Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie to tez piaskowa, za duze ramie jak na asterine. No i te "centki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę mieć rozgwiazdę dość fajną. Dzięki.

A drugie pytanie mam w sprawie toksyczności posiadanych korali, poczytałem artykuły które są opisane o politoksynie, wszystkie rozmowy wasze od 2012r i mam kilka polipów które mnie martwią, na zdjęciu jest kilka żółtych, i zoa które nie wiem czy zostawić czy oddać do sklepu (zoa z erybki). Spodziewamy się córeczki i wolałbym dmuchać na zimne, zostało nam 1,5 miesiąca więc chciałbym wydać wszystko co może sprawic mi kłopoty.

Dziś wymieniam węgiel aktywowany.

pomiary

KH 9,9 w strzykawce pozostało 0,35ml

pH 7,7/8

NO3 2 patrząc z boku

temp 27

Wymieniłem węgiel i porządnie wypłukałem siporax. Cała obsada zdrowa nawet glony zeszły z jedynego twardziela. Jedynie mnie błazenek niepokoi kładzie się na boku w polipach sarco. Przestałem dolewać KH Coralline GRO, po 7 dniach dodałem krople ZEObak.

Te żółte ploipy to Parazoanthus gracilis.

post-25040-0-42255200-1433510502_thumb.jpg

post-25040-0-92331200-1433510513_thumb.jpg

post-25040-0-69445700-1433510529_thumb.jpg

post-25040-0-85119500-1433510540_thumb.jpg

post-25040-0-66228800-1433510548_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po podmianie wody 10l mam dodawać bakterie, dodałem wczoraj bo tak wypadało z kalendarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do terminów z kalendarza, zaufaj żonie :evil:

bakterie lej wg. instrukcji, w soli ich raczej nie znajdziesz

toksyczne w akwarium są wszystkie zoa, jak będziesz wyrzucać to mnie uprzedz. .. :) wybawie cię z kłopotu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe wiesz człowiek jest przewrażliwiony, ale powoli mi przechodzi. wczoraj o 23 podmieniłem 11l wody i tak jak piszesz bakterie dam wg. kalendaża żony. Jakiś kolczasty ślimak :thumbsup:fajnie wyczyścił z glonów acroporke fioletową, która powoli się odradza i pokrywa tkanką.

Przebudowałem tłumik od odpieniacza i żona już nie nażeka na bulgotanie czyli żona zadowolona to moż szczęśliwy :thumbup:

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ładne aż płakać mi się chce jak paczę na moje maleństwa. Na jesień ruszam z moim nowym projektem to ci troszkę przerzedzę :thumbup:

Dbaj o moje maleństwa


Akwarium 290 l w obiegu 80 x 50 x 50 komin prawy bok z tyłu , Sump 80 x 42 x 45 , Odpieniacz Bubble Magus Curve 5

Pompa cyrkulacyjna Tunze Turbelle Nanostream 6025, Pompa obiegowa Jebao/Jecod DCT-6000 + końcówka Loc-Line podwójna, 20 kg żywej skały z E-RYBKA , 18 kg żywego piasku Nature's Ocean Bio-Activ Live Natural White ,Lampa LED DIY 220 W projekt oraz wykonanie _KRISU_ , 4 Litry Siporax 25mm , Grzałka Eheim Jager 200 W ,Sól Red Sea Salt

http://nano-reef.pl/...oblemy-i-posty/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ty się śpiesz bo ja już cztery nowe korale kupiłem i miejsca brakuje. Sarco się dzieli i chyba połowe oddam bo jest ogromna.

dziś dodam pomiary i foty korali od Debory, oczywiście polecam bo zdrowe szczepki odrazu sie napompowały. Wreszcie mam piękną euphylie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny udany dzień ze zbiornikiem, życie płynie kolorowo i zdrowo, w zakamarkach wężowidła grasują czekając na coś do jedzenia, kraby są zawsze wtedy kiedy trzeba czyli gdy z nieba leci pokarm. Wczoraj odwiedziłem Debore i kupiłem w końcu euphylie i fluo. Korale zaadoptowały się, pompują się ładnie. Co do odwiedzin i widoku szczepkarium to można stracić głowę, wszystko piękne i zadbane.

Pomiary

Dens 1,024

temp 26

pH 8

KH 9.9

NO3 2

PO4 0,25

Ca 400

Mg 1350

RO 0.00ppm Pomiary po podmianie wody.

Na targowisku zamieściłem temat o zamianie ZOA za coś, sam nie wiem za co. Niestety na skałce jest chyba jedna szklana róża tak z 0,5cm. Będzie też do zamiany lub oddania sarco któe zaczyna sie dzielić, jest ogromne i zajmuje mi bardzo dużo miejsca wiec muszę oddać połowę.

Krzysiek dla Ciebie mam już na podstawkach dwie szczepki i widać że kilka korali fajnie sie przenosi na skałki obok więc będziesz miał kilka :)

Czy po zmianie zasolenia twardy fioletowy może obumierać, zaobserwowałem że już nie jest tak napompowany znaczy polipy były piękne takie napuchnięte, a teraz taka bida troche łysieje, pomiary praktycznie bez zmian.

post-25040-0-74279400-1434040180_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzień, i wzrost NO3 z2 chyba 5 lub 10 ciężko stwierdzić, KH spadło z 10,2 na 8,6 po przestaniu dolewania preparatu podnoszącego KH Coralline GRO, PO4 0,25, pH 8

Troche mieszałem w zbiorniku bo odcinałem sarco i poprzestawiałem troche życie. Ale to NO3 chyba trzeba zbić dodaje NO3:PO4 X redsea

post-25040-0-94290500-1434288081_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja zdjęć.

Na różowej gąbce jest jakiś przeźroczysty dziubek taki ryjek mmmm gumowaty, czy to jest z gąbki?

Z tych moich pięknych rurówek to mam pełno dziadostwa na dnie dziś musiałem odsysać i dość dużo tego mułu było, może to to powoduje podbijanie NO3.

Myślę nad zmiana oświetlenia na Lumini Gemis 120R1, ta którą mam to dwukanałowy chińczyk 120W, chciałem dodać cukierkowych kolorów i troche bajerów jak włączanie i wyłączanie na czas, ktoś na forum ich używa może się wypowie na ten temat, tematy kończą sie chyba w 2014.

Potrzebuję kupic jakieś fajne długie szczypce tak z 40 cm, muszę jakoś te rurówki utemperować.

post-25040-0-29439200-1434381614_thumb.jpg

post-25040-0-96279300-1434381625_thumb.jpg

post-25040-0-01458100-1434381637_thumb.jpg

post-25040-0-48291000-1434381650_thumb.jpg

post-25040-0-77978100-1434381657_thumb.jpg

post-25040-0-02911200-1434381665_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rakieta.

Czemu chcesz zmieniac oswietlenie? Wg tego co wyczytalem, u poprzedniego wlasciciela wszystko ladnie smigalo, ale moze masz jakis konkretny powod (poza wlaczaniem i wylaczaniem na czas, bo przeciez mozesz uzyc do tego timera)?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mocno skorodowana, odbłyśnik matowy, i lubie gadzety, dziś kolejna podmiana i zauważyłem że Catalaphyllia oklapła, niepompuje się od rana i zastanawiam się czy nie ma to związku z KH, gdy ją kupiłem miałem KH 11 teraz bez dolewania corallia gro KH spadło na 8,9.

Dziwnie też wygląda jedyny twardziel bo słabo polipuje. Od dziś wracam do dowania KH gro i zobaczymy czycoś się zmieni.

Pisałem o błazenku który leżał na boku, na tą chwile jest ok przyjmują kryl aż miło.

dens 1,025

pH 8

KH 8,9

MG 1290

NO3 2

PO4 0,5

Na Ca skończył mi sie odczynnik ca1

Bakterie podaje raz w tygodniu po 1 krople. Ogólnie zbiornik nas cieszy tylko ta catalaphyllia nas smuci. Po podmianie na chwilkę się podniosła i tak samo szybko opadła. Mordki się nie pochowały tylko macki są cieniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze, ze lubisz te gadzety :)

Byle zebys tylko nie przesadzil i nie myslal, ze te wszystkie bajery same beda ci prowadzily baniak, wciaz czlowiek to czlowiek, podmianka musi byc, fachowym rzucic okiem na kondycje zwierzakwo trzeba, zebys nie przedobrzyl.

Poki co widze zapal, a tu juz duza czsec sukcesu, powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke mnie nie było, więc witka wszystkim,..

Urodziła się Zosia :baby: :thumbsup:, trochę za wcześnie więc mamy dużo stresu ale jest ok.

Przepraszam tych którym obiecałem rurówki ale sami rozumiecie całkowitybrak czasu był. Gdy troszke oddechu złapałem to dla Zosi kupiłem Gramma lorete w skali s, ja wiem że mam mały zbiornik i zaraz mnie wszyscy okrzyczą ale zaryzykowałem, rybcia je normalnie chociaż można powiedziec że bardziej jak pirania, znalazła sobie norkę na środku zbiornika, nie ma problemu z psychiką i brak jej adhd, swoich sąsiadów nie gania i nie warczy na nikogo, jest normalna jak każdy Polak :chris::police:. Pozostała obsada ma się dobrze, błazenki troszkę urosły, ogólnie z dnia na dzień bardziej mi się podoba. Gdy miałem chwile między odwiedzinami żony i Zosi w szpitalu wyssałem wszystko co złe ze zbiornika i panelu, w panelu było tego sporo zwłaszcza pod podstawką odpieniacza, wypłukałem siporax i teraz jakby mniej było czuć ten specyficzny zapach.

dzisiejsze pomiary

dens 1,024

pH 8

KH 9,6

NO3 2

PO4 0,5

Mg 1350

Jedynym koralem którego nie umiem utrzymać to fluo zielone główki zmarniały i traci tkanke, nie wiem co mam zrobić.

zapomniałem że idzie przesyłka do mnie a w niej kessil 360we ze sterownikiem.

post-25040-0-48161000-1436034702_thumb.jpg

post-25040-0-56310000-1436034714_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie widze zadnego problemu z trzymaniem "gramki" w 100 litrach.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje,tylko nie lokuj Zosi w pomieszczeniu z akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiscie gratulacje z okazji narodzin corki, oby zdrowie dopisalo bo to najwazniejsze!


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie, właśnie tego się obawiałem że zbiornik może jakiś negatywny wpływ wywierać na organizm malutkiej, oczywiście bedzie na pięterku zamknięta w odzielnym pokoju, ale zbiornik jest w centrum mieszkania wiec popołudniami bedziemy z Zosią przebywać w jednym pomieszczeniu, i sam nie wiem co robić ostatecznie mogę zbiornik spakowac i do taty przewieźć. Żadnych koloni zoa nie ma, jest kilka malutkich główek które rosną w koncie. może zrobie prowizoryczną pokrywe..... tylko co to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby aż tak przesadzać u mnie synek większość dnia przebywa w pokoju dziennym gdzie mam akwarium morskie tylko spi u siebie i nic abolutnie mu nie szkodzi a ma juz 2 latka. To chyba raczej teoria jest niż fakt ile razy moj synek włożył ręce niezauważony do wiadra z wodą z podmian i wszystko jest ok. Oczywiscie nie mam zoa a parazoa mam stadko z 6szt czyli może jest to znikome zagrożenie a w bloku inaczej sie nie da inaczej pogodzić akwa i dziecka. Gratulacje i powodzenia :clap:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ma co panikować ... Jeśli dzieciak nie będzie pił wody z akwarium to mu nic nie będzie ;) Na pewno nie będziesz narzekał na suche powietrze w mieszkaniu zimą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje z powodu córeczki. Nie musisz się obawiać akwarium morskiego. Prędzej dziecko jest dla niego zagrożeniem niż odwrotnie (coś o tym wiem, bo u mnie biega wokół szkła 6-cio latka i 1.5roczniak :) ). Co do zasady to nawet zdrowo przebywać w pomieszczeniu z morskim, bo masz ładnie nawilżone powietrze, trochę jodu też pewnie się unosi :) Zoasków pewnie mała nie będzie podjadać, więc nie bój nic :) Pilnuj tylko by jak zacznie chodzić nie zechciała serkiem czy chlebkiem rybek nakarmić xD Moja szwagierka za dzieciaka właśnie żółtym serem wybiła cały baniak słodkowodny, bo "rybki były głodne".

Fajne szkiełko, zresztą podobało mi się już u Krisu. Powodzenia w hodowli! Kessilka obezwładni Cię do reszty (coś o tym wiem, u mnie lampi A150 i jest bosko!)

Edit: moja córa to też Zosia, charakterne dziewczyny z Zosiek wyrastają :) Jeszcze raz zdrówka!

Edytowane przez Areya (wyświetl historię edycji)

Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to imie powoduje wyostrzenie charakteru hehe :thumbsup:. w paranajoje nie popadam ale zawsze jakieś środki ostrożności trzeba zachować. Tak się dzieje jak człowiek czyta wójka google....

Jak dotrze Kessil to zdam relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaj zdaj. U mnie efekt powala :wub:

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak kessil dotarł wraz z sterownikiem, jednocześnie zbiegła sie wymiana wody, odmulanie panela i troche prac porządkowych. Montaż lampy prosty, kabelki i uchwyty super wykonane, sama lampa robi wrażenie lekkiej i delikatnej ale widac po wykonaniu że jest przemyślana od początku do końca, brakuje jedynie jakiegoś sensownego mocowania na kable wzdłóż giętkiego uchwytu, i tu nachodzi mnie pomysł żeby wykonać takie "okulary" na wcisk na drukarce 3D, pewnie każdy kto ma ten typ mocowania by z tego skorzystał.

Co do sterownika to wrzuciłem aktualizacje ale co ona zmienia nie wiem. Zauważyłem że ustawiając minimum natężenie na5% w ustawieniach programu na wyświetlaczu pokazuje 4% po przejsciu w tryb zadanej godziny. Samo światło rewelacja chociaż spodziewałem się bardziej cukierkowych kolorów, ale bliki powalają, ściany przy których stoi zbiornik mienią się różnymi barwami, zobaczymy jak korale się zachowają po kilkumiesiącach. Pozbyłem się korony i chyba wyszło to na dobre, bo mam swobodny dostęp zbiornika od góry.

kilka fotek z telefonu bo aparat sie ladował.

post-25040-0-72363300-1436429989_thumb.jpg

post-25040-0-49075800-1436430005_thumb.jpg

post-25040-0-31186300-1436430017_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brązowym nalotem trzeba się martwić, na zdjeciu na piachu troche widać, rano nie było teraz jest, zmniejszyłem intensywność świecenia w zenicie na 80% z 95.

Na drugim jest biedny koral który był piękny i od kilku tygodni marnieje, parametry w normie.

post-25040-0-12057400-1436808429_thumb.jpg

post-25040-0-56953000-1436808455_thumb.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.