


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja się zawiązała, zawsze się zastanawiałem jak wygląda akwarium budowane w serialu 'Tanked' po pewnym czasie. Popieram poglądy Waldka bo sam jestem zakochany w ustnikach. @Gangi czekamy na jakieś foto.

Edytowane przez TomekRN (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie rozbudzać nadziei z pięknymi zdjęciami bo ich nie będzie tzn będą ale raczej nie piękne

1. korale są na próbę i jest ich kilka to taki poligon doświadczalny przed ewentualnym większym zakupem

2. akwarium jest w trakcie reorganizacji więc nic ciekawego

3. ciężko zrobić zdjęcie akwarium co ma 3,5m

4. kilka zdjęć umieszczę dziś wieczorem


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo koralowce i wiecznie te same ryby

alb o same piękne ryby ,i ew.jakaś sztuczna dekoracja

Albo rybki albo akwarium :D


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zostało powiedziane

Widok ogólny

IMG_5886.JPG


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz powiedz które patyki są sztuczne :secret: A tak w ogóle to fajne akwarium masz :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_5907.JPG

IMG_5864.JPG

IMG_5903.JPG

IMG_5876.JPG

IMG_5866.JPG

plastik bliżej

IMG_5859.JPG

IMG_5901.JPG

zdjęcia bez obróbki na tyle dużej rozdzielczości że każdy rozróżni plastik od żywego

ale z odległości kanapy wszystko się zlewa w jedną całość

po lewej i prawej stronie akwarium jeszcze nie mam koncepcji z rozmieszczeniem skał

ale raczej to będzie niska zabudowa


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne. Fajne jest to, ze przy sztucznych koralach można mieć ryby o których ci co mają żywe korale mogą tylko pomarzyć.

A wszelkie szydery z kogoś kto robi FO nawet ze sztucznymi koralami, są żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma koralowce od razu pozna że to sztuczne, ale i tak lepsze niż te z programów typu "mega akwaria".

Jakbyś tam wpuścił stadko ustników to by był wypas.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o właśnie ,kolej na ustniki

bo przy tych rybach jakie masz to mogą być prawdziwe korale

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiar zacny wpuścic stadka pięknych ryb dopracowac aranżację i bd rewelka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

chociaż brakuje tu wypowiedzi na których najbardziej mi zależy

osób które były powiedzmy delikatnie sceptycznie nastawieni

pozdrawiam


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

jakoś na zachodzie tyle tych gumowych kaczek mają w akwariach i nikt sie nie śmieje

trzeba być ograniczonym żeby zamykać umysł tylko przy jednej opcji i koniec kropka,a resztę wszystko wyśmiewać

człowieku czemu krytykujesz i wyśmiewasz kolegę,jeśli chce czegoś innego?

trzymanie ustników jest nieporozumieniem?

no to gratuluję

ale fakt ,ty to tak już masz, tak samo jak kiedys pisałeś że swietlówki dają bliki hehehe

jak masz coś pisać to nie pisz głupot proszę cie :D nie pisz w temacie który cie nie interesuje i nie masz nic ciekawago do powiedzenia

po co sie stresować

ps.chłopaki na nano kaczora trzeba brać poprawkę

on jest trochę inny hehe

Po pierwsze jak już coś piszesz to pisz to zgodnie z zasadami językowymi. Zdanie zaczynamy od dużej litery i kończymy je kropką. Wymaga tego regulamin forum. Nie czepiam się pojedynczych błędów - ty nawet nie próbujesz...

Dla mnie każdy rodzaj gumy w akwarium to marna mistyfikacja. Kojarzy mi się to z gumowymi kaczorami i takie jest moje zdanie. To że ktoś ma inne zdanie to ok - super. Ja mam akwarium po to żeby cieszyć się pięknem natury i obserwować pewne procesy, których bez akwarium nie dostrzegamy a nie po to żeby trzymać w nim gumowe kaczory i cieszyć się ich kolorem. Akwarium a w zasadzie pokój akwariowy jest dla mnie a nie dla znajomych. Jeśli ktoś ma na tą sprawę inne spojrzenie to super. Nie zamierzam go wyzywać od głupków i odmieńców - tak jak ty to robisz. Każdy ma wolną wolę i prawo do własnego zdania.

Świetlówki "dają" "biki". Wszystko zależy od tego jak "silną" falę wytworzysz na powierzchni wody. Powstanie tak zwanych bików wynika z tego że światło ugina się na "sfalowanej" powierzchni wody a nie tylko z tego że źródło światła jest punktowe czy nie... To że ten efekt jest silniej dostrzegalny w przypadku punktowego źródła światła to już zupełnie inna sprawa. To ze ty tego nie rozumiesz to twoja sprawa ale nie pisz że ja opowiadam jakieś głupoty. Jeśli ja opowiadam głupoty to mylili się również Snellius, Young i wielu innych a komputery nie powinny działać. Young był jednym z "twórców" mechaniki kwantowej - między innymi jego doświadczenia doprowadziły do jej powstania.

A tak poza tym to jestem inny od ciebie i bardzo mnie to cieszy.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój - mamy podobno wolny kraj i każdy może się wypowiadać na różne sprawy ale po co sobie dogryzać

zaraz temat przejdzie na inne tory i się okaże że jeden jest z PIS-u a drugi z PO


Baniak 340 x 67 x 65h cm ; Sump 200 x 50 x 41 ; Odpieniacz Deltec SC 2561; cyrkulacja 4x Tunze 6095 + Blau Wave Motion 20000 ; Lampa Metis Hyprion R2 4x 150 ; Pompa New Jet 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro wolny kraj to niech piszą ,zawsze warto wysłuchać argumentów obu stron

acha jestem z PIS u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja "jestem z miasta" ( a propos PIS, PO)...

Mamy wolny kraj, każdy ma w akwarium co chce. Jak w życiu, jeden woli kobiety inny dmuchane lale. Ważne by mieć frajdę - "co komu do tego" - w końcu każdy kupuje za swoje.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak już coś piszesz to pisz to zgodnie z zasadami językowymi. Zdanie zaczynamy od dużej litery i kończymy je kropką. Wymaga tego regulamin forum. Nie czepiam się pojedynczych błędów - ty nawet nie próbujesz...

Dla mnie każdy rodzaj gumy w akwarium to marna mistyfikacja. Kojarzy mi się to z gumowymi kaczorami i takie jest moje zdanie. To że ktoś ma inne zdanie to ok - super. Ja mam akwarium po to żeby cieszyć się pięknem natury i obserwować pewne procesy, których bez akwarium nie dostrzegamy a nie po to żeby trzymać w nim gumowe kaczory i cieszyć się ich kolorem. Akwarium a w zasadzie pokój akwariowy jest dla mnie a nie dla znajomych. Jeśli ktoś ma na tą sprawę inne spojrzenie to super. Nie zamierzam go wyzywać od głupków i odmieńców. Każdy ma wolna wole i prawo do własnego zdania.

Świetlówki "dają" "biki". Wszystko zależy od tego jak "silną" falę wytworzysz na powierzchni wody. Powstanie tak zwanych bików wynika z tego że światło ugina się na "sfalowanej" powierzchni wody a nie tylko z tego że źródło światła jest punktowe czy nie... To że ten efekt jest silniej dostrzegalny w przypadku punktowego źródła światła to już zupełnie inna sprawa. To ze ty tego nie rozumiesz to twoja sprawa ale nie pisz że ja opowiadam jakieś głupoty. Jeśli ja opowiadam głupoty to mylili się również Snellius, Young i wielu innych a komputery nie powinny działać. Young był jednym z "twórców" mechaniki kwantowej - między innymi jego doświadczenia doprowadziły do jej powstania.

A tak poza tym to jestem inny od ciebie i bardzo mnie to cieszy.

Koleżko nie pasuje ci temat to tu nie wchodz,kompletnie nie masz nic do powiedzenia w tym temacie

jesteś normalny? bo ewidentnie szukasz zadymy!

nie wiesz czego się przyczepić to czepiasz się słownictwa?

kolego zawsze byłeś żałosny dla mnie,i z tymi głupimi teoriami szukaj zaczepki,ale nie tu

jeśli komuś pasuje fish only to wara od niego,i ma prawo napisać o tym

powiedziałem ,nie pasuje ci to wypad

a upieranie się przy tym że świetlówki dają bliki jest kompletnym idiotyzmem

ps,tak jesteś inny nie tylko odemnie ,ale i od wielu

nie tylko moje zdanie

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wyraziłem swój pogąd. Jeśli masz z tym problem to masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.