Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Czystybnie jest, moze w kilku mscach, ogolnie to mam detrytus i ogniska cyano, ale nic nie ruszam, widze ze kielze lubia sie babrac w detrytusie...

Mam kilka slimakow, ale one wola po szybie w innych komorach smigac, mysle zeby dokupic kilka albo jednego nusariasa wpuscic, ale boje sie bo mam same duze i nie chcialbym zeby mi tam nabruzdzily, lepiej dam te ceryth cos tam... W główny mam to czarne duze wezowidlo co detrytus wcina, myslalem zeby dac na dol ale pewnie zycie tez zje...

Wiec na chwile obecna niech jest jak jest ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jeden by styknal...

A tu chyba mysis...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez cos podobnie ;)

Hajtaler super to wyglada, glony widac czuja sie dobrze ;)

Ale ja bym wywalil te nusariusy, jeden chyba by wystarczyl... Lepiej daj te ceryth czynjak to sie tam nazywa...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez cos podobnie ;)

Hajtaler super to wyglada, glony widac czuja sie dobrze ;)

Ale ja bym wywalil te nusariusy, jeden chyba by wystarczyl... Lepiej daj te ceryth czynjak to sie tam nazywa...

one nie kopia głębiej jak im ten nos pozwala wiec jest ok,1 wczoraj wrzuciłem z powrotem do zbiornika bo codziennie kończył w pompie


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy Plenum 8 mc

Temp. 22

Ph 7.9

Kh 12

Ca 450

Mg 1350

No3 brak zabarwienia salifert

Po4 0.04 Hanna i tu niespodzianka

Testy Plenum przy uzyciu piasku koralowego


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o.kopanie, ony chyba zycie wcinaja...


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak chce tylko podtuczyći ma wystarczająco dojrzałę i duże DSB to się nic nie stanie.... zaraz się życie namnoży spowrotem:)

a jak kopie to natleni mu całe DSB wgłąb i zresetuje całą filtrację zabijając bakterie beztlenowe;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak chce tylko podtuczyći ma wystarczająco dojrzałę i duże DSB to się nic nie stanie.... zaraz się życie namnoży spowrotem:)

a jak kopie to natleni mu całe DSB wgłąb i zresetuje całą filtrację zabijając bakterie beztlenowe;)

bez przesady ślimaki chowają sie max 1cm pod piach wiec nie ma szans by cos zaszkodziło strefie beztlenowej

No tak, ale jak chce tylko podtuczyći ma wystarczająco dojrzałę i duże DSB to się nic nie stanie.... zaraz się życie namnoży spowrotem:)

a jak kopie to natleni mu całe DSB wgłąb i zresetuje całą filtrację zabijając bakterie beztlenowe;)

bez przesady ślimaki chowają sie max 1cm pod piach wiec nie ma szans by cos zaszkodziło strefie beztlenowej


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja nie w temacie ,myślałem ze o ślimakach


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o slimaku ;) hehe


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrozenia plynace z posiadania DSB, Wiele piszemy o takoch zagrozeniach ktore mogly by przynies sytylacje Awaryjne

Ja osobiscie tez pisalem powtarzajac slowa bardziej doswiadczonych Akwarystow, Ale :sweat:

Szukalem na wielu forach tematow ktore wskazywaly konkretny problem ze wskazaniem DSB Wynik jest :thumbup:

Chocby nasze forum nie posiada potwierdzonych tematow o kleskach z tytulu DSB,

Znalazlem kilka tematow na forach ktore dotycza lat 2002 2006 2008

Podstawowe problemem byly wskazane jako zla granulacja, zwierzaki w Sumpie, Czerny piasek, padajace zwierzete w Sumpie

wiele innych problemow, ale nikt nie wskazal zalamania calego systemu wraz z calym zyciem.

Wiem zaraz kazdy rozpocznie poszukiwania i znajdziemy wspolnie 50 zbiornikow ktore padly na Swiecie.

No wlasnie.

Teraz wpisujemy katastrofy w zbiornikach wynik imponujacy.

Scierka wpadla do wody zatrula korale, pompa przelala KH korale bieleja, Rozerwany ukwial w turbinie zatruta woda,

Jedzenie kota wsypane przez dziecko do banki, i setki innych problemow ktore wysadzily zbiorniki w powietrze.

Tyle zagrozen opisujecie ze Dsb wydaje sie byc bardzo bezpieczne.

Czy to nie jest tak ze to troche wyssane tragedie przez niewiedze.

Zakladam jednak ze pojawil sie problem w naszym Dsb, czy to pojemnik z piaskiem czy inna forma usypanego piasku.

Nadal jest nadzieja ze odcinajac obieg jestesmy w stanie uratowac zycie w zbiorniku, oczysczajac sump z piasku

Ale odpowiedz dostaniemy za dwa trzy lata jak to bedzie z naszymi DSB


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim nie zdecydowanym Artykul do przeczytania o DSB mysle ze pomoze w podjeciu decyzji

http://reefhub.pl/dsb-powrot-do-natury/


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytan jeśli można

niedługo mam zamiar założyć akwa z dsb, refugium i plenum

1. czy warto czy w ogóle można robić dsb ( za czysta woda) jeśli planuję mieć miekasy i lps ( sps może kiedyś) ?

2.kolejność w sumpie np 4 przegrody pierwsza spływ ,druga dsb ,trzecia odpieniacz,czwarta pompa obiegowa. Lub 3 komory pierwsza spływ z odpieniaczem ,druga dsb ,trzecia pompa obiegowa? gdzies chyba czytałem ze odpieniacz nie może być przed dsb,jeśli się mylę to niech mnie pan poprawi ..

3.jeśli mam mało miejsca na dsb czy warto w ogóle je robić? (lepiej małe niż wcale?)

4 w pańskim sumpie za nic nie moge się połapać jak po kolei kieruje się woda . :)

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy wsadzenie makro glonów do sumpa i np przyczepienie ich do skałki i oświetlenie ich ma jakiś sens ?

- czy przyczepione do skałki będą rosły czy potrzebują podłoża z piasku ?

-czy będzie to miało ewentualnie jakiś pozytywny wpływ na parametry wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka przepraszam za bałagan mam troszke lat i nie za bardzo ogarniam komputer. Do admina post do usuniecia .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie roslo i bedzie mialo "pozytywny" wplyw na parametry wody :)

Dzięki za info tak też myślałem że jeśli będą rosły bez podłoża to muszą się czymś odżywiać ...

W takim razie muszę się rozglądnąć gzie nabyć ... może ma ktoś za dużo i sprzeda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uzyj spaghetti to nawet nie bedziesz musial uzyc skaly bo one plywaja w wodzie ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uzyj spaghetti to nawet nie bedziesz musial uzyc skaly bo one plywaja w wodzie ladnie

A co z przepływem w sumpie nie będzie to fruwać po komorach ...żeby pompy nie zassały zieleniny ...przytwierdzę do skałki gumką i powinno być ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.