Skocz do zawartości
czeci

Związki chemiczne w powietrzu a akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

niestety nie znalazłem żadnej informacji na forum związanej z wpływem związków chemicznymi które są obecne w powietrzu a mogą zostać zaciągnięte przez odpieniacz.

Po pierwsze- wyrzucamy rurkę na zewnątrz, wiadomo lato się zbliża, ciepło na dworze i w dużych miastach smog a jeszcze spaliny z samochodów. Zimą podobnie.

Po drugie- zostawiamy zaciąg powietrza w domu i mamy zwierzątko, z braku miejsca powiedzmy królik, chomik, świnka morska stoi obok akwarium. Zwierzątka siedzą w klatce i co robią.... jedzą i się wypróżniają. Pomimo utrzymywania klatki w czystości zawsze pojawi się charakterystyczny zapach amoniaku.

I teraz pytanie do was akwarystów czy mogą mięć te czynniki jakiś wpływ na życie w akwarium czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno mają wpływ antyperspiranty mojej żony,miękkasy potrafią się zwinąć w kulki co do reszty to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niedawno całkiem ktos bodajże 500l rafę zamęczył :p

Jak co jest na rzeczy to korale moment się ślinią i woda mleko.

Opary jakiegoś alkoholu na 100% wchodzą w reakcje.

Wydaje mi się że wystarczy filtr jak zazwyczaj w pienidłach montują, no chyba że ktoś mieszka jakoś bliżej przemysłu i jest narażony na takie jakieś rozpusczalnik itd. To wtedy sprawa grubsza :p

Ale takie króliczki to raczej nic nie zrobią.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium generalnie trafia wszystko to czym oddychamy w pomieszczeniu, dlatego też należy ograniczać używanie substancji chemicznych (jak dezodoranty, spreje, odświeżacze, itp) do minimum jeśli nie do zera. Niektóre substancje są toksyczne dla zwierząt morskich, co nieraz jest pisane na opakowaniach. A to nie wszystko, wkładanie rąk do akwarium nawet po starannym umyciu, jeśli nie wprowadza do wody wirusów i bakterii to z pewnością cząstki mydła.

Dlatego też dobrze jest stosować w akwarium węgiel aktywowany, który wyciąga z wody wszelkie toksyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie sprawdzam moją teorię. Akwarium młode 2 miesiące i dojrzewa. Wszystko przebiegało powiedzmy książkowo i z 3 tygodnie temu królik z braku miejsca wylądował obok i się zaczęło... cyjano, dino i wiadomo spokojnie bo gdzie się śpieszyć przeczekamy zobaczymy. Ale pomimo odsysania nic plaga coraz to gorsza. Analizując wszystko po raz kolejny poszło na królika wiadomo mocznik w powietrzu. Stąd moje pytanie jaki to może mieć wpływ. Już chciałem wystawiać rurę na balkon i naszło mnie. Mieszkam blisko autostrady i mogę zaciągać spaliny.

Na dzień dzisiejszy królik w innym miejscu i zobaczymy co dalej.

Wspomnę tylko że parametry prawie w normie oprócz Ph, KH i NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano w dwumiesięcznym akwarium to raczej normalna sprawa i nie winiłbym tutaj uchatego. Jeśli nawet jak piszesz mocznik dostaje się do wody to on jest tak samo metabolizowany jak amoniak - w cyklu azotowym.

Z drugiej strony nie piszesz o poziomach NO3, które "nie jest w normie"- zapewne to nie wina królika.

Z trzeciej strony to pH, KH i NO3 to akurat jedne z najważniejszych parametrów wody w akwarium. Póki one nie są w normie ( a inne są "prawie" w normie) to dojrzewanie hula na maksa.

Wyrównaj parametry - będzie poprawa.

Co do autostrady, to nie martwiłbym się jakoś bardzo. Myślisz, że powietrze w Twoim domu jest inne od tego zza okna?

no tak, to zza okna nie ma "mocznika" :D

Dawaj rure na zewnątrz i cierpliwie dociągaj cyjano

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.